کد خبر: 660432 A

شیخ خالد بن زاید آل نهیان، عضو خانواده‌ حاکم بر ابوظبی، در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 به دنبال خرید باشگاه لیورپول بوده است و با سران باشگاه مذاکراتی انجام داده است، او پسرخاله شیخ منصور، مالک منچسترسیتی است.

به گزارش ایلنا، او سپس پیشنهاد کرده که برای خرید باشگاه لیورپول 2 میلیارد پوند بپردازد که این پیشنهاد او هم رد شد. تاکنون هیچ باشگاهی با این مبلغ فروخته نشده است.

شیخ خالد هر چند که ثروت بسیار هنگفت شیخ منصور را ندارد، اما یکی از موفق‌ترین کارآفرین‌ها در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است. مدحت قدوای، مدیر گروه تجاری متعلق به شیخ خالد هم با تیم ورنر، رییس هیات مدیره لیورپول در نیویورک دیدار کرده است.

در صورتی که پیشنهاد شیخ خالد پذیرفته می‌شد، او سهامدار عمده باشگاه می‌شد و یک شریک چینی هم سهام جزء را به دست می‌آورد.

پیشنهاد 2 میلیارد پوندی برای خرید لیورپول پیش از رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان انجام شد. لیورپول در این مدت آلیسون و ویرجیل فان‌دایک را هم با قیمت‌های بالا خریداری کرده است.

در حال حاضر، ارزش باشگاه منچستریونایتد در بازار سهام نیویورک معادل 3/1 میلیارد پوند است. ارزش باشگاه آرسنال، که به ‌تازگی به‌ کلی به استن کروئنکه واگذار شده هم 1/8 میلیارد پوند ارزیابی می‌شود.

با وجود صحبت‌های قدوای با ورنر، مذاکرات هرگز به جایی نرسید که سهامد‌اران عمده باشگاه، یعنی جان هنری یا مایکل گوردون، با سرمایه‌گذاران ابوظبی دیدار کنند.

روشن است که شرکت فن‌وی که مالکیت باشگاه لیورپول را در اختیار دارد، به دنبال آن است که این باشگاه را تبدیل به یکی از ابرقدرت‌های دنیا کند. آنها به دنبال جذب سرمایه برای باشگاه هستند.

شیخ خالد بن زاید آل نهیان لیورپول انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر