کد خبر: 660418 A

کریستین هایدل، مدیر ورزشی باشگاه شالکه می‌گوید کاهش مهلت خرید بازیکن در فوتبال انگلیس بلای جان او شده است چرا که مدیر برنامه‌های انگلیسی زمان کمتری برای پیشنهاد دادن بازیکنان‌شان به باشگاه‌های خارجی از جمله شالکه دارند و به همین دلیل از صبح تا شب روی اعصاب مدیران این باشگاه‌ها رژه می‌روند تا راهی برای انتقال بازیکنان‌شان پیدا کنند.

به گزارش ایلنا، بازار نقل و انتقالات تابستانی فوتبال انگلیس روز نهم آگوست، یک روز قبل از شروع فصل جدید لیگ برتر تعطیل شد و این در حالی است که باشگاه‌های آلمانی تا روز آخر ماه آگوست فرصت دارند بازیکن بخرند. این یعنی که بازیکنان مازاد تیم‌های انگلیسی نزدیک به سه هفته زودتر از پایان بازار در لیگ آلمان مشخص می‌شوند و مدیربرنامه‌‌‌ها باید تلاش کنند که در این مدت آن بازیکنان را جابه‌جا کنند. شالکه هم جزو تیم‌هایی است که در هفته‌های اخیر شایعاتی راجع به تمایلش برای قرض گرفتن سه بازیکن ملی‌پوش انگلیسی، دنی رز، دنی درینک‌واتر و روبن لوفتوس چیک شنیده شده است.

هایدل با رد این موضوع، تفاوت بازه زمانی بازار نقل و انتقالات در لیگ‌های مختلف را دردسرساز دانست و گفت: «مدیربرنامه‌های انگلیسی حالا دیگر صبح تا شب مزاحمتان می‌شوند چون احتمالاً 100 بازیکن دارند که می‌خواهند آنها را از انگلیس ببرند. آنها گاهی اوقات 40-30 بازیکن در تیم‌های‌شان دارند و خودتان هم می‌بینید که برای تیم‌های انگلیسی چقدر سخت است که از دست بازیکنان مازادشان خلاص شوند. تعداد بازیکنان تیم‌های انگلیسی مدام دارد بیشتر و بیشتر می‌شود و شاید آنها حتی نیاز پیدا کنند که یک سکوی جدید در ورزشگاه‌های‌شان بسازند تا فقط بازیکنان مازادشان که در فهرست تیم نیستند را روی آن بنشانند. شاید بتوانید بگویید که آنها خوب پول خرج می‌کنند اما سوال این است؛ آیا بازیکنی که 6 ماه روی سکو نشسته است را می‌توان در زمستان یا تابستان سال آینده فروخت؟ و با این حال آنها دوباره سال بعد بازیکن می‌خرند و اینطور می‌شود که یک حباب شکل می‌گیرد.»

کریستین هایدل شالکه آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر