کد خبر: 660338 A

ستاره سابق پیکان برای اینکه در فصل هجدهم به ستاره پرسپولیس تبدیل شود راه درازی را دنبال کرده است، از نیمکت نشینی تا حضور در خط حمله و نیمکت نشین کردن گادوین منشا.

به گزارش ایلنا، بهترین بازیکن این فصل پرسپولیس بدون شک سیامک نعمتی است. او با نمایش فوق‌العاده‌اش توانسته کانون توجهات را به خود جلب کند. برانکو در لیگ هفدهم به دنبال تقویت خط حمله‌ی خود برای حضور در 3 جام بود. گادوین منشا و سیامک نعمتی در لیگ شانزدهم   با عملکرد درخشان‌شان در پیکان، نظر مثبت برانکو را جلب کرده بودند و در ابتدای فصل هفدهم نیز به پرسپولیس پیوستند.

برانکو لیگ را با زوج منشا – طارمی آغاز کرد که جنجال های زیادی را به همراه داشت. اما همه چیز پس از هفته‌ی هفتم تغییر کرد. خبر محرومیت طارمی، تمام برنامه‌های برانکو را در خط حمله تحت تاثیر قرارداد. خیلی زود علی علیپور جانشین طارمی  شد و سیامک نعمتی که به عنوان یار کمکی در پست هافبک راست و چپ جذب شده بود، آلترناتیو سوم برانکو در خط حمله شد. محرومیت طارمی برخلاف انتظارات تاثیر مثبتی بر روی روند خط تهاجمی تیم برانکو داشت. علی علیپور هر هفته گل می‌زد و پرسپولیس را به قهرمانی نزدیک‌تر می‌کرد، اما برخلاف علیپور دیگر مهاجم پرسپولیس یعنی  گادوین منشا عملکرد خوبی نداشت.

او که در لیگ شانزدهم یکی از کاندیدهای آقای گلی بود،  تنها در نیم فصل اول 2 گل به ثمر رساند. عملکرد ضعیف منشا در خط حمله و محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالاتی زمستان، سیامک  نیمکت‌نشین را به یکی از بازیکنان حاضر در ترکیب اصلی تبدیل کرد. سیامک در پیکان در پست بال چپ بازی می‌کرد و به تیمی آمد که نفراتی چون وحید امیری، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان در پست هافبک در آن توپ می‌زدند و بدون شک، راه سختی پیش رو داشت. هرچه بود اما سیامک ماند و تلاش کرد تا شایستگی‌های‌اش را به برانکو ثابت کرد و بلاخره به یکی از بازیکنان فیکس سرخ‌ها تبدیل شد. او هر هفته بهتر از هفته گذشته بود وبا ثمر رساندن گل های حساس  جای خود را در ترکیب اصلی ثابت تر از گذشته می کرد.

بازی رفت مقابل السد که با شکست سه بر یک پرسپولیس همراه بود آخرین بازی بود که برانکو کارت سبز را در جیب گادوین منشا قرار داد. بعد از آن بازی منشا جایگاه ثابتش را از دست داد و سیامک جانشین دائمی او در خط حمله شد . او در سه دیدار اخیر روی دور بدشانسی افتاده است و نتوانسته به خواسته خود دست یابد. سیامک نعمتی که با گرفتن پنالتی در جدال هفته اول برابر پدیده و در ادامه ثبت دو گل مقابل فولاد یکی از ستاره‌های سرخپوشان لقب گرفته بود، بعد از دیدار مقابل استقلال خوزستان کمتر توانسته به موفقیت فردی خود ادامه دهد. نعمتی در بازی مقابل نفت آبادان نیز زوج هجومی پرسپولیس بود اما تقریبا هیچ فرصت مناسبی برای ضربه زدن که شگرد خاص او محسوب می‌شود با دفاع چند لایه زردپوش به دست نیاورد تا ۹۰ دقیقه کم‌اثر را پشت سر بگذارد.

نعمتی البته با دوندگی بالای خود همانند گذشته یکی از مهره‌هایی بود که خط دفاعی نفت را به دردسر انداخته بود و با توجه به سابقه گل‌زنی مقابل نماینده قطر یکی از امیدهای تیم برانکو برای جدال مقابل الدحیل محسوب می‌شود.

پرسپولیس سیامک نعمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر