کد خبر: 659734 A

باید ضربات آخر را با قدرت بیشتری بزنیم

سرمربی استقلال تهران در نشست خبری پس از دیدار مقابل فولاد خوزستان درباره عملکرد تیمش صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر در نشست خبری پس از تساوی شاگردانش مقابل فولاد خوزستان گفت: نتیجه صفر بر صفر برای ما شبیه این است که بازی را واگذار کردیم. در نیمه اول ما خیلی خوب و محکم برای رساندن پاس به مهاجمان بازی نکردیم و بیشتر توپ در گردش بود. پاس زیادی ارسال کردیم و نکته خوبی است اما رساندن پاس آخر در محوطه جریمه به مهاجمان هدف اصلی است. مشخص است هرچی از بازی بگذرد دقیقه به دقیقه تیم عصبی تر شود. در یک صحنه مشخص نبود توپ به دست بازیکن حریف برخورد کرد یا نه اما ما کلید رسیدن به سه امتیاز را پیدا نکردیم. 

او ادامه داد: در نیمه دوم ما توپ های خوبی روی دروازه ریختیم اما وقتی مهاجم به سمت توپ حمله نکند نمی‌توانیم گلزنی کنیم. در نیمه دوم تبریزی یک فرصت خیلی خوب داشت اما این فوتبال است اگر چیپ میزد به گل تبدیل می‌شد اما زمینی زد و گل نشد.

شفر ادامه داد: در هفتاد دقیقه بازی مشکل ما این بود که روی دفاع حریف خیلی فشار ایجاد نکردیم و موقعیت های خوبی داشتیم اما در بسیار از موقعیت ها فشار کافی را روی دروازه فولاد ایجاد نشد. زمانیکه حریف با 10 نفر در محوطه جریمه دفاع می‌کند ما باید از راه دور شوتزنی کنیم. اسماعیلی و طارق این کار را انجام دادند اما به گل نرسیدیم.ما باید یاد بگیریم تمرینات را بیشتر کنیم. فوتبال یک ضرب دوضرب را تکرار کنیم و فکر می‌کنم می‌توانیم به اهدافمان برسیم. شاید تیم ما از نظر این تساوی خسته باشد اما باید خودمان را برای بازی با السد آماده کنیم.

سرمربی استقلال درباره بازی پیش روی آبی‌ها در آسیا گفت: السد تیمی نیست که فقط دفاع کند و بازی خوبی با بازیکنان بزرگش به همراه ژاوی انجام می‌دهد. السد تیمی است که با توجه به نتایجی که داشته بیشتر روی آنها فشار باشد تا روی ما. ما در دوبازی گذشته شانس‌های خوبی برای گلزنی داشتیم و نکته مهم این است که ضربه آخر را با قدرت بیشتر بزنیم و مهاجمی که توپ را در اختیار دارد با تمام توان به توپ ضربه بزند. دیروز هم گفتم و هفته گذشته هم همینطور یازده بازیکنی که در ترکیب قرار می‌گیرند باید یکدیگر را بشناسند. مشکل استقلال این است زمانیکه چهار پنج بازیکن از فصل گذشته کنار ما نیستند برخی‌ها هنوز واکنش‌های سایر هم تیمی‌هایشان را نمی‌دانند.

شفر خاطرنشان کرد: از تماشاگران امروز در ورزشگاه که یار دوازده ما هستند تشکر می‌کنم و امیدوارم هر چه زودتر به روند مطلوبمان برسیم. علی کریمی زمان گرم کردن مصدومیت کوچکی داشت و او را در جریان بازی زود تعویض کردیم تا برای بازی با السد او را در اختیار داشته باشیم. فکر می‌کنم همام کمی عصبانی بود و او اگر به آمادگی مدنظر برسد می‌تواند به ما کمک کند.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که تمرکز شما روی آنالیز بازی با السد بود، گفت: برای ما بازی با السد هفته آینده است و روی بازی امروز تمرکز کرده بودیم و آنالیز خوبی هم از انها داشتیم. ما به تمام حریفانمان احترام می‌گذاریم و می‌دانستیم که بیشتر در عقب زمین می‌ایستند و می‌توانم روی تخته پنج پاس خوب طراحی کنم که به طرفدارانمان می‌رسد اما در بازی اینگونه نیست. شاید شما ندانید اما ما در سطح حرفه‌ای در تمامی زمینه‌ها کار می‌کنیم و اگر می‌توانستیم به گل برسیم شما این سوال را از من نمی‌پرسیدید.

استقلال تهران نشست خبری وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر