کد خبر: 655068 A

نه به جنگ قومیتی

پرسپولیس بازیکنانی که هر کدام برای قومیتی متفاوت هستند توانسته صدرنشین لیگ باشد.

به گزارش ایلنا، بی تردید به جز کیفیت فنی پایین هفته سوم رقابت های لیگ برتر، شاهد مردود شدن اخلاقی این هفته از رقابت ها هم بودیم. جایی که دو بازی حساس هفته پر بود از اتفاقات زشت، حرفهای رکیک و خون و خونریزی و توهین.

همه چیز از بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس آغاز شد. هواداران منتسب به باشگاه آبی پوش خوزستانی برای بر هم ریختن آرامش تیم حریف از 24 ساعت مانده به آغاز مسابقه عملیات خود را آغاز کردند و با سنگ به اتوبوس حامل بازیکنان تیم پرسپولیس حمله کردند.

این تازه آغاز ماجرا بود و قبل، حین و بعد از بازی هم شاهد چنین صحنه های زشت و دردناکی بودیم. در کنار باران سنگ، توهین به بازیکنان پرسپولیس و همچنین به قومیت بازیکنان، پکیج منزجر کننده ای را به وجود آورد که به هیچ وجه نمی توان آن را با هیچ منطقی توجیه کرد.

بازیکنان تیم پرسپولیس هر کدام برای گوشه ای از این آب و خاک هستند و قطعا توهین به آنها، توهین به قومیتشان است. علیرضا بیرانوند دروازه بان خرم آبادی پرسپولیس جزو لرهای غیور فوتبال ما به حساب می آید. سید جلال حسینی و شایان مصالح دو بازیکن گیلکی تیم برانکو به حساب می آیند. شجاع خلیل زاده، امید عالیشاه و علی علیپور مازنی های تیم سرخپوش تهرانی هستند. حسین ماهینی نماینده بوشهر در پرسپولیس است. کمال کامیابی نیا، سیامک نعمتی و محمد انصاری تهرانی های تیم تهرانی فوتبال ما به حساب می آیند. اصلیت احمد نوراللهی به ترکمن ها برمی گردد. احسان علوان زاده جزو بختیاری های فوتبال ما است و ....

همانطور که می بینید نه تنها پرسپولیس بلکه تمام تیمهای لیگ برتری و لیگ یکی متشکل از نفراتی هستند که هر کدام متعلق به خطه ای از این مرز و بوم به حساب می آیند. جمله ای کلیشه ای است اما حقیقیت دارد. تمام ایران سرای من است. کرد و لر و بلوچ و ترک و گیلک و ... همه باید زیر یک پرچم نفس بکشند و اتحاد خود را حفظ کنند وگرنه زشتی ها و پلشتی هایی که در هفته سوم دیدیم مقدمه ای است بر اتفاقات دردناک تر و مخرب تر.

پرسپولیس تراکتورسازی استقلال خوزستان استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر