کد خبر: 654474 A

گرو به زمان نیاز دارد / درباره ساناک بعدا توضیح می‌دهم

سرمربی استقلال تهران با حضور در نشست خبری پیش از دیدار برابر تراکتورسازی تبریز پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر پس از سلام و احوال پرسی با خبرنگاران، در نشست خبری پیش از دیدار برابر تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک عرض می‌کنم و روز بسیار مهمی برای خبرنگاران است چون ماندگار است. در این 10 - 12 ماهی که با مربیان کار کردیم در مورد ما منصف بودید و بابت این مدت از شما تشکر می‌کنم. دیروز بابت جیری ساناک نوشته بودند به دلیل بیماری به ایران نیامده بود و الان زمان صحبت آن نیست و بعدا در این خصوص حرف میزنم.

شفر ادامه داد: شایعات در ایران مانند غذای روزانه است و از شما خواهش می‌کنم این مسائل را باور نکنید و اگر سوالی دارید از من بپرسید و خوب نیست که چنین شایعاتی پیرامون یک مربی و خانواده‌اش وجود داشته باشد.

سرمربی آلمانی درباره دیدار مقابل تراکتورسازی بیان داشت: آنها تیمی خوبی هستند که سرمایه گذاری کردند و بازیکنان جدیدی جذب کرده و بازی آسانی در پیش نداریم. در دو بازی اول خیلی خوب بودیم و در بازی با پیکان هم خوب بودیم اما موقعیت گل نداشتیم. برابر ذوب آهن در نیمه دوم فشار زیادی روی دروازه حریف داشتیم و یک گل زدیم که داور آفساید گرفت. ما باید تیممان را کامل تر کنیم و بسازیم.

شفر درباره جذب الجاجی گرو بیان داشت: روز گذشته گرو به ما اضافه شد. او در تیم سابقش کامل بازی کرده و باید با شیوه بازی ما آشنا شود و دو طرف باید خوب همدیگر را بشناسیم. ما بازی‌های قبلی تیم گرو را دیدم و همانند ما بازی می‌کنند اما سبک بازیکنان فرق می‌کند و گرو باید با بازیکنان هماهنگ تر شود. تیم ما هنوز کامل نشده و در حالت عادی باید در اردوی ترکیه تیم را کامل می‌کردیم اما با شرایط فعلی امیدوارم رفته رفته بهتر شویم.

سرمربی استقلال افزود: ما چند بازیکن خوب را در نقل و انتقالات از دست دادیم، امید ابراهیمی که فرمانده تیم ما بود؛ جپارف، تیام، مجید حسینی که همه جزو بازیکنان خوب ما بودند الان نمی‌توانم بگویم که  فرمانده ما هستند و این بستگی به عملکرد بازیکنان جدید ما دارد. امیدوارم فردا قدم بعدی را به خوبی برداریم و سه امتیاز را کسب کنیم. مربی آنها با سیستم 2-5-3 بازی می‌کند و در شرایط دفاعی منظم است اما امیدوارم فردا بتوانیم گلزنی کنیم و برنده شویم. به هر حال هدف ما در استقلال برای یک سال نیست و تصمیم داریم تیم را در چند سال آینده در سطح اول آسیا نگه داریم و به خاطر همین بازیکنان جوان جذب کردیم که در آینده بهترین شوند و امیدوارم در آینده به این هدف برسیم. همین که هوادارانمان خوب ما را حمایت می‌کنند از آنها درخواست داریم فردا در ورزشگاه حاضر شوند و تیم را تشویق کنند. حریف ما مهم نیست و هواداران باید روی تیم خود تمرکز کنند و به عنوان یار دوازدهم در کنار ما باشند. فردا بازی آسانی نداریم و بازی سختی خواهد بود.

شفر در واکنش به این سوال که فضای مجازی چه مقدار در توسعه شایعات نقش داشته است، گفت: این درست است، موضوعی که شما گفتید درست است. نه تنها در ایران بلکه در آمریکا، آلمان و سایر کشورها هم این اتفاقات رخ می‌دهد. خیلی از شایعات در فضای مجازی مطرح می‌شود. از باشگاه یا من سوال کنید که صحت دارد یا خیر. یک فرد می‌تواند خارج از کشور حضور داشته باشد و با دریافت رقمی هر کاری که دلش خواست انجام بدهد. خبرنگاران واقعی شما هستید و با فضای مجازی کار نمی‌کنید. شما در قبال طرفداران و تیم ها مسئولیت دارید. در چند بازی گذشته ما مانند العین، الریان، ذوب آهن و پرسپولیس 90 هزار تماشاگر به ورزشگاه آمدند و بدون مشکل ورزشگاه را ترک کردند و شاید عده ای خوشحال یا ناراحت بودند اما ولی هیچ مشکلی به وجود نیاوردند. این به دلیل کار درست شماست. اگر شما اطلاعات اشتباه به طرفداران می‌دادید عصبانی به ورزشگاه می‌آمدند اما زمانی که اطلاعات درست به آنها منتقل شود سعی میکنند در آرامش بازی را دنبال کنند. چند وقت پیش بازی در لیگ ایران متوقف شد چون هواداران بسیار عصبانی بودند و روی بازی اثر گذاشتند. من بابت عملکرد خوب شما در چند بازی گذشته تشکر می‌کنم. هر زمان مشکل یا سوالی داشتید به من بگویید تا جواب درست را اطلاع بدهم. فوتبال برای خوشحال کردن مردم است و این وظیفه شماست تا به مردم منتقل کنید. من تجربه کار در کشورهای متخلف را دارم و در یک بازی کامرون مقابل انگلیس باخت اما مردم این کشور خوشحال بودند و کسی نگفت که چرا شکست خوردیم چون درست کار کرده بودیم. اهمیت فوتبال در این چیزهاست.

گرو امکان بازی دارد و تفاوت ایشان با مامه بابا تیام در چیست؟ شفر در پاسخ به این سوال خاطرنشان کرد: گرو از دیروز به ما اضافه شد. اماده است و شراطی خوبی دارد. تنها مسئله این است که باید شرح وظایفش را بداند. قراردادش ثبت شده و از الان برای شرایط فردای او صحبت کنم. شاید یک نیمه یا نصف نیمه بازی کند. نکته مهم درباره او این است که تمایل داشت به استقلال بیاید و بارها ابراز علاقه کرد به تهران بیاید تا فصل خوبی در کنار استقلال داشته باشد. الان هم بسیار خوشحال است با استقلال قرارداد امضا کرده و این فرق دارد با بازیکنی که برای پول در باشگاه دیگری بازی می‌کند. شخصیت خوبی دارد و تیام هم اینگونه بود. او کمی مشکلات خانوادگی داشت و خودم سال‌ها در آفریقا بازی کردم و ذهنیت بازیکنان این کشور را می‌شناسم. اگر تیام رفته مسئله خودش است و مشکل خودش است. بعد از رفتن تیام درب ها را برای گرو باز کردیم و معتقدم می‌تواند به استقلال کمک کند. باید به او زمان داد. تیام هم اوایل سرحال نبود و بعد از مدتی خودش را نشان داد. به همین خاطر باید به گرو هم وقت داد.

شفر درباره این که مقابل ذوب آهن بازیکنان حریف 7 بار شوتزنی داشتند و اینکه با حضور مهاجمان جدید آنها همچنان با یک مهاجم بازی می‌کنند یا خیر، گفت: دفاع همیشه از زمانی شروع می‌شود که توپ را از دست می‌دهیم و کسی که توپ را از دست می‌دهد باید از همانجا پرس کند تا توپ را دوباره به دست بیاورد و جلوگیری کند از ضدحمله زدن حریف. در بازی با ذوب آهن ضربه ایستگاهی داشتیم که به ضدحمله ذوب تبدیل شد. ببازیکنان باید بیشتر همدیگر را بشناسد و هماهنگ شوند. فعلا در دو بازی آنها کنار هم بودند در اردویی که داشتیم علی کریمی هنوز اماده نبود و به نوعی می‌توان گفت تیم زیر 23 سال بود با چند بازیکن باتجربه. به زمان نیاز داریم تا بازی به بازی بهتر شویم. شاید بازیکنان تازه وارد در تیم قبلی خود سبک بازی دیگری داشتند که تغییر می‌کند، شرایط ما خوب است اما صد در صد نیستیم. در تمرینات خیلی خوب هستیم و مهم است همان ها را در بازی انجام بدهیم. خوشحالم که مهدی رحمتی چند سیو خوب داشت. این خیلی اهمیت دارد که از جلو پرس کنیم. ما در حال حاضر سه مهاجم داریم و در برخی از صحنه‌ها وریا غفوری هم همینطور. با چند مهاجم بازی خواهیم کرد. فرشید اسماعیلی در بازی ذوب آهن هافبک بود و به مهاجمان اضافه می‌شد.

شفر پس از تمجید یکی از خبرنگاران گفت: من کشور پر افتخار شما را می شناسم. من وقتی از تیم ملی صحبت می کنم، در مورد تیم ملی ایران حرف می زنم. من در جشن برترین ها و در جشن حامی مالی درباره بازیکنان ایرانی صحبت کردم. بهترین بازیکنان ما، بازیکنان لیگ برتری بودند. در لیگ بازیکنان خوب و مربیان خوب وجود دارد که از داخل ایران هستند. من به یاد دارم بازیکنان زیادی در آلمان از ایران بودند و تنها هاشیمان و دایی نبودند. ذهنیت بازیکنان ایرانی بسیار خوب است. من خیلی آدم تاریخی نیستم و پسرم بیشتر این مسائل را می داند ولی در این کشور شما باید بابت تاریخی که دارید بسیار خوشحال باشید.

استقلال تهران نشست خبری وینفرد شفر استقلال-تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر