کد خبر: 653989 A

دو هافبک ملی‌پوش جدید تراکتورسازی به احتمال زیاد کاپیتان‌های این تیم در فصل جدید خواهند بود.

به گزارش ایلنا، تراکتورسازی در فصل هجدهم با جدایی مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، محمد ایرانپوریان، کاپیتان‌های اول تا سوم خود را از دست داد. بازیکنانی که سالها در ترکیب این تیم حضور داشتند و بر همین اساس بازوبند کاپیتانی را بر بازو می‌بستند. مهدی کیانی جز یک فصل حضور در گسترش فولاد، در لیگ برتر همیشه پیراهن تراکتورسازی را پوشیده بود اما این فصل تصمیم گرفت به اصفهان برود و زیر نظر امیر قلعه نویی در سپاهان بازی کند.

محمد ایرانپوریان نیز با سابقه بازی برای فجرسپاسی و شهرداری تبریز، چندین فصل را در تراکتورسازی بازی کرد اما برای لیگ هجدهم تصمیم گرفت تبریز را به مقصد اصفهان ترک کند و پیراهن سپاهان را بپوشد. محمد ابراهیمی اما مسیر دیگری را طی کرد. بازیکنی که هواداران تراکتورسازی به او لقب اف 14 داده بودند، پیشنهاد بازی در ذوب آهن و پیکان را رد کرد و به لیگ یک رفت تا برای اکسین و زیر نظر فراز کمالوند بازی کند.

فرزاد حاتمی آخرین بازیکن قدیمی تراکتورسازی بود که از این تیم جدا شد. او دو، سه هفته قبل به اردوی تراکتورسازی در ترکیه رفت تا شاید بتواند نظر جان توشاک را جلب کند. این اتفاق البته رخ نداد تا حاتمی تصمیم به ترک لیگ برتر و حضور در لیگ یک بگیرد. او هم مثل محمد ابراهیمی به اکسین رفت تا کار با فراز کمالوند را تجربه کند.

با جدایی این بازیکنان قدیمی، بازوبند کاپیتانی تراکتورسازی به یک تازه وارد رسید. محمد طیبی که سابقه کاپیتانی در استقلال خوزستان را داشت، در دو بازی نخست بازوبند را بر بازو بست و جلوتر از سایر بازیکنان وارد زمین شد. با جذب مسعود شجاعی و اشکان دژاگه، بحث کاپیتانی در تراکتورسازی دوباره به میان آمده. بازیکنانی که کاپیتان‌های اول و دوم تیم ملی در جام جهانی بودند، در تراکتورسازی هم احتمالا همین وظیفه را بر عهده خواهند داشت.

قرار است در تراکتورسازی کسوت رعایت شود و بازوبند ابتدا به مسعود شجاعی برسد. محمد طیبی هم مخالفتی با این مساله ندارد و حتی به مدیریت باشگاه اطلاع داده که با وجود شجاعی و دژاگه، هرگز بازوبند کاپیتانی را بر بازو نمی‌بندد. با توجه به اتفاق‌های رخ داده در تبریز، باید منتظر کاپیتانی مسعود شجاعی در تراکتورسازی باشیم. بازیکنی که وظیفه هدایت بازیکنان در زمین را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و می‌تواند آنها را هماهنگ و همسو با اهداف تیم پیش ببرد.

مسعود که سالها عضو تیم ملی بوده و حدود 12 فصل هم به‌عنوان لژیونر فعالیت کرده، برای کاپیتانی در تراکتورسازی از هر بازیکن دیگری لایق‌تر است. هافبک 35 ساله‌ای که طرز برخورد با بازیکن جوان را می‌داند و البته بلد است با مدیریت چگونه ارتباط برقرار کند.

باشگاه تراکتورسازی هم با استناد به همه این موارد (تجربه، کسوت و نوع رفتار ) چنین تصمیمی اتخاذ کرده و از شجاعی و حتی اشکان دژاگه جز درخشش در زمین، انتظار هدایت بازیکنان را نیز دارد. بعد از شجاعی، دژاگه کاپیتان تراکتورسازی خواهد بود و بعد از این دو بازیکن باتجربه، نوبت به محمد طیبی، محمد مهدی زاده و محسن فروزان می‌رسد تا به ترتیب بازوبند کاپیتانی را بر بازو ببندند و یک وظیفه سنگین به وظایف شان در زمین اضافه شود.

تراکتورسازی تبریز مسعود شجاعی اشکان دژاگه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر