کد خبر: 630785 A

گزارش نقل و انتقالات لیگ هجدهم

پنجره تابستانی نقل و انتقالات فوتبال ایران مثل همیشه داغ است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فصل نقل و انتقالات همواره از داغ ترین بازه های زمانی سال است. دوره ای که فوتبال می خوابد اما تب و تاب آن نه. هواداران هرروز یک شایعه جدید از ماندن یا آمدن ستاره هایشان می شنوند و بعضا یک بمب و یا یاغی جدید رو می شود. در ادامه به بررسی عملکرد تیم ها در نقل و انتقالات می پردازیم.

استقلال؛ فعلا بی سر و صدا

آبی ها در نقل و انتقالات، تا اینجا نورافکن را با مبلغی نه چندان زیاد از دست داده اند و با این حساب شاید زکی پور در تیم ماندنی باشد. برزای، محسن کریمی، بویان، انصاری و پادووانی که هیچ کدام فصل خوبی را پشت سر نگذاشتند قوی ترین گزینه ها برای لیست خروجی هستند و در صورت حفظ تیام، قربانی هم به این سیاهه اضافه خواهد شد.

مرتضی آقاخان که گفته می شود برای پوشیدن پیراهن شماره نه، با آرش برهانی هم صحبت کرده است، این ظن را قوی تر می کند. او به همراه دانشگر و محمدی مهر، خریدهای لیگ برتری استقلال به حساب می آیند تا در کنار باقری که از خونه به خونه به استقلال آمد، جز ورودی های کم سر و صدای شفر باشند.

 

استقلال خوزستان؛ هیچ و پوچ

آبی های اهواز که سال گذشته به زحمت در لیگ ماندند، تا به حال هیچ خریدی نداشته اند و تنها شیخ ویسی و داودی را از دست داده اند. شرایط نامساعد استقلال خوزستان، باعث شده است تا شاید درصد بالایی از بازیکنان، من جمله نصاری، دورقی و دلفی هم این تیم را ترک کنند.

 

پارس، بدون تقویت

پارس جنوبی جم با تارتار، سال گذشته توانست نتیجه درخور توجهی  در اولین سال حضورش در لیگ برتر کسب کند و همین مساله باعث شد تا بازیکنان آن ها در تور باشگاه های بزرگ بیفتند.با آمدن رحمان احمدی، فروزان با طیبی به تراکتور رفت، دشتی راهی سایپا شد و صالحی هم به سپاهان پیوست. گفته می شود سینک هم مانند محمدی مهر، مورد توجه استقلالی ها قرار گرفته است.

 

پدیده؛ نه ورود نه خروج!

پدیده مشهد هم برای سال آینده خود کاری را آغاز نکرده است. از این تیم که سال آینده بدون حضور رضا مهاجری باید لیگ را آغاز کند، معین عباسیان مورد توجه استقلال و سایپا قرار گرفته است و بعید نیست محمد قاضی، مارکوپولوی فوتبال ایران هم پس از پدیده، راهی پیکان شود.

 

پرسپولیس خلوت شد!

قرمزها تا نیم فصل از خرید بازیکن جدید محروم هستند و تنها می توانند با راضی کردن ستارگانی چون رفیعی و تبریزی به یک نیم فصل بیرون بود، آن ها را برای لیست شش ماه بعد خود رزرو کنند. پرسپولیس که با رای فیفا از نقل و انتقالات محروم شده است، احتمالا هیچ کدام از اعضای مثلث احمدزاده، مسلمان و کامیابی نیا را نخواهد داشت. صادق محرمی، دفاع راست مطمئن قرمزها در سال گذشته هم پس از پایان بازی تیمش برابر الجزیره در آزادی، از هواداران خداحافظی کرد تا برای دو سال به دیناموزاگرب بپیوندد.

 

پیکان؛ آسه برو آسه بیا

پیکان، دیگر مدعی سال گذشته لیگ برتر که در نیم فصل اول نتایج خوبی را با مجید جلالی کسب کرده بود، امسال وحید شیخ ویسی را جایگزین احمدی کرد. خودرورانان که نیازمند را هم به سپاهان داده اند، با حضور مدافعین مسن خود، نیاز به تقویت در فاز تدافعی خواهند داشت.

 

رنسانس در تراکتور

با خرید امتیاز تراکتورسازی توسط محمدرضا زنوزی مطلق، این تیم دیگر قادر به استفاده از سربازها نیست و بازیکنانی چون ترابی باید در صورت مشمول بودن، در لیگ دسته اول برای ملوان یا فجر سپاسی به میدان روند. تراکتور با خرید فروزان و طیبی، فعلا قوی ظاهر شده است و با آمدن نقی زاده از گسترش، شانس واگذاری این تیم هم شهری به ماشین سازی بالا رفته است.   

 

قصه تکراری ذوب و آذری

آذری باز هم اعلام کرده است که حاضر نیست تبریزی را به تیم های لیگ برتری بفروشد. او که پس از زمزمه های جدایی محسن مسلمان از جمع قرمزها، تصمیم گرفت تا دشادوش سپاهان برای بازگشت آقای پاس گل لیگ تلاش کند، حسن زاده را هم از سپاهان خرید تا او را هم پس از یک سال دوری دوباره به جمع ذوبی ها بازگردد. هادی محمدی از تراکتورسازی، دیگر خرید تیم نمازی برای لیگ هجدهم است.

 

پوست اندازی در سایپا

سایپا با دایی، در صورت تقویت می تواند باز هم یکی از مدعیان لیگ باشد اما تا به اینجای کار لیست خروجی ها سنگین تر است. ترابی مثل هرسال متقاضیان زیادی دارد و در صورت درخشیدن در جام جهانی می تواند ترنسفر شود. دانشگر و قلی زاده هم به ترتیب مسیر استقلال و استقلالی ها را در پیش گرفتند تا شارلوا را با حضور سه ایرانی (رضایی، نورافکن و قلی زاده) از این حیث رکورددار باشد. اگر قرارداد صیادمنش با استقلال را هم قطعی بدانیم، دشتی تنها بازیکن ورودی نارنجی پوشان است.

 

سپاهان؛ قوی طبق وعده

مسئولین طلایی پوشان پیش از پایان لیگ هفدهم اعلام کرده بودند که با سرمایه بالایی وارد بازار نقل وانتقالات خواهند شد. قلعه نویی که پس از حضور در این تیم، استنلی کی روش را هم با خود به سپاهان آورد، با جذب شهباززاده، صالحی و ایران پوریان خط و نشانی جدی برای لیگ کشید و با رفتن مسلمان به ذوب، احتمالا آن ها برای جذب سروش رفیعی پیش قدم شوند. ژنرال هرچند به جای حسینی، نیازمند را برای تیمش خرید اما هنوز هم باید فکری برای تقویت خط دفاعی خود بکند.

 

نساجی؛ امید شهر خسته

عباس زاده که سال گذشته با انگیزه صعود نساجی به لیگ برتر دوباره پیراهن نساجی را به تن کرد، در اینستاگرام خود رسما از هواداران خداحافظی کرد تا حسرت بزرگ قائمشهری ها شود. حامد لک و محمد آبشک مهم ترین خرید های تیم نکو هستند. این درحالیست که گفته می شود او علی قربانی و مسعود شجاعی را هم برای تیمش می خواهد.

 

صنعت، نفت، گسترش و فولاد؛ از هفت دولت آزاد!

برای نفت تهران که مانند سیاه جامگان به دسته اول سقوط کرد، منطقی است تا فقط توقع رفتن بازیکنان را داشته باشیم اما گسترش هم که احتمالا به فرجامی مشابه دچار شود، مانند فولاد اقدام خاصی در نقل و انتقالات نکرده است تا احتمالا سال سختی را در پیش داشته باشد.

 

 

لیگ برتر فوتبال نقل و انتقالات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر