کد خبر: 629305 A

از قرارداد 800 هزار پوندی تا درآمد یک میلیاردی

اعتراضات بازیکن ملی‌پوش نسبت به پرداختی‌ها با واکنش فدراسیون مواجه شده تا نشان دهد آنچنان هم اوضاع برخلاف میل ستاره اسنوکر ایران نبوده است.

به گزارش ایلنا، حسین وفایی که یکی از شاخص‌ترین چهره‌های اسنوکر ایران است، از حمایت نشدن توسط حامیان مالی داخلی گلایه دارد که این گلایه واکنش جالب رییس فدراسیون بولینگ و بیلیارد را در پی دارد.

هاشم اسکندری در توضیح شرایط وفایی نکته‌ای را می‌گوید که قابل تامل است. او درباره بعضی درآمدهای وفایی حرف‌هایی را می‌گوید که حالا باید دید در روزهای آینده این اسنوکر‌باز مطرح ایران چه واکنشی درباره‌شان نشان می‌دهد.

اسکندری می‌گوید: «در بعضی از رشته‌ها، یک فدراسیون جهانی حرفه‌ای و یک فدراسیون جهانی آماتور وجود دارد که در رشته اسنوکر فدراسیون ایران عضو فدراسیون جهانی آماتورها است. در درجه اول باید تاکید کنم که اصلا مجوز هزینه کردن در بخش حرفه‌ای‌ها را نداریم. در وهله دوم هم باید اشاره کنم که اسنوکر‌بازان حرفه‌ای درآمد بسیار خوبی دارند. حسین وفایی با یک حامی مالی قرارداد ۸۰۰ هزار پوندی داشت که تقریبا معادل هفت میلیارد تومان می‌شود و زمانی که چنین ‌اسپانسرهایی هستند به حمایت مالی از طرف ‌اسپانسرهای داخلی نیاز نیست.»

او به بقیه درآمدهای وفایی نیز اشاره دارد: «در مسابقاتی که وفایی در این سال‌ها شرکت کرده مبلغی در حدود یک میلیارد تومان جایزه گرفته است و وفایی همان گونه که در بخش آماتورها در جهان درخشید باید در بخش حرفه‌ای‌ها نیز با تلاش فراوان به درجات بالا برسد. در سطح حرفه‌ای‌ها در هر فصل ۵۰۰ هزار پوند جایزه به اسنوکر‌بازان تعلق می‌گیرد و اگر وفایی در طول سال بتواند در چند مسابقه برنده شود مبالغ خوبی را جایزه خواهد گرفت.»

حسین وفایی هاشم اسکندری فدراسیون بولینگ و بیلیارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر