کد خبر: 627184 A

دیوار مهربانی پیکان

پیکان در فصل جدید هم مثل فصل گذشته بنگاه رفع نیاز تیم‌های دیگر شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پیکان تهران که با مجید جلالی به یکی از تیم‌های خوب و با شخصیت لیگ برتر در چند سال اخیر تبدیل شده است، در فصل نقل و انتقالات کنونی هم مثل فصل گذشته در حال از دست دادن ستاره‌های اصلی خودش است.

پیکان فصل گذشته در حالی لیگ را در رتبه ششم جدول به پایان رساند که در پایان فصل ستارگان این تیم از جمله گادوین منشا، سیامک نعمتی و سیاوش یزدانی جدا شده و راهی پرسپولیس سپاهان شدند تا این تصور به وجود بیاید که شاگردان جلالی در فصل جدید قدرت سابق را نخواهند داشت ولی بازیکنان جدید و جوانی در ترکیب اصلی این تیم معرفی شدند که با حضورشان نه تنها پیکان ضعیف‌تر نشد، که در پایان لیگ هفدهم یک پله هم صعود داشته و در رتبه پنجم قرار گرفت.

با پایان فصل هفدهم بازهم شاهد کوچ ستاره‌های پیکان هستیم و هر روز خبر از تمایل یکی از تیم‌های متمول فوتبال ایران به استعدادهای رو شده توسط جلالی هستیم. ابتدا مهدی شیری راهی سپاهان و سپس پرسپولیس شد و پس از آن پیام نیازمند، گلر جوان و مستعد این تیم که از پدیده‌های لیگ برتر بود به سپاهان پیوست تا قفل محکمی بر چارچوب دروازه این تیم بزند.

این پایان ماجرا نیست و از گوشه و کنار خبر توافق نهایی مرتضی آقاخان با استقلال به گوش می‌رسد. هافبک هجومی گلزن و تکنیکی پیکان قرار است به جمع شاگردان شفر اضافه شود تا خط میانی قدرتمند این تیم را قدرتمندتر کند.

شاید یکی از نقاط ضعف پیکان که باعث کوچ ستاره‌هایش در پایان هر فصل می‌شود، عدم آینده‌نگری در بستن قرارداد با بازیکنانش است و قراردادهای کوتاه‌مدت و یک ساله را می‌توان مهم‌ترین دلیل این اتفاق دانست.

باید دید این اتفاقات موجب درس عبرت مسئولان باشگاه پیکان می‌شود یا این باشگاه کماکان قصد دارد نقش فجرسپاسی دهه هشتاد را ایفا کند که هر سال بازیکن مستعد به فوتبال معرفی می‌کرد و شاهد کوچ آنها به سرخابی‌ها و تیم‌های قدرتمندتر بود.

لیگ برتر فوتبال پیکان تهران نقل و انتقالات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر