کد خبر: 625344 A

مربی زن ایرانی که در ایالات متحده آمریکا حضور دارد، به عنوان یکی از نامزدهای بهترین مربی سال زنان فوتبال این کشور انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، با اعلام سایت Womens Soccer United، کتایون خسرویار نامزد عنوان بهترین مربی زن فوتبال آمریکا شد. سه نامزد نهایی عنوان بهترین مربی زن فوتبال ایالت متحده آمریکا انتخاب شدند که نام کتایون خسرویار، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران در رده های پایه در کنار “آنوک برویل” سرمربی هیرنفین و “لیگا پاتوپا” سرمربی ریگا یونایتد به چشم می خورد.

کتایون خسرویار که بسیاری او را از عوامل مهم رشد فوتبال بانوان در ایران می دانند، در سال 2014 موفق شد به عنوان اولین زن ایرانی مدرک رسمی مربیگری فیفا را دریافت کند و الهام بخش بسیاری از بانوان برای ورود به عرصه فوتبال شود.

خسرویار در رده های مختلف از نونهالان تا نوجوانان هدایت تیم ملی بانوان ایران را بر عهده داشته و نقش مهمی در پیشرفت این رشته در ایران ایفا کرده است. او که متولد اوکلاهامای ایالت متحده آمریکاست، از سال 2005 برای فوتبال بازی کردن راهی ایران شد و حالا نامزد عنوان بهترین مربی سال نیز شده است.

خسرویار؛ دختری که بازی‌اش هم روی چمن و هم در سالن خوب بود؛ آرزو داشت مربی شود. همان زمان که در ایران بازی می کرد، به فکر مربیگری هم بود و در کلاس های مربیگری هم شرکت می‌کرد و در حال حاضر هم تنها به مربیگری فوتبال  می پردازد.خسرویار پس از پایان دوران بازیگری اش خیلی زود سرمربی تیم ملی دختران نونهال شد و در نهایت مربیگری را انتخاب کرد.

رای گیری برای انتخاب بهترین مربی سال آمریکا 14 خرداد به اتمام می رسد و مربی برتر نیز 19 خرداد معرفی می شود.

66379018

کتایون خسرویار بهترین مربی زن آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر