کد خبر: 618860 A

گفته می‌شود بازرس فدراسیون فوتبال ایتالیا خواستار دیدن فیلم صحبت مکس آلگری، مربی یوونتوس با پائولو تالیاونتو، داور چهارم بازی با اینتر شده است.

به گزارش ایلنا، صحبت آنها پس از پیروزی جنجالی سه بر دو یووه مقابل اینتر در میکس‌زون انجام شد. تالیاونتو پشت سر آلگری حرکت می‌کرد که آلگری به او گفت: «تالیا! داور خیلی عالی کار کرد. خیلی خوب بود. ارتقایش بدهید!»

لفظ promosso در ایتالیایی معنای ارتقا می‌دهد و زمانی استفاده می‌شود که یک نفر در یک امتحان قبول شده و می‌تواند به مرحله بعد برود. جوزپه پکورارو، بازرس فدراسیون می‌خواهد این فیلم را با دقت بررسی کند. کلیپ دیگری هم پخش شده که در آن، پس از گل مساوی خوان کوادرادو، تالیاونتو ظاهرا می‌گوید: «در وقت تلف‌شده بازی را می‌بریم.» گونسالو ایگواین هم کمتر از یک دقیقه بعد گل برتری را زد.

اینتر-یوونتوس

بحث و جدل درباره تصمیمات جنجالی داور در این بازی بالا گرفته است و راجع به دو صحنه بسیار صحبت می‌شود. اولین صحنه زمانی است که دانیله اورساتو، داور مسابقه به دلیل تکل خطرناک ماتیاس وسینو روی پای ماریو مانجوکیچ، به او اخطار داد و پس از بازبینی ویدئویی، رنگ کارت او را به قرمز تغییر داد. خود اورساتو درخواست بازبینی این صحنه را داده است و این در حالی است که معمولا داوران ویدئویی به داور اصلی می‌گویند که باید بازبینی انجام شود. البته پای مانجوکیچ در این صحنه به ‌شدت آسیب دید و 10 بخیه خورد. با این حال، گراتزیانو چزاری، کارشناس داوری مدیاست می‌گوید: «تکل محکمی بود اما خشن نبود. وسینو عمدا تلاش نکرد که به پای او ضربه بزند. تصمیم اول اورساتو صحیح بود و کارت زرد کافی بود.»

اما بسیاری از جمله روزنامه توتواسپورت چاپ تورین بر این باورند که میرالم پیانیچ باید اخراج می‌شد. او در یک صحنه روی رافینیا خطای بدی انجام داد و این در حالی است که یک کارت زرد هم پیش‌تر گرفته بود.

یوونتوس سری آ ایتالیا اینترمیلان مکس آلگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر