کد خبر: 613413 A

همه چیز تحت تاثیر جدال شفر و ژنرال / تراکتور، ضعیف ترین نماینده ایران

بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2018 در منطقه غرب آسیا به پایان رسید و تیم‌های راه یافته به دور بعدی رقبایشان را شناختند.

به گزارش ایلنا، بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امروز و دیروز در هشت گروه برگزار شد و با پیگیری آخرین هفته دور گروهی تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی مشخص شد. در ادامه به تشریح وضعیت تیم‌های حاضر در منطقه غرب و شرق آسیا می‌پردازیم و با حریف آنها در مرحله بعدی آشنا می‌شوید.

گروه A

تراکتور

تیم‌های الجزیره امارات، الغرافه قطر، تراکتورسازی تبریز و الاهلی عربستان در این گروه با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت نماینده امارات و عربستان جواز حضور در مرحله بعدی را دریافت کردند. الغرافه قطر و تراکتورسازی تبریز از صعود به دور بعدی بازماندند. تراکتور با کسب 2 امتیاز ضعیف ترین نتیجه نمایندگان ایرانی در این مرحله را ثبت کرد. الاهلی صدرنشین با تیم دوم گروه C(السد قطر) و الجزیره هم به عنوان دومین تیم صعود کرده از این تیم مقابل تیم اول گروه C (پرسپولیس) قرار می‌گیرد.

 

گروه B

ذوب

الدحیل قطر، ذوب آهن اصفهان، لوکوموتیو تاشکند و الوحده امارات چهار تیم حاضر در این گروه بودند که نماینده قطر موفق شد با کسب 18 امتیاز صعود مقتدرانه‌ای به دور بعدی داشته باشد. ذوب آهن با کسب تساوی مقابل لوکوموتیو با وجود هم امتیاز بودن با نماینده ازبکستان با توجه پیروزی در بازی رفت برابر این تیم، موفق شد به عنوان تیم دوم گروه راهی دور بعدی شود. بنابراین لوکوموتیو و الوصل از راهیابی به دور بعدی باز ماندند. الدحیل با تیم تیم دوم گروه B (العین امارات) و ذوب آهن هم با تیم اول همین گروه (استقلال تهران) در مرحله بعدی مصاف می‌دهند.

 

گروه C

پرسپولیس

پرسپولیس، السد قطر، نسف قارشی و الوصل امارات به ترتیب تیم‌های اول تا رده چهارم این گروه در پایان مسابقات هستند. همانطور که گفته شد پرسپولیس با الجزیره مسابقه می‌دهد و السد هم به مصاف الاهلی عربستان خواهد رفت. تاریخ دیدار پرسپولیس در این مرحله در تاریخ 17 اردیبهشت ماه دوشنبه در ورزشگاه محمد بن زاید بازی می‌کند و بازی برگشت هم تاریخ 24 اردیبهشت ماه دوشنبه در ورزشگاه آزادی برپا خواهد شد.

 

گروه D

استقلال

استقلال تهران به عنوان صدرنشین گروه سخت راهی دور بعدی شد و العین امارات دیگر تیم راه یافته به یک هشتم نهایی است. الریان قطر و الهلال عربستان دو تیم مطرحی هستند که در راهیابی به دور بعدی ناکام بودند. الهلال با کسب دو امیتاز و با وجود اینکه نایب قهرمان دور گذشته بود، نمایش ناامید کننده‌ای از خود برجای گذاشت. بازی رفت استقلال با ذوب آهن 18 اردیبهشت ماه در ورزشگاه فولادشهر پیگیری می‌شود و یک هفته بعد از این مسابقه آبی‌ها در ورزشگاه آزادی از شاگردان امیرقلعه نویی پذیرایی خواهند کرد.

 

* تیم‌های نامبرده شده از منطقه غرب آسیا بودند و تکلیف چهار تیم راه یافته به دور بعدی از جمع شانزده تیم منطقه شرق این قاره هم امروز مشخص شد.

در گروه G ججو یونایتد و سرزو اوزاکا در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند و بوریرام تایلند و گوانگژو چین به عنوان تیم‌های برتر راهی دور بعدی شدند. در گروه H هم سون سامسونگ و کاشیما آنتلرز با رقابت نزدیکی که داشتند صعود به مرحله بعدی را قطعی کردند و سیدنی اف سی و شانگهای شنهوا دو تیم ناکام این گروه هستند.

G

H

فردا در گروه E و F رقابت می‌کنند تا تکلیف چهار تیم دیگر این منطقه هم مشخص شوند. چونبوک موتورز و تیانجین چوانجیان با اختلاف امتیاز مطمئن از چند هفته پیش صعودشان قطعی است و شانگهای SPIG تنها با کسب 11 امتیاز می‌تواند صعودش را قطعی بداند. 

تراکتورسازی تبریز لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر