کد خبر: 613035 A

اگر استقلال در لیگ ایران پنجم است در آسیا در صدر قرار دارد.

سیاوش اکبرپور مهاجم اسبق استقلال و یکی از بازیکنانی که هواداران این تیم از او خاطرات زیادی دارند در خصوص شرایط آبی‌پوشان معتقد است استقلال در جام حذفی قهرمان خواهد شد

به گزارش ایلنا ، سیاوش اکبرپور مهاجم اسبق استقلال و یکی از بازیکنانی که هواداران این تیم از او خاطرات زیادی دارند در خصوص شرایط آبی‌پوشان معتقد است استقلال در جام حذفی قهرمان خواهد شد و امیدوار است شرایطی فراهم شود که شفر باز هم در این تیم بماند. با اکبرپور در خصوص سقوط سیاه جامگان و تمدید قرارداد شفر صحبت کردیم.

 

*شرایط استقلال چطور است؟

استقلال شرایط خیلی خوبی دارد. وقتی شفر به استقلال آمد اصلا فکر نمی‌کردم در دو هفته اول چنین نتایجی را کسب کنم و فکر نمی‌کردم به این زودی به شرایط ایده‌ئال باز گردد الان می‌توانم اعتراف کنم که استقلال بهترین تیم آسیاست چون الان فوتبال باکیفیتی را در کنار نتیجه‌گیری کسب می‌کنند.

 

*فکر می‌کنید چه عواملی باعث شد که استقلال متحول شود؟

فکر می‌کنم مهمترین مساله این است که شفر بازیکنان را به خوبی درک کرد و شناخت خوبی را هم از آنها به دست آورد و اینکه آنها را در پست اصلی خودشان به میدان می‌فرستد.

 

*این روزها بحث تمدید قرارداد شفر مطرح است. به نظرت باید با او تمدید شود؟

باشگاه استقلال باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا شفر در استقلال بماند چون هم نتایج خوبی گرفته و هم اینکه هواداران او را دوست دارند. اما اگر روزی هم بنا بر رفتن وی شد کسی به استقلال بیاید و همین تفکرات او را ادامه دهد.

 

*به عنوان مهاجم سابق استقلال عملکرد تیام را چطور ارزیابی کردید؟

من اگر بخواهم یک سانتر فوروارد را معنی کنم در تیام ترجمه می‌کنم چون او بسیار جاگیری عالی‌ای دارد و همچنین حفظ توپ خوب و در زدن ضربات آخر هم عالی عمل می‌کند و استقلال در به خدمت گرفتن او بسیار موفق عمل کرد.

 

*این روزها بحث رفتن بازیکنانی چون جباروف و چند مهره کلیدی از استقلال در پایان فصل شنیده می‌شود.

استقلال تیم کوچکی نیست و خیلی از بازیکنانی که در آن در لیگ برتر بازی می‌کنند آرزوی بازی کردن در استقلال را دارند. اعتقاد من این است که مسوولان استقلال باید الان مدیریت کرده و این بازیکنان را حفظ کنند تا سال آینده که فصل بهره برداری از تیم است کار راحتی را در پیش داشته باشیم.

 

*استقلال هم در لیگ قهرمانان آسیا در گروه خود عملکرد خوبی داشت.

یک سال هم ما زمانی که بازی می‌کردیم در همین گروه قرار داشتیم که توانستیم با صدرنشینی به مرحله بعدی صعود کنیم. استقلال امسال با انجام بازی‌های خوب توانست با قدرت به مرحله بعدی صعود کند اگر استقلال در لیگ ایران پنجم است در آسیا با این بازی‌های خوب در صدر قرار دارد.

 

*دوست داری استقلال در مرحله بعدی به کدام تیم برخورد کند؟

برای استقلال فرقی نمی‌کند که کدام تیم بازی کند چون با هر تیمی بازی داشته باشد قطعا برنده خواهد شد فقط خدا کند با تیم‌های عربستانی دیدار نداشته باشد چون بازی در زمین بی‌طرف است و این تیم از حضور داشتن تماشاگرانش محروم خواهد بود.

 

*برای فصل بعد چه برنامه‌ای داری؟

بعد از جدا شدن از سیاه جامگان از چند تیم لیگ دویی پیشنهادهایی داشتم که هنوز در خصوص رفتن با این تیم‌ها تصمیمی نگرفته‌ام امیدوارم شرایطی فراهم شود که فصل آینده هم بتواند در لیگ برتر مربیگری کنم.

 

*تیمی که در آن مربیگری می‌کردی به لیگ یک سقوط کرد.

خب شرایط سیاه جامگان خاص بود طوری که ما برای مربیگری در این تیم شرایط را قبول کردیم وقتی به سر تمرین رفتیم تیم بسیار بی‌روحیه بود با گذشت چند هفته با انجام تمرینات خوب شرایط بهتر شد و ما مطمئن بودیم تیم در لیگ برتر می‌ماند. اما با گذشت چند هفته شرایط تغییر کرد و دلیل زیادی هم برای سقوط تیم وجود داشت اما باز هم من می‌گویم حق سیاه جامگان سقوط به لیگ یک نبود.

 

*فکر می‌کنی بیشترین نقش را چه کسانی در افتادن سیاه جامگان داشتند؟

بازیکنان تیم بیشترین نقش را داشتند چون خوب تمرین نمی‌کردند و تمرکز کافی را برای انجام بازی نداشتند. در خیلی از بازی‌ها ما از حریف پیش بودیم اما در نهایت بازنده می‌شدیم.

 

*اگر به عقب باز گردی باز هم سیاه جامگان را انتخاب می‌کنی؟

اگر برگردم و این اتفاق می‌افتاد این دفعه با یک شرایط دیگر مربیگری سیاه‌جامگان را قبول می‌کردم. چون اعتقاد دارم تیمی که در ابتدای فصل با چهار میلیارد بسته می‌شود قطعا با مشکلاتی رو به رو می‌شود چون الان در لیگ یک هم بیشتر از این مبلغ برای تیم بستن هزینه می‌شود پس قطعا یک ضعف‌هایی وجود داشته.

 

*دیگر تیم مشهدی پدیده هم این روزها شرایط خوبی ندارد.

فکر می‌کنم باید شرایطی فراهم شود که پدیده در لیگ برتر بماند چون حیف است تیم های مشهدی تیم نداشته باشد. یک زمانی ما در مورد شهر شیراز این حرف را زدیم و دیدید بعد از مدت‌ها این شهر نماینده‌ای در لیگ برتر ندارد.

 

*استقلال قهرمان جام حذفی می‌شود؟

مطمئن هستم استقلال قهرمان می‌شود اما ای کاش برای برگزاری مکان فینال جام حذفی تصمیمات جدیدی گرفته شود. عکس‌هایی که من از خرمشهر دیدم در آن نمی‌شود فوتبال باکیفیتی را انجام داد. به نظر من تمام شهرهای ایران غیور هستند و کسانی که می‌خواهند بازی را در خرمشهر برگزار کنند در حال گرفتن یک تصمیم احساسی هستند.

استقلال سیاوش اکبرپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر