کد خبر: 525133 A

اگر بدهی‌ها عامل باخت است پرسپولیس باید الان ته جدول باشد

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: اگر به بدهی باشد الان پرسپولیس دو برابر بدهی دارد و باید آخر می شد نه اول.

علی فتح الله زاده در گفت و گو با ایلنا، درباره خرید تیم از گرجستان اظهار داشت: به هر حال دوست من می خواهد این تیم را بخرد و از من پرسید که کدام تیم را خریداری کند. کار بسیار سختی است. اگر در ایران بود آسان بود چرا که به چم و خم کار اشنا هستیم. 20 روز فرصت خواستم تا بررسی داشته باشم و نظرم را بگویم. باید ببینیم از کدام شهر امتیاز این تیم لیگ برتری را خریداری کنیم. بین چند تیم در حال کار کردن هستیم.

وی درباره مدیریت در خارج از کشور خاطرنشان کرد: دیر یا زود باید این اتفاق رخ دهد. مشکلی که الان من دارم کار اجرا روی دوش کسی خواهد بود. شاید من نتوانم زندگی کنم. از آلمان هم پیشنهاد داشتم. خدا را شکر از لحاظ زبان مشکل ندارم و مسئله ما بحث زندگی در خارج است. به دنبال ایجاد راهکار هستم و اگر خودم نتوانم یک نفر دیگر را معرفی می کنم و خودم به عنوان مشاور حضور خواهم داشت.

مدیرعامل اسبق استقلال درباره حضور رویانیان در گرجستان بیان داشت: رویانیان برود آنجا من را صبح دستگیر می کند و بعد از ظهر آزاد می کند. اینجا بماند بهتر است.

وی درباره وجود اختلاف نظر بین برخی از اعضای هیئت مدیره استقلال گفت: در همه جا هیئت مدیره ها اختلاف سلیقه دارند اما هدف همه باید سربلندی باشگاه باشد. این باشگاه باعظمت باید شرایط بهتری داشته باشد. باید همه برای سربلندی این اسم تلاش کنند و با همان بزرگی ادامه دهند. اتفاقا من به همین دوست خودم گفتم برای من مهم نیست؛ اگر استقلال نیاز داشته باشد برمی گردم.

فتح الله زاده درباره احتمال حضور فرهاد مجیدی با او در گرجستان تصریح کرد: فرهاد مجیدی الان دوست ندارد سرمربی شود. اگر خودش بخواهد یک مربی بزرگ می آوریم  فرهاد را دستیار می گذاریم. با این حال فعلا نمی توان به این سادگی درباره حضور خود من هم صحبت کرد. زندگی در خارج از ایران برای من مشکل است.

وی درباره بررسی مجدد بازی معروف سایپا و استقلال در دهه هفتاد و صبت های زرینچه اذعان داشت: در فوتبال برد و باخت ها وجود دارد. برگشت به این فضا خوب نیست. جواد زرینچه زحمات زیادی کشید و ناصر حجازی هم اسطوره ما بوده است. نمی دانم اسم این فضاها را چه بگذارم. همیشه یک عده در برهه هایی باهم درگیر هستند اما دلیل بر اختلاف کلی آنها نیست. باید به دوستی ها دامن بزنیم. چرا که برخی اوقات این حرفها تهمت می شود.

وی درباره اظهارات مهرداد میناوند علیه منصوریان و رحمتی افزود: کار خوبی نبود و خود اقای پروین هم صحبت کردند. انتظار دارم که میناوند عذرخواهی کند. این ها باهم رفیق بودند. نگذاریم این عادات بد مرسوم شود. همینجور دارند به فوتبال لطمه می زنند. اگر اتفاقات مجلس در فوتبال رخ می داد چقدر به ما توهین می شد. عصاره ملت در مجلس هستند. فشارها در زمین فوتبال صد برابر است. خدا نگذرد از کسانی که تریبون دستشان است و به فوتبال ضربه می زنند. من هم اگر کاری از دستم بربیاید انجام می دهم تا این دو نفر آشتی کنند.رحمتی بازیکن ملی پوش است و احترام دارد. منصوریان پهلوانی کرده است و خود میناوند هم احترام دار است. خیلی غم و غصه به سراغم می آید وقتی این رفتارها را می بینم.

مدیرعامل پیشین استقلال درباره شکایت خیلی از بازیکنان قدیمی استقلال علیه این باشگاه و احتمال حذف از آسیا گفت: ما همیشه این مشکلات را داشتیم. مگر در زمان ما استقلال بدهی نداشته است. چرا این اتفاقات رخ نمی داد. ما وقت می گذاشتیم و از بازیکن خواهش می کردیم. تدبیر می کردیم. وقتی طلب را نمی دهید و تحویل هم نمی گیرید همین می شود. به نظرم آقای افتخاری باید شخصی را در باشگاه بگذارد که اگر خودش وقت نمی کند جواب بدهد بقیه جواب بدهند و قیافه نگیرند. یک نفر باشد که با بچه ها خوب برخورد کند. اگر قرار باشد الان که 30 میلیارد پول می گیرند نتوانند مدیریت کنند ما چه بکنیم که سه میلیارد بودجه داشتیم. به مردم دروغ نگوییم. ما با سه میلیارد قهرمانی آوردیم و کمپ 200 میلیاردی درست کردیم.

وی درباره حضور وزیر ورزش در مجلس برای کسب رای اعتماد بیان داشت: امیدوارم که ایشان بتواند رای اعتماد بگیرد. از آقای وزیر انتظار دارم اجازه ندهد کسانی با دزد دزد گفتن خودشان را خوب نشان دهند و ورود کنند. آخرین سالی که بودم و از وزارت اقتصاد و دارایی آمدند؛ ما 21 میلیارد بدهی از بدو تاسیس تا به آن روز داشتیم ونامه اش هم موجود است. وزیر توضیح بخواهد که چرا در این 4 سال بدهی اینقدر زیاد شده است. اگر بدهکاری باعث باخت است پرسپولیس پس دو برابر بدهی دارد و باید الان آخر می شد نه اول.

فتح الله زاده در پایان درباره باخت استقلال به سایپا گفت: باید دست به دست بدهیم و دوستان به جای این بحث ها کارشان را انجام بدهند. دیگران را خراب نکنیم چرا که خداوند همه را می بیند. اگر غصه ها را به دلم می ریزم به عشق هواداران است. همیشه حامی هستم. این باخت را هم بچه ها فراموش کنند چون پرچم استقلال بالاست. به این زودی نمی توان نظر داد. باید زمان بگذرد تا تیمها جا بیفتند و هواداران هم صبور باشند.

امیر قلعه نویی پرسپولیس علیرضا منصوریان فرهاد مجیدی استقلال تهران محمد رویانیان مهرداد میناوند مسعود سلطانی فر علی فتح الله زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر