کد خبر: 480920 A

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره برگزاری رقابت‌های قهرمانی فوتسال باشگاه‌های آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی  گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به 14 نماینده از کشورهای آسیایی برای حضور در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا که قرار است در ویتنام برگزار شود، اعلام کرد که قرعه کشی این بازی‌ها در 10 خرداد ماه سال جاری و در شهر هوشی مینه انجام می‌شود. بر همین اساس نمایندگان کشورهای حاضر در این مسابقات تا 4 خرداد ماه فرصت دارند تا مدارکشان را ارسال کنند.

وی در ادامه بیان کرد: در این مسابقات بر اساس سید بندی و بنابر نتایجی که قبلا تیم‌ها کسب کرده‌اند، گروه بندی‌ها مشخص شده است. بر همین اساس نماینده ایران(تیم گیتی پسند اصفهان) در سید دو قرار دارد. در این  دوره از بازی‌ها 14 تیم از کشورهای استرالیا، چین، اندونزی، عراق، ایران، ژاپن، قرقیزستان، لبنان، قطر، تاجیکستان، تایلند، ازبکستان، امارات و ویتنام حضور دارند. ضمن اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا  11 کشور را  بر اساس رنکینگ 2016 انتخاب کرده که ایران در این رنکینگ در مقام ششم قرار دارد. تیم‌های ژاپن، عراق و تاینلد نیز اول تا سوم هستند.

ترابیان ادامه داد: در سید دو با تیم‌های امارات، قطر و ازبکستان قرار گرفته‌ایم و در قرعه کشی وضعیت تیم گیتی پسند که نماینده کشورمان است، مشخص می‌شود که به چه شکلی خواهد بود.

وی در ادامه از حمایت‌های همه جانبه فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال از نماینده فوتسال باشگاه ایران در بازی‌های فوق خبر داد و گفت: در فدراسیون فوتبال و طی صحبت‌هایی که داشتیم قرار بر این است که به شکل جدی نماینده کشومان را کمک کنیم تا حضور  مناسب و مقتدری داشته باشد.

وی درباره اینکه آیا عدم حضور سرمربی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال در فرانسه کم کاری از سفارت این کشور بوده است، گفت: همانطور که می‌دانید برای گرفتن ویزای شینگن، اصولا حداقل زمانی که برای همه سفارتخانه‌ها مرسوم است، 14 روز کاری بوده و از طرف کشور فرانسه در ارتباط پاسخ و نکات مهم سفر، یک مقداری کار به درازا کشید و درست زمانی که سفارت فرانسه وقت ملاقات به تیم فوتسال ایران را برای انجام کارها اعلام کرد، همزمان با عدم حضور صانعی(سرمربی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال) در تهران شد. وی به دلیل اینکه در تهران حضور نداشت در تاریخ مقرر نتوانست مدارک را تحویل سفارتخانه دهد. بر همین اساس با توجه به اینکه مدارک وی را در اختیار نداشتیم و با مشورت تلفنی که با صانعی داشتیم،  مقرر شد تا مدارک بازیکنان را برده و به سفارت فرانسه ارسال کنیم.

ترابیان در پایان گفت: سفارت فرانسه علیرغم اینکه دریافت پاسپورت‌ها را در تاریخ  6 آپریل زده بود؛ اما با توجه به انجام مسابقات دوستانه در 2 و 4 آپریل، همکاری بسیار خوب و صمیمانه‌ای را از طرف سفارت فرانسه داشتیم که ویزاهای ما را در زمان مقتضی به ما ارائه کرده و زمانی که صانعی به جمع ما ملحق شد، زمان کافی برای دریافت استعلام از بروکسل گذشته بود و توقعی هم نمی‌رفت که سفارت فرانسه در این زمان بسیارکوتاه ویزای شینگن بدهد. بنابراین ضمن تشکر مجدد از همکاری سفارت فرانسه، هر نوع شائبه ای را در این همکاری تکذیب می‌کنیم.

فدراسیون فوتبال عباس ترابیان جام باشگاه‌های آسیا گیتی پسند اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر