کد خبر: 475626 A

در فاصله 4 هفته مانده به پایان ماراتن؛

ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال امروز با برگزاری 4 دیدار برگزار شد و در پایان این هفته نگاهی خواهیم داشت به شرایط تیم ها با توجه رده شان در جدول رده بندی لیگ برتر.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، 4 دیدار باقی مانده از هفته بیست و ششم لیگ برتر امروز انجام شد و وضعیت تیم های برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تغییر کرد.

جدول

ابتدا نگاهی خواهیم داشت به بازی هایی که در دو روز گذشته هفته بیست و ششم لیگ برتر برگزار شد.

سیاه جامگان مشهد پس از 12 هفته به پیروزی دست یافتند. آنها در مشهد میزبان استقلال خوزستان داشتند و با نتیجه دو بر صفر برابر شاگردان پورموسوی به برتری رسیدند.

پرسپولیس تهران در ورزشگاه آزادی با دو گل از سد پیکان گذشت تا با افزایش اندوخته های خود به قهرمانی نزدیک تر شود.

استقلال تهران که در کورس نایب قهرمانی با تراکتورسازی تبریز است در خانه گسترش فولاد متوقف شد و به تساوی یک بر یک دست یافت.

شاگردان مجتبی حسینی در اصفهان با گل احسان پهلوان از صنعت نفت آبادان پیشی گرفتند اما با دریافت یک گل بازی با تساوی به پایان رسید تا ذوب آهن در خانه تنها یک امتیاز کسب کند.

در چهار دیدار باقی مانده از هفته بیست و ششم پدیده با دو گل از سد ماشین سازی تبریز گذشت، شاگردان قلعه نویی در خانه صبای قم با سه گل شکست خوردند، سایپا تهران با برد یک بر صفر مقابل نفت تهران سه امتیاز با ارزش کسب کرد و سپاهان در ورزشگاه غدیر اهواز با نتیجه یک بر یک برابر فولاد متوقف شد.

شرایط قهرمانی:

پرسپولیس تهران پس از 26 هفته 59 امتیاز کسب کرده و با اختلاف 11 امتیازی با استقلال تهران در صدر جدول قرار دارد. حال با باقی ماندن 4 هفته از مسابقات لیگ و اختلاف امتیاز مطمئن شاگردان برانکو با رقبا کمتر کسی فکر خواهد کرد که قهرمانی به استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز، تیم دوم و سوم لیگ، برسد. شاگردان علیرضا منصوریان و قلعه نویی که اختلاف امتیاز تقریبا مطمئنی با تیم های میانه جدولی دارند با یکدیگر تنها 1 امتیاز فصله دارند و همین موضوع مسئله نایب قهرمانی این فصل را جذاب می کند.

مسلمان

کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا:

شرایط کسب سهمبه لیگ قهرمانان آسیا برای سال 2018 بر خلاف قهرمانی در لیگ برتر غیر قابل پیش بینی است چرا که رقابت در میانه جدول بسیار نزدیک است و فاصله امتیازی بین تیم 11 جدول (فولاد خوزستان) تا تیم چهارم جدول (ذوب آهن) تنها 5 امتیاز است و با باقی ماندن 4 هفته از مسابقات لیگ هنوز مشخص نیست کدام یک از تیم های میانه جدول سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب خواهد کرد اما در حال حاضر ذوب آهن که در رده چهارم قرار دارد شانس بیشتری نسبت به بقیه تیم ها دارد.

ذوب

تیم های پایین جدولی:

صنعت نفت آبادان، سایپا و صبای قم تیم هایی هستند که در پاایین جدول قرار دارند و شرایط بهتر نسبت به ماشین سازی و تقریبا سیاه جامگان خیالی تقریبا آسوده برای بقا در لیگ برتر دارند اما هنوز رقابت ها تمام نشده و با باقی ماندن 4 هفته امکان دارد شرایط در پایین جدول به گونه ای رقم بخورد که تیم های سقوط کننده از بین آنها باشد.

سیاه

گزینه سقوط:

ماشین سازی تبریز با شکست برابر  پدیده به لیگ دسته یک نزدیک تر شده است. سیاه جامگان هم تیم پانردهمی جدول است اما فعلا شانس برای بقا در لیگ برتر را دارد. شرایط ماشین سازی در پایین جدول با 16 امتیاز پس از گذشت 26 هفته وخیم است چرا که با باقی کانده 4 هفته از رقابت های لیگ برتر باید معجزه ای رخ بدهد تا شاگردان کاظمی در لیگ باقی بمانند.

فرها د

آقای گل:

مهدی طارمی شانس اول آقای گلی در لیگ امسال در دیدار این هفته پرسپولیس مقابل پیکان گل دوم تیمش را به ثمر رساند و خود را 14 گله کرد. ساسان انصاری دیگر مدعی آقای گلی امسال در هفته بیست و ششم موفق به گلزنی نشد تا با همان 13 گل در رده دوم برترین گلزنان قرار بگیرد. ستاره سیاه پوست پیکان، گادوین منشا، مقابل پرسپولیس و خط دفاعی این تیم موفق به گلزنی برای پیکان نبود تا او با 12 گل سومین گلزن برتر لیگ تا به اینجا باشد.

طارمی

تراکتورسازی تبریز صبای قم صنعت نفت آبادان فولاد خوزستان لیگ برتر فوتبال نفت تهران گسترش فولاد تبریز‌ استقلال خوزستان استقلال تهران سپاهان اصفهان پدیده مشهد پیکان تهران پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان ماشین سازی تبریز سیاه جامگان مشهد سایپا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر