کد خبر: 436930 A

ایلنا: رییس کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: یکی از مباحثی که در AFC به صورت جدی دنبال و زمان بندی می‌شود ، بحث حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان، رییس کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت : آموزش بخش دوم دوره سطح 3 فوتسال که یکی از پیشرفته‌ترین دوره‌ها در فوتسال جهان است، از روز دوشنبه 22 آذر ماه  توسط ویکتور هرمانس  که یکی از مدرسین فیفا است آغاز می‌شود. افتتاحیه این دوره، صبح روز دوشنبه با حضور علی کفاشیان، نایب رییس فدراسیون و سرپرست کمیته فوتسال و جمعی از مسئولین فدراسیون است.

وی گفت: بخش اول این دوره که هفته گذشته انجام شد ، شامل بدنسازی، مربیگری دروازه بان‌ها ، موارد فنی اولیه و مسایل روحی و روانی بوده و بخش دوم مربوط به مسائل فنی است.این دوره بصورت کامل انجام و در پایان آزمون از کلیه شرکت کنندگان اخذ می‌شود . شرکت کنندگان این دوره از مربیان تراز اول فوتسال کشور هستند .این مربیان پس ازقبولی در امتحان با گرفتن مدرک دوره سطح 3به عنوان مربی می‌توانند درسایرکشورها نیز فعالیت کنند.

رییس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی افزود:روز سه شنبه بیست و سوم آذر ماه جلسه‌ای در محل هتل آکادمی با حضور مسئولین استان‌های سراسر کشور داریم که هدف از آن هماهنگی‌های لازم با باشگاه‌های فوتسال  جهت حرفه‌ای شدن باشگاه‌های سراسر کشور است.

ترابیان در پایان گفت : همانگونه که می‌دانید یکی از مهم‌ترین مباحثی که AFC به صورت جدی آن را دنبال و برای آن زمان بندی دارد ، بحث حرفه‌ای شدن باشگاه‌ها است که ما نیز باید در داخل کشورمان هماهنگی‌های خوبی داشته باشیم و باشگاه‌های این استان‌ها را به سمت حرفه‌ای گری سوق  داده و کمک کنیم چه روند حرفه‌ای سازی و مناسب را طی کنند تا به این مهم دست بیابند.

فدراسیون فوتبال عباس ترابیان کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر