کد خبر: 384626 A

زندگی‌ام را برای رسیدن به مدال طلای المپیک گذاشته‌ام

ایلنا: رستمی می‌گوید : من به مدال نقره‌ای دست پیدا کردم که بسیار ارزشمند است اما مسئولین ورزشی کشور اهمیتی به آن ندادند.

کیانوش رستمی، دارنده مدال نقره المپیک لندن در خصوص تمریناتش در فاصله باقی مانده تا المپیک ریو به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: در حال حاضر تمریناتم را طبق برنامه در تهران دنبال می‌کنم و خوشبختانه وضعیت خوبی دارم. شرایط تمرین و رکوردهایی هم که ثبت می‌شود همه نشان دهنده این است که به امید خدا المپیک خوبی را پیش‌رو خواهم داشت.

او ادامه می‌دهد: با رکوردی که در مسابقات فجر ثبت کردم توانستم رکورد جهان را جابه‌جا کنم و به نوعی قبل از المپیک خودم را به عنوان مدعی این وزن معرفی کنم. برنامه‌های زندگی‌ام را به نوعی تنظیم کرده‌ام تا در المپیک ریو به سکوی اول قهرمانی برسم.

کیانوش رستمی که هفته گذشته به دلیل مثبت بودن تست دوپینگ رقیبش در المپیک لندن، رنگ مدال برنز او به نقره تبدیل شد در این مورد خاطر نشان می‌کند: متاسفانه انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است. من به مدال نقره‌ای دست پیدا کردم که بسیار ارزشمند است. اما مسئولین ورزشی کشور اهمیتی به آن ندادند. گویا در ورزش کشور کسی ارزش مدال نقره المپیک را نمی‌داند. این یک اتفاق نادر بود که رخ داد. اگر برعکس این اتفاق رخ می‌داد آن وقت چه می‌کردند؟

کیانوش رستمی در خصوص حمایت‌های مسئولین از قهرمانان المپیکی می‌گوید: مسئولین در روزهایی که به المپیک باقی مانده است باید نگاه ویژه‌ای به ورزشکاران داشته باشند تا آنها از نظر روحی و روانی در بهترین شرایط به المپیک بروند. قطعاً همه آنهایی که جواز حضور در المپیک را کسب کرده‌اند آمادگی جسمانی خوبی دارند. اما آن چیزی که برای کسب مدال المپیک مهم است آمادگی روحی و روانی است.

 

المپیک روحی و روانی وزن طلای المپیک کیانوش رستمی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر