کد خبر: 367879 A

سایپا چگونه به متن حاشیه تبدیل شد؟

ایلنا: آیا مدیرعامل باشگاه سایپا در ناکامی این تیم هیچ نقشی نداشته است؟

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پس از برکناری مجید جلالی و انتخاب فرهاد پورغلامی به عنوان سرمربی سایپا، پورغلامی صبح امروز استعفای خود را از این سمت اعلام کرد و به نوعی از مجید جلالی حمایت کرد.

پس از او، حمید مطهری و محمد پالیزوان، از اعضای کادرفنی تیم سایپا هم استعفا دادند تا سونامی استعفاهای این تیم را کامل کرده باشند. حال به بررسی این اتفاقات می‌پردازیم.

در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ برتر، بیت‌اله رضایی، مدیر عامل سایپا، بدون این که حکم اخراج مجید جلالی را به او بدهد، در رسانه ها برکناری او را اعلام می‌کند. با این حال، مجید جلالی سر تمرین این تیم می‌رود. یک روز بعد مجید جلالی را به باشگاه راه نمی‌دهند. جلالی متوجه می‌شود رضایی به نگهبان باشگاه سایپا سپرده که به او اجازه ورود به محل تمرین باشگاه را ندهد.

سرمربی سایپا، با وساطت سجادی، عضو هیات مدیره باشگاه وارد باشگاه می‌شود.

در همین حین، رضایی در رسانه‌ها صحبت‌های تندی را علیه سرمربی و قرارداد او و چیزهای دیگر مطرح می‌کند و باعث می‌شود حاشیه‌های فراوانی برای تیم به وجود آید.

بعد از این همه جنجال، کم‌کم به فکر نوشتن حکم برکناری جلالی میفتد. دستیار جلالی یعنی فرهاد پورغلامی را به عنوان سرمربی جدید سایپا اعلام می‌کند. پورغلامی استعفا می‌دهد. رضایی از این استعفا اظهار بی اطلاعی می‌کند. بعد از او، چند نفر دیگر از اعضای کادرفنی هم استعفا می‌دهند.اما خروجی همه این اتفاقات چه بود؟ این سئوالی است که رضایی باید به آن پاسخ دهد.

در این که مجید جلالی با وجود جوانگرایی در لیگ پانزدهم نتوانست با سایپا نتایج خوبی بگیرد شکی نیست. مدیرعامل هر باشگاهی هم این حق را دارد که مربی ناموفق را برکنار کند. اما این اتفاق به بدترین شکل ممکن افتاد و باعث شد سایپا بیش از پیش به پرتگاه حاشیه‌ها بیفتد. با این همه، سوالی بی‌جواب مانده‌است؛ آیا بیت‌اله رضایی مدیر عامل سایپا در نتیجه‌گیری ناموفق سایپا نقشی ندارد؟

این شکل از برکناری سرمربی، فصل پیش هم در پرسپولیس اتفاق افتاد. وقتی که حمیدرضا سیاسی مدیر عامل پرسپولیس بود. او در رسانه ها گفته بود علی دایی دیگر سرمربی پرسپولیس نیست. ولی حکم اخراج را به دایی نداده بود. بنابراین دایی سر تمرین تیم رفت و به باشگاه راه داده نشد و حمید درخشان سرمربی تیم شد و آخر فصل هم اخراج شد و برانکو جایگزین او شد. پرسپولیس در همان لیگ چهاردهم، یکی از بدترین فصل‌های خود را پشت سرگذاشت. شاید  درسی که پورغلامی از این ماجرا گرفته را رضایی هنوز نیاموخته است.

پرسپولیس رسانه سایپا علی دایی لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

string(31) "Sun, 23 Feb 2020 13:13:40 +0000"