کد خبر: 360012 A

لیگ‌جهانی کاراته وان-امارات؛

ایلنا: روز نخست لیگ‌جهانی کاراته وان با فینالیست‌شدن یک نماینده ایران همراه بود در حالیکه 34 کاراته‌کای ما حذف شدند.

به گزارش ایلنا، در پایان روز نخست پنجمین مرحله لیگ‌جهانی کاراته وان امارات که با حضور 659 کاراته‌کا از 59 کشور برگزار شد، بهمن عسگری با غلبه بر حریفان به فینال وزن منهای 75 کیلوگرم رسید و فردا به مصاف رافائل آقایف آذربایجانی می‌رود.

نتایج بدست آمده روز نخست به شرح ذیل است:

در وزن 60-کیلوگرم، محمد شهریاری، علی صفدریان، مجید حسن‌نیا، مصطفی کاووسی و محمد خوش‌قدم(در مرحله رپه شارژ) با شکست برابر حریفان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

در این وزن محمد خوش‌قدم با برتری مقابل حریفانی از اواکراین و انگلستان در مبارزه سوم برابر حریف قزاقستانی مغلوب شد و در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در این گروه مقابل نمایندگان کشور امارات و عربستان پیروز شد و در بازی نهایی برای کسب مدال برابر کاراته کایی ایتالیایی باخت و پنجم شد.

در وزن 67-کیلوگرم، امیر ارسلان حیدرزاد، جواد معمار، محمد علی‌نژاد، حامد دوستداری، محمدمهدی صالحی، هامون درفشی‌پور، امیررضا میرزایی و یاسین عبدالمالکی مقابل رقبا شکست خوردند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند. امیررضا میرزایی با باخت برابر اردن، در جدول شانس مجدد مقابل هند پیروز شد و در بازی دوم برابر قزاقستان باخت و در جای نهم ایستاد. محمد علی‌نژاد هم مقابل نماینده مصر مغلوب شده بود با راهیابی این کاراته کا به فینال در رپه شارژ به میدان رفت و نتیجه را واگذار کرد تا درمکان یازدهم قرار گیرد.

در وزن 75-کیلوگرم، مجید خسروی، امیربهادر یاری، هادی صفیه، کیوان بابان با باخت برابر رقبا از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. کیوان بابان پس از برتری برابر هند، امارات و قزاقستان در بازی مقابل آذربایجان شکست خورد تا در جدول شانس مجدد مبارزه کند. او در این گروه مقابل عربستان پیروز شد و در دومین مبارزه  برابر نماینده اردن شکست خورد و پنجم شد. در همین وزن هادی صفیه مقابل هند و آفریقای جنوبی به برتری رسید، مقابل رافائا آقایف آذربایجانی مغلوب شد تا در جدول شانس مجدد مبارزه کند. او در این گروه مقابل حریفی از عربستان باخت و در جای نهم قرار گرفت. بهمن عسگری تنها نماینده این وزن بود که غلبه بر حریفان به فینال رسید و فردا برای کسب مدال طلا به روی تاتامی خواهد رفت.

در وزن 84+کیلوگرم، مهدی خدابخشی، مسعود خادم‌فیض، هادی عرب، سید شهاب باباپور، علیرضا هاشم‌زاده، مهدی سلطانی، سامان حیدری و ایمان سنچولی حذف شدند. سامان حیدری با پشت سر گذاشتن حریفانی از هند و ایتالیا در مبارزه سوم مقابل آذربایجان شکست خورد تا در جدول شانس مجدد بازی کند. او در این گروه برابر امارات پیروز شد و در مبارزه دوم و آخر مقابل انیس ارکان ترکیه ای مغلوب گردید و از رسیدن به مدال بازماند و در  رده پنجم ایستاد. ایمان سنچولی هم با شکست برابر امارات، در جدول شانس مجدد مقابل حریفانی از نیجریه، آفریقای جنوبی و آذربایجان پیروز شد اما در بازی آخر مقابل حریفی از آلمان شکست خورد و در مکان پنجم قرار گرفت.

در بخش بانوان و در وزن 50-کیلوگرم، سیده فرشته موسوی و زهرا رستمی حذف شدند. زهرا رستمی مقابل ایتالیا به برتری رسید و در مبارزه دوم مغلوب امارات شد و در رپه شارژ هم شکست خورد و در مکان پنجم قرار گرفت.

در وزن 55-کیلوگرم، فاطمه چالاکی، زهره برزگر و مرجان شاهی و طراوت خاکسار از دور رقابت‌ها کنار رفتند. خاکسار در این وزن مقابل حریفی از مالزی باخت و در جدول شانس مجدد در برابر کرواسی و ازبکستان پیروز میدان شد اما  در مقابل امارات نتیجه را واگذار کرد تا در مکان پنجم قرار گیرد.

در وزن 61-کیلوگرم، مهسا آقاپور، سلاله مرادی، زهرا یاوری، هنگامه جعفری، شهره خدایار و بهنوش نجفی با باخت مقابل حریفان از دور رقابت‌ها کنار رفتند. در این وزن سلاله مرادی و هنگامه جعفری در مکان نهم ایستادند.

در وزن 68+کیلوگرم، محدثه آقایی در مرحله رپه شارژ(شانس‌مجدد) حذف شد. او نمایندگان، امارات و قزاقستان را برد و در ادامه مقابل حریف مصری شکست خورد و در جدول شانس مجدد برابر کاراته‌کایی از تونس پس از تساوی در وقت قانونی مبارزه با رای داوران بازنده میدان شد و در مکان هفتم قرار گرفت. سمیرا ملکی‌پور دیگر نماینده این وزن بود که از دو رقابت‌ها کنار رفت.

در بخش کاتای انفرادی هم، سعیده یاوری، مریم کریمی، غزل نادری، نوشین خلفیان، زهره میرزاخانیان در بخش بانوان، روزبه روشنی، امیربهادر تدین(در جدول شانس مجدد)، ابوالفضل شهجردی، علی مردانی، علی زند، شایگان اسفندیاری، امیر یزدان تدین، امیر محمدی‌بقا، سهیل ساجدی‌فر، امیر حسین آرمیده و میلاد دلیخون در بخش مردان کاتاروهای کشورمان در این رقابت‌ها بودند.

امیر بهادر تدین که ابتدا برابر نماینده کشور میزبان شکست خورده بود با راهیابی این کاتارو به فینال، تدین هم به گروه شانس مجدد راه یافت. وی در این گروه ابتدا نماینده مصر را 5 بر صفر برد و در ادامه مقابل کاتارویی از مالزی با همین نتیجه پیروز شد و در سومین مبارزه برابر حریف ترکیه ای 4 بر یک مغلوب شد و در مکان نهم قرار گرفت.

ليگ‌جهاني كاراته وان امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر