کد خبر: 289964 A

برای اولین بار در تاریخ تنیس کشور؛

علی نیلی دیدار پایانی معتبرترین رقابت تنیس دنیا (ویمبدون ) را قضاوت می کند.

به گزارش ایلنا، در حالی صد و بیست و نهمین دوره مسابقات تنیس ویمبلدون به خط پایانی خود نزدیک می‌شود که علی نیلی یکی از پرافتخارترین داوران کشورمان دیدار نهایی این مسابقات را که مابین نواک جوکوویچ صربستانی و راجر فدرر سوئیسی برگزار می‌شود قضاوت می‌کند.

مسابقات تنیس ویمبلدون قدیمی‌ترین رویداد تنیسی در طول تاریخ این رشته است که همه ساله پس از گرند اسلم های استرالیا و رولان گاروس (فرانسه) به مدت ۲ هفته برگزار می‌شود و قرار است دیدار پایانی این پیکارها نیز امروز یکشنبه (۲۱ تیر ماه ) برگزار شود و علی نیلی داور نشان طلای کشورمان که جزو مطرح ترین داوران دنیای تنیس به شمار می رود برای قضاوت در این دیدار بر روی صندلی بنشیند.

 نیلی جزو معدود داورانی به شمار می رود که دارای نشان طلای داوری و نشان طلای سرداوری تنیس است . وی این افتخارات را پس از طی کردن دورانی موفق در داوری از سوی فدراسیون جهانی (ITF ) دریافت کرده است.

سید عادل برقعی داور نشان برنز ، سید امیر حسین موسوی و شروین صفوی داوران نشان سفید  از ایران، دیگر نمایندگان کشورمان در این تورنمنت معتبر هستند.

این مسابقات در زمین های چمن ۱۳۰ ساله  برگزار می شود و در پایان به برترین ها جمعا مبلغ ۱۲ میلیون ۵۶۸ هزار پوند به عنوان جایزه نقدی اهدا می شود.

تنیس نیلی ویمبلدون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر