کد خبر: 286636 A

کوپا آمریکا - شیلی

تیم ملی فوتبال آرژانتین با پیروزی در ضربات پنالتی برابر کلمبیا راهی مرحله نیمه‌نهایی کوپا آمریکا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دیدار تیم‌های فوتبال کلمبیا و آرژانتین از مرحله یک‌چهارم پایانی کوپا آمریکا، ساعت 18:30 امروز به وقت تهران در شیلی آغاز شد و دو تیم در پایان 90  دقیقه به تساوی بدون به پایان رسید.

ترکیب آرژانتین: رومرو، روخو، اوتامندی، گارای، زابالتا، دی ماریا، ماسکرانو، بیگلیا، پاستوره، آگوئرو و مسی

ترکیب کلمبیا: اوسپینا، زاپاتا، موریلو، زونیگا، آریاس، مخیاس، هامس، ایباربو، کوادرادو، گوتیرز، مارتینز

دقیقه 27 نیمه نخست آرژانتین می‌توانست به گل برتری برسد اما دبل سیو اوسپینا آگوئرو و مسی را ناکام گذاشت. در نیمه دوم هم آرژانتین تیم برتر میدان بود و دقیقه 87 تا یک‌قدمی فروریختن دروازه حریف هم پیش رفت اما تکل جیسون موریو در آخرین لحظه، لاوتزی را ناکام گذاشت.

بازی پس از تساوی در 90 دقیقه طبق قوانین کوپا آمریکا بلافاصله به ضربات پنالتی کشیده شد تا آرژانتین با حساب 5 بر 4 و در ضرباتی نفس‌گیر برابر کلمبیا به برتری برسد و راهی نیمه نهایی شود.

برای آرژانتین مسی، اوتامندی، بانگا،‌لاوتزی و ته‌وس گلزنی کردند و ویلیا و روخو 2 بار توپ را به خارج از چارچوب دروازه اوسپینا فرستادند. برای کلمبیا هم رودریگز، فالکائو، گواردادو و کاردانو گلزنی کردند و موریل، زونیگا و موریو توپ‌های خود را هدر دادند.

تیم‌های برزیل و پاراگوئه در دیگر دیدار مرحله یک‌چهارم پایانی کوپا آمریکا، بامداد فردا به مصاف هم می‌روند تا حریف آرژانتین در نیمه نهایی مشخص شود.

تیم ملی فوتبال آرژانتین تیم ملی فوتبال کلمبیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر