کد خبر: 1172795 A

دو بدهی بزرگ به زمان مدیریت انصاریفرد بر می گردد

به گزارش ایلنا، چشمِ دلالان و مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس روشن! دقیقاً در تاریخ ۸ بهمن ۹۸ بود که خبر از انعقاد قرارداد سرخ‌های پایتخت با آنتونی استوکس، مهاجم ایرلندی و سابق باشگاه تراکتور رسانه‌ای شد و از آن به عنوان سورپرایز ویژه باشگاه قبل از دربی نام برده می‌شد.

به گزارش ایلنا، با توجه به شناخت‌مان از «مارکوپولوی ایرلندی»، پر واضح بود که این قرارداد هم به مانند تمام قرارداد‌های سالیان اخیر که یک طرفش مربی و یا بازیکنان خارجی بوده، سرانجام خوشی نخواهد داشت و درنهایت تنها چیزی که عاید باشگاه‌های ما می‌شود، شکایت، محرومیت و ضرر هنگفت مالی است.

استوکس پس از دو سال و از تشویق در فرودگاه امام خمینی، به ناله و گلایه طرفداران پرسپولیس رسیده و بلایی که پیشتر بر سر تیم‌هایی چون تراکتور نیز آورده بود، حالا بر سر ارتش سرخ آورده‌.

باشگاه در روزهای مشکلات مالی، گلایه و شکایت بیشتر بازیکنان از چاله گابریل کالدرون به چاهِ آنتونی استوکس افتاده و خبر رسیده که شکایت مهاجم ایرلندی از طریق فیفا به دستِ مدیران پرسپولیس رسیده. محکومیت ۸۰ هزار دلاری بیخ گوشِ سرخ‌پوشان پایتخت است و سؤال اساسی اینجاست که آیا امکان پرداخت چنین رقمی وجود دارد یا خیر؟

استوکس پس از جدایی یک‌طرفه، عدم حضور در کشورمان و غیبت در تمرین‌های پرسپولیس نه تنها با شکایتی از سوی تیم ایرانی مواجه نشد، بلکه در اقدامی عجیب و غیرقابل باور، کارت ITC او هم برای تیم جدیدش صادر شد و بدون هیچ مشکلی، روند جهانگردی و پول به جیب زدن‌هایش را ادامه داد.

در واقع پرسپولیس پس از جدایی استوکس پیگیر بازگشت مهاجم خود نشد و قراردادی که با بازیکن ایرلندی منعقد کرده بود را فسخ کرد!

پیشتر ابراهیم شکوری در این خصوص گفته بود: «متأسفانه بعد از جدایی استوکس از پرسپولیس برایش ITC صادر کردند و این مشکلی بود که در این پرونده با آن موجه بودیم. در این زمینه با کمک تیم حقوقی باشگاه، دفاعیه خوبی را ارسال کردیم و از طرف دیگر بابت تخلف استوکس از او شکایت کردیم و امیدواریم رأی را به سود باشگاه برگردانیم»

پرسپولیس دست به شکایت برد اما فسخ قراردادِ استوکس از سوی باشگاه همه چیز را خراب کرد و حالا طبق روال گذشته تیم‌های ایرانی مانده‌اند و شکایت‌هایی که غرامت سنگین به دنبال دارد. در آشفته بازار مدیریت باشگاه‌های بزرگ، چنین اتفاقاتی کوچکترین اهمیتی ندارد و در نهایت این حجم از عزل و نصب مدیران، به ضرر استقلال و پرسپولیس تمام خواهد شد.

در اصل بازیکن به پولش می‌رسد، مدیرعامل از حسابِ باشگاه کت و شلوار شخصی می‌خرد و هوادار جز حرص، ترس و استرس چیزی نصیبش نمی‌شود!

 

انتهای پیام/
پرسپولیس کالدرون استوکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر