کد خبر: 1160872 A

با انجام بازی‌های هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سرنوشت صعود چند تیم در حال حاضر مشخص شده است.

به گزارش ایلنا، با نزدیک شدن به پایان مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا اکنون این سوالات مطرح است که قرعه کشی اولین دور حذفی لیگ قهرمانان چه زمانی انجام می‌‌شود؟ چه کسی به این مرحله صعود است؟ مسابقات در این مرحله چطور انجام می‌شود؟

قرعه کشی مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روز دوشنبه 13 دسامبر در مقر یوفا در نیون سوئیس برگزار می‌شود. پخش زنده از سایت رسمی یوفا از ساعت 12:00 CET(14:30 به وقت تهران) آغاز خواهد شد.

کدام تیم‌ها صعود کرده‌اند؟

در این قرعه کشی 16 تیم راه یافته به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارند. صدرنشینان گروه در صدر سیدبندی و تیم‌های دوم هم بدون رتبه هستند.

آژاکس (هلند)

بایرن مونیخ (آلمان)

چلسی (انگلیس)

یوونتوس (ایتالیا)

لیورپول (انگلیس)

منچستریونایتد (انگلیس)

منچسترسیتی (انگلیس)

پاری سن ژرمن (فرانسه)

اسپورتینگ لیسبون (پرتغال)

رئال مادرید (اسپانیا)

اینتر میلان (ایتالیا)

IMG_20211125_111829_231

قرعه کشی چگونه کار می‌کند؟

تیم‌‌های صدرنشین در بازی‌های برگشت در خانه حضور دارند و میزبانی خواهند کرد. هیچ تیمی نمی‌تواند با باشگاهی از گروه خود در لیگ قهرمانان اروپا یا تیمی از همان اتحادیه ملی بازی کند. سایر محدودیت‌ها قبل از قرعه کشی اعلام خواهد شد.

بازی‌ها چه زمانی انجام می شود؟

بازی‌های رفت در تاریخ 15/16/22/23 فوریه و بازی های برگشت در تاریخ 8/9/15/16 مارس برنامه ریزی شده است. شروع بازی از ساعت 21:00 CET(23:30 به وقت ایران) است. قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال روز جمعه 18 مارس برگزار می‌شود.

چه تغییراتی در این فصل وجود دارد؟

قانون به اصطلاح گل‌های خارج از خانه حذف شده است، بنابراین با تساوی بعد از 180 دقیقه(مجموع زمان دیدار رفت و برگشت) صرف نظر از تعداد گل‌هایی که هر تیم در خانه و خارج از خانه به ثمر رسانده است، بازی به وقت اضافه خواهد رفت. اگر بعد از 30 دقیقه اضافی باز هم تیم‌ها نتوانند گلی به ثمر برسانند، بازی به ضربات پنالتی می‌رود.

منبع: یوفا

انتهای پیام/
بایرن مونیخ چلسی لیگ قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا لیورپول منچستریونایتد یوونتوس آژاکس یک هشتم نهایی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا کدام تیم‌ها به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر