کد خبر: 1152834 A

رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان - صربستان

​مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان از ساعت 13 امروز (جمعه) در شهر بلگراد صربستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این مسابقات امیرعلی آذرپیرا در وزن 97 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و احمد محمدنژاد جوان، علی اکبر فضلی و علی سوادکوهی در اوزان 57، 70 و 79 کیلوگرم به گروه بازنده ها راه یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 11 بر 11 از سد پاتریک گلوری از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل بکبولات میرزانظر اولو دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر به دیدار فینال، نماینده کشورمان به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا باید با دیامانتیتو یونا فافه از گینه بیسائو کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر به دیدار رده بندی راه یافته و به مصاف دمیتری شاملا از بلاروس می رود.

در وزن 65 کیلوگرم سید حسن عبادی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر کارولی کیس از مجارستان را مغلوب وی در دور دوم با نتیجه 5 بر 4 مغلوب جاویت آجار از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله نیمه نهایی، عبادی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم علی اکبر فضلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با توجه به شرکت نکردن باسار ندوم از گینه بیسائو به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ارنظر آکمات علی اف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد و با توجه به راهیابی این کشتی گیر قرقیزی به دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه باید با چیریستوس چیریستوفوریدیس از یونان کشتی بگیرد و در صورت برتری بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا مقابل موراد اولویف از آذربایجان قرار بگیرد.

دروزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی در دور اول با نتیجه 4 بر 4 از سد ویکی از هند گذشت وی در دور دوم مقابل اوکتای حسن از بلغارستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. سوادکوهی در این مرحله در مصاف با ماگومد ماگومایف از روسیه با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، سوادکوهی در گروه بازنده ها باید مقابل حمام ابوسناینا از فلسطین کشتی بگیرد و در صورت برتری بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا به مصاف اشرف آشیروف از آذربایجان برود.

در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه 5 بر صفر واسیل پولیوچنکا از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل زوریکو اورتاشویلی از گرجستان با نتیجه 5 بر 3 به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر جاناتان آیلو از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در دیدار پایانی رادو لیفتر دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از کشور مولداوی است.

انتهای پیام/
صربستان کشتی آزاد رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر