کد خبر: 1148938 A

با دیدگاه صعود به تیم امید آمده ایم

سرپرست تیم امید ایران در خصوص شرایط تیم توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد محمدی، سرپرست تیم امید ایران در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص پیروزی تیم ملی مقابل نپال در انتخابی المپیک اظهار داشت: خدا را شکر توانستیم گام اول را محکم برداریم و این پیروزی در بازی نخست می‌تواند از لحاظ روحی و روانی خیلی به تیم کمک کند به خصوص که بازیکنان ما جوان هستند و از لحاظ روحی باید در بهترین شرایط قرار بگیرند.

وی ادامه داد: ای کاش بازی از صدا و سیما پخش می‌شد چون این بازیکنان آینده فوتبال ایران هستند. اگر این بازی پخش می‌شد، بچه‌ها دلگرمی بیشتری به دست می‌آوردند. آنها جوان هستند و نیاز به حمایت بزرگترها و رسانه‌ها دارند.

محمدی خاطرنشان کرد: بچه‌های تیم ملی زمان زیادی کنار یکدیگر نبودند. مهدی مهدوی‌کیا در روز آخر هم تیمش را به صورت کامل در اختیار نداشت و ما با 20 بازیکن به تاجیکستان اعزام شدیم. 3 بازیکن ما هم از روز گذشته به تیم اضافه شدند زیرا درگیر باشگاه‌های خودشان بودند.

سرپرست تیم امید افزود: ما در نیمه اول یک پنالتی از دست دادیم و بیشتر از 7، 8 موقعیت از دست دادیم و با تدابیر کادر فنی و زحمت بازیکنان در نیمه دوم 4 گل به ثمر رساندیم. این را هم در نظر بگیرید تیم‌هایی مثل نپال که در سیدبندی آسیا که در سید 4 قرار دارند در مقابل تیم‌هایی مثل ایران که از قدرت‌های آسیا هستند، فقط به دفاع کردن فکر می‌کنند و این کار ما را سخت می‌کند، درواقع آنها به دنبال فوتبال بازی کردن نیستند و بیشتر می‌خواهند یک مساوی کسب کنند. البته این را هم بگویم که سطح میزبانی مسابقات بسیار ضعیف است.

وی درباره اینکه آیا باشگاه‌ها با تیم ملی امید همکاری کردند یا خیر، اذعان داشت: ما با اکثر باشگاه‌ها تعامل بسیار خوبی داشتیم و آنها بازیکنان خودشان را در اختیار تیم ملی گذاشتند. تمام تلاش ما این است که با تعاملی که با باشگاه‌ها داریم، آنها کمترین آسیب را ببینند.

محمدی در مورد این خیلی‌ها می‌گویند تیم ملی امید نیم قرن است که با المپیک صعود نکرده و اگر باز هم این اتفاق نیفتد، انتقادی به تیم ملی وارد نیست، بیان داشت: ما با این دیدگاه به تیم ملی امید نیامیده‌ایم و می‌خواهیم از اشتباهات دوره‌های قبلی تجربه کسب کنیم. هدف این کادر فنی راهیابی به المپیک پیش‌رو است. خدا را شکر تا آن موقع هم 3 سال زمان داریم و می‌توانیم با برنامه‌ریزی خوب، به این مهم دست پیدا کنیم.

سرپرست تیم ملی امید در خصوص اینکه تیم ملی بازیهای تدارکاتی مناسبی پیش از شروع مسابقات نداشته است، خاطرنشان کرد: نمی‌توانستیم با چند بازیکن بازی دوستانه انجام دهیم و بازیهای آسانی مثل دیدار با نپال برای ما بازی تدارکاتی محسوب می‌شود. از برنامه‌ای که از کادر فنی دیدم، بازیهای دوستانه و اردوهای بسیار خوبی تدارک دیده شده است.

وی در پایان گفت: این جوانها در آینده حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت و مطمئن باشید آینده تیم ملی بزرگسالان را تامین خواهند کرد. جا دارد از حمایت‌های رئیس فدراسیون و اعضای هیات رئیسه نیز تشکر کنم که در این مدت کنار تیم ملی امید بودند.

 

انتهای پیام/
تیم امید ایران محمد محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر