کد خبر: 1142034 A

رکورد شکنی‌ام ادامه دارد

علی اکبر یوسفی قهرمان کشتی فرنگی کشورمان در مسابقات جهانی نروژ در وزن 130 کیلوگرم برای اولین بار توانست مدال طلا سنگین وزن و چهارمین مدال کاروان فرنگی کشورمان را به دست آورد.

علی اکبر یوسفی قهرمان 25 ساله مازندرانی کشتی فرنگی کشورمان با رکوردشکنی در فینال مسابقات جهانی نروژ اولین طلای سنگین وزن و دومین طلای کاروان فرنگی را کسب کرد در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا درباره مسیری که برای رسیدن به عنوان قهرمانی پیمود گفت: خدارا بسیار شاکرم، چرا که نتیجه زحماتم را گرفتم. خیلی مسیر دشواری را پشت سر گذاشتم اما تلاش کردم تا بتوانم مدال طلا را کسب کنم.  خوشحالم که رویایم به حقیقت تبدیل شده است.

وی  در پاسخ به این سوال که به عنوان اولین سنگین وزن ایران در کشتی فرنگی به فینال رقابت های جهانی راه یافته اینگونه واکنش نشان داد: خیلی خوشحالم و حس خوبی دارم که توانسته‌ام رکوردشکنی کنم و اولین نفر باشم که از ایران در دسته سنگین وزن مدال طلا گرفته،  امیدوارم با کسب این قهرمانی توانسته باشم دل مردم عزیز کشورم را حتی برای لحظاتی شاد کرده باشم.

یوسفی درباره اینکه با دستیابی به این عنوان انتظارات از وی بالا رفته، گفت: با این طلا قطعا خیلی راه‌ها برای من هموارتر خواهد شد، برای المپیک توکیو خیلی تلاش کرده بودم اما در مسابقه انتخابی که مقابل آقای امین میرزازاده کشتی گرفتم یک لحظه غفلت  کردم و کشتی از دستم در رفت و باعث شد شکست بخورم و المپیک را از دست بدهم. المپیک توکیو را از دست دادم اما در پاریس ناکامی توکیو را جبران می‌کنم.


وی درباره شادی بعد از قهرمانی‌اش که با فن تندر جزینی همراه بود گفت: آقای رسول جزینی در اردو مربی سنگین وزن ها هستند. ایشان از خوشحالی در پوست خودشان نمی‌گنجیدند و بعد از شکست زورابی گدخوری حریف روسی‌ام در فینال آن حرکت را زد که نشانه شوق و خوشحالی از کسب نتیجه طلا و به ثمر رسیدن زحماتشان بوده که مورد توجه همگان و رسانه ها قرار گرفت. باید بگویم مربیان و کادر فنی خیلی زحمت کشیدند و لحظه لحظه با تمام وجود و با عشق به کشتی کنارمان بودند امیدوارم توانسته باشم نتیجه زحماتشان را بدهم.

یوسفی درباره عملکرد محمدبنا بیان کرد: کار با آقای بنا باعث افتخار برای من است. امیدوارم بتوانم جواب اعتماد ایشان را بدهم و کشتی گیر مدنظرشان باشم در مسابقات بعدی و فرصت افتخار آفرینی را داشته باشم.

قهرمان کشتی فرنگی کشورمان در پایان صحبت هایش از مربیان،  کادر فنی، خانواده  تشکر کرد و گفت امیدوارم باز هم بتوانم پرچم کشورمان را بالا ببرم و مردم عزیز  کشورم را خوشحال کنم.

انتهای پیام/
کشتی فرنگی محمد بنا رسول جزینی علی اکبر یوسفی مسابقات جهانی نروژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر