کد خبر: 1128512 A

وکیلی به دنبال تحقق آرمانی جدید

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که ایده‌های جدیدی برای دمیدن خون تازه به رگ‌های والیبال ایران دارد، گفت: اسکلت اولیه تیم سال 1401 مهرماه با دعوت حدود 120 بازیکن مستعد به اردو بسته خواهد شد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون والیبال از مدت‌ها پیش هدایت تیم ملی نوجوانان 1401 را به محمد وکیلی سپرد و با صلاح‌دید او و تایید فدراسیون، ثبت‌ نام بازیکنان شایسته برای حضور در تیم نوجوانان پسر سال ۱۴۰۱ در قالب طرح صحت‌سنجی (تست‌گیری) از چهارم اسفندماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تا هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰ (پایان مهلت)، یک هزار و ۱۹۶ بازیکن ثبت نام کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان 1401 درباره نشست خود با رئیس فدراسیون والیبال، گفت: این نشست دو خروجی مهم داشت؛ بالا بردن میانگین قدی بازیکنان جدید تیم ملی نوجوانان و باز گذاشتن درهای تیم ملی به روی استعدادهای شاخص.

وکیلی گفت: در این جلسه‌، دکتر داورزنی تاکید داشتند کار را زودتر آغاز کنیم. در حال حاضر کار استعدادیابی 25 استان به اتمام رسیده و تنها 6 استان باقی‌مانده‌اند که بلافاصله بعد از استعدادیابی این 6 استان، اسامی دعوت شدگان به تیم نوجوانان 1401 را اعلام می‌کنیم و کار را از مهرماه استارت می‌زنیم.

وی افزود: فکر می‌کنم از بین 1200 متقاضی ثبت‌نام شده در طرح استعدادیابی، حدود 120 نفر یعنی 10 درصد افراد ثبت‌نامی را به اردوهای آغازین تیم نوجوانان 1401 دعوت کنیم تا به مرور زمان و پیش‌روی اردوها به 25 الی 30 نفر نهایی که قرار است در قالب یک تیم قرار بگیرند، برسیم.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان با بیان اینکه تا 29 شهریورماه صبر می‌کنیم و بعد از آن 120 متقاضی نهایی طرح استعدادیابی را به تهران دعوت می‌کنیم، گفت: نمی‌توانیم زمان زیادی منتظر باشیم. باید هرچه زودتر اسکلت تیم را ببندیم. اگر شرایطی بود که نتوانستیم این 6 استان را ببینیم، تیم منتخب را از دل 25 استانی که دیدیم در می‌آوریم و کارمان را ادامه می‌دهیم. آن‌چه مشخص است ما نمی‌توانیم تیم ملی را نگه‌داریم چون زمان از دست می‌رود.

 

* تشریح مهم‌ترین آرمان وکیلی در تیم 1401

وکیلی ایده‌های جدیدی هم برای دمیدن خون تازه به رگ‌های والیبال ایران دارد و در تشریح ایده‌ها گفت: در مطالعات زیادی که انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر تعداد سرویس‌زن‌های موجی و پرشی ایران برابر است. یکی از اولویت‌ها انتخاب بازیکنانی است که سرویس‌های پرشی بزنند.

وی ادامه داد: در واقع سعی این است که به جز لیبرو، 90 درصد بازیکنان تیم از سرویس پرشی استفاده کنند. مزیت این کار این است که خود را به والیبال روز دنیا، نزدیک و نزدیک‌تر می‌کنیم. همچنین مشکل دریافت سرویس پرشی هم از در تیم از بین خواهد رفت. این مهم‌ترین هدفی است که در تیم 1401 دنبال می‌کنیم و حتما هم به این آرمان خواهیم رسید.

 

* تشکیل کادرفنی با حضور مربیان مستعد شهرستان‌ها

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان 1401 ایران به دنبال معرفی کادر فنی متشکل از افراد باتجربه و مربیان مستعد شهرستانی است و درباره زمان معرفی کادر فنی، گفت: هنوز اسامی کادر فنی را اعلام نکرده‌ایم آن هم به این دلیل که قصد داریم فرصت حضور مربیان جوان و مستعد استان‌ها را هم در کادرفنی فراهم کنیم تا هم آن‌ها را در ارتقای تیم ملی نوجوانان سهیم کنیم و هم به دلیل تبادل اطلاعات، امکان رشد این دسته از مربیان فراهم و این رشد باعث یکسان‌سازی سطح کیفی آموزش والیبال در کشور شود.

وکیلی ادامه داد: به همین دلیل اول اسکلت ابتدایی تیم ملی را انتخاب می‌کنیم و سپس برای انتخاب کادرفنی تلاش خواهیم کرد تا کادر تلفیقی از نیروهای جدید و کادر باتجربه گذشته باشند. برای انتخاب کادرفنی در درجه اول سعی می‌کنیم از نیروهای شهرستان‌ها که پرورش‌دهنده این بازیکنان هستند، استفاده کنیم.

وی افزود: 50 مربی مستعد داریم و سعی می‌کنیم برترین‌ها را به اردو دعوت کنیم. دوست ندارم کادرمان محدود باشد. دلم می‌خواهد کادرفنی بزرگتری داشته باشیم تا به والیبال استان‌ها هم کمک کنیم.

 

انتهای پیام/
فدراسیون والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر