کد خبر: 1125576 A

تیم ملی ایران از ساعت ۲۰:۳۰ امشب پذیرای تیم ملی سوریه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰:۳۰ تیم ملی ایران و سوریه به مصاف هم خواهند رفت.

تیم ملی ایران و تیم ملی سوریه تاکنون ۲۸ بار در مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند. حاصل این بازیها، ۱۶ پیروزی برای ایران، ۱ پیروزی برای سوریه و ۱۱ تساوی بوده‌است.

در این بازیها جمعاً ۶۱ گل به ثمر رسیده‌است که سهم ایران ۴۶ گل و سهم سوریه ۱۵ گل می‌باشد (همچنین یک بازی برگزار نشده بین دو تیم با نتیجه فنی ۲ بر صفر به سود ایران اعلام شده است)

اولین بازی بین این دو تیم در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۵۲ از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۴ برگزار شد که با برد ۱ بر  صفر تیم ملی ایران به پایان رسید.

بهترین برد تیم ملی ایران در برابر تیم ملی سوریه کسب نتیجه ۷ بر ۱ می‌باشد که در بازیهای فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴ به دست آمده‌است.

بهترین و تنها برد تیم ملی سوریه در برابر ایران کسب نتیجه ۱ بر صفر می‌باشد که در سال ۱۳۵۲ به دست آمده‌است.

یکبار در بازیهای فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۲ تکلیف برنده در ضربات پنالتی مشخص شده که تیم ایران برنده ضربات پنالتی بوده‌است.

در سال ۱۳۵۶ تیم سوریه در بازی برگشت مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۸ حاضر به بازی در ایران نشد و بازی دو بر صفر به سود ایران اعلام شد.

این دو تیم در بازی‌های کشورهای غرب آسیا (که مسابقاتی متفاوت با رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا بود) نیز مقابل هم قرار گرفته‌اند که بازی با تساوی یک بر یک همراه بود اما چون این بازی‌ها با حضور تیم‌های اصلی کشورها برگزار نمی گردید جزء آمار دیدارهای به رسمیت شناخته شده از سوی فیفا به حساب نمی آید و بنابراین در این نوشتار نیز قید نشده است.

اللهیار صیادمنش با گلزنی در بازی شماره ۲۷ در برابر سوریه که در تاریخ شانزدهم خرداد ۱۳۹۸ برگزار شد با ۱۷ سال و ۱ ماه و ۷ روز به جوانترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران بدل گشت.

 

انتهای پیام/
ایران ایران و سوریه تیم ملی ایران سوریه تیم ملی سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر