کد خبر: 1118057 A

اصولی صفار:

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می گوید قرارداد حامی مالی داوران باتوجه به نظر کارشناس رسمی دادگستری فوتبال غبن فاحش است و رییس فدراسیون حاضر نیست با چنین قراردادی به منافع فوتبال لطمه وارد کند.

به گزارش ایلنا، احسان اصولی صفار گفت: بحث تامین صرفه و صلاح و منافع فدراسیون در تمام قراردادها و تصمیمات اقتصادی و بازاریابی از موضوعاتی است که در دوره جدید فدراسیون روی آن بسیار تاکید داریم و معتقدیم که باید با قدرت در این حوزه نقش‌آفرینی کرد.

سرپرست کمیته بازاریابی و تلویزیون ادامه داد: یکی از قراردادهایی که از دوره گذشته برای ما به ارث رسیده، موضوع قرارداد نفت پارس جنوبی و پیراهن داوران است.

با بازنگری این قرارداد باتوجه به شرایط بازار، غبن و ضرر فدراسیون فوتبال کاملا به وضوح پیداست و مصر به اصلاح قرارداد هستیم و نظر رییس فدراسیون نیز همان طور که پیش از این نیز اعلام کرده همین است؛ در غیر این صورت با استناد به غبن کامل از ظرفیت‌های قانونی بهره خواهیم برد تا نسبت به اقاله این قرارداد اقدام لازم صورت پذیرد. با رایزنی های صورت گرفته و نظر شخص عزیزی خادم، داوطلبان خوبی در این حوزه، آماده عقد قرارداد با ارقام بسیار بهتری هستند. کارشناسی رسمی دادگستری نیز انجام شده و رقم کارشناسی شده این قرارداد را بسیار بسیار بالاتر از رقم منعقد شده نشان می‌دهد که مبین ضرر و عدم رعایت صرفه و صلاح فدراسیون است.

وی افزود: بنابراین به صورت جدی به این موضوع ورود کردیم و در هیات رییسه مصوب شد تا ریاست فدراسیون اختیار تام در حوزه این قرارداد داشته باشند و پس از نظر کارشناسی قیمت مشخص است که فدراسیون متضرر شده و آماده هستیم تا حتی به صورت یک طرفه این قرارداد را در صورت نیاز لغو کنیم. در این صورت در فصل جدید مسابقات با عقد قرارداد با اسپانسر جدید، منافع فدراسیون تامین شده و می توانیم خدمات مطلوبی برای داوران ارائه دهیم و بخشی از هزینه‌های فدراسیون را نیز تامین کنیم. پس یا باید این قرارداد را اصلاح کنیم یا قرارداد جدیدی را با داوطلبان موجود ببنیدیم.

اصولی صفار در پایان گفت: متاسفانه این قرارداد نیز مانند برخی از قراردادهای قبلی به ارث مانده، دارای ابهامات زیادی است و جای تاسف دارد که چنین قراردادی با چنین رقمی نهایی شده است. مثال های مشابه نیز کم نیستند. قرارداد مارک ویلموتس از جمله همین موارد است. ضمن آن که هتل آکادمی ملی فوتبال نیز 14 سال در اختیار بهره بردار بود که منافع فدراسیون و تیم های ملی را تامین نمی کرد و از سویی به تجهیزات مورد استفاده نیز خسارت های زیادی وارد شده است که با دستور رییس فدراسیون این هتل نیز بازپس گرفته شد تا بازسازی شود و در اختیار تیم های ملی قرار گیرد و درصورت تأمین منابع وارد فاز توسعه آن نیز خواهیم شد.

انتهای پیام/
فدراسیون فوتبال ایران احسان اصولی صفار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر