کد خبر: 1117144 A

مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان تاکید کرد همه ظرفیت‌های کشور، نهادها و سازمانها باید در راستای صعود به جام جهانی بکار گرفته شوند.

به گزارش ایلنا، علی عیسی‌زاده در خصوص اقدامات لازم برای آماده‌سازی تیم ملی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی گفت: از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده موفقیت یک تیم فوتبال در آستانه رقابت هایی مانند انتخابی جام جهانی برنامه‌ریزی دوره آماده سازی تیم است. دوره‌های آماده‌سازی هر تیم فوتبال که معمولا در قالب یک اردوی آماده‌سازی همراه با دیدارهای تدارکاتی مناسب همراه است، باید در قالب یک برنامه جامع دیده شود.

زمان برگزاری دوره و تداخل آن با اردوی تدارکاتی باشگاه ها قبل از شروع لیگ برتر چنانچه بدرستی تعیین نشود، یک چالش بزرگ را بهمراه خواهد داشت که برای پرهیز از تداخل برنامه‌های آماده‌سازی باشگاهها و تیم ملی همین امروز باید تمهیدات لازم اندیشیده شود. محل برگزاری دوره آماده‌سازی هم با توجه به شرایط آب و هوایی کشور و پیک پنجم کرونا بسیار اهمیت دارد.

انتخاب یک کشور مناسب مانند آلمان یا اسپانیا یا حتی ترکیه که از کمپ‌های خوب فوتبالی برخوردارند و شانس برگزاری دیدارهای تدارکاتی مناسب را هم افزایش می دهد. سایر امکانات پزشکی، رفاهی و تغذیه هم از دیگر موارد مهم است. گزینه برگزاری اردوهای کوتاه مدت منقطع با توجه به زمان کمی که باقیمانده است، شاید امکان پذیر‌تر و ارزان‌تر باشد اما خیلی اثربخش نخواهد بود. در هر حال باید توجه داشت که هرگز اجازه ندهیم که بازیکنان ملی پوش بطور متوالی در اردوی آماده‌سازی باشگاه خود و تیم ملی حضور یابند.

وی‌ درخصوص اینکه میزبانی مسابقات مرحله نهایی چه میزان در صعود تیم به جام‌جهانی تاثیرگذار است، گفت: در همه رقابت‌های ورزشی یک قانون نانوشته وجود دارد که تیم‌های میزبان بازی نکرده تا فینال رفته‌اند. تشکیل یک کارگروه ویژه جهت بررسی شرایط اخذ مجوز میزبانی، موانع و راه حل‌ها و تدوین نقشه راه برای تضمین گرفتن میزبانی با توجه به زمان اندک باقیمانده حتی امروز هم دیر شده است.

“صعود به جام جهانی فوتبال موضوعی بسیار فراتر از مسئولیت یک فدراسیون است” وی‌ ضمن بیان این موضوع افزود: همه ظرفیت‌های کشور، نهادها و سازمانها باید در راستای صعود به جام جهانی بکار گرفته شوند. جام جهانی محل برافراشته شدن پرچم کشور هاست و نه باشگاه یا فدراسیون صعود به جام جهانی نهایت خواسته های یک ملت است که خدای ناکرده در صورت عدم تحقق ، همه باید پاسخگو باشند.

عیسی‌زاده در پایان تصریح کرد: در تعیین عوامل کسب موفقیت یک تیم علاوه بر آمادگی های جسمانی و تکنیکی و تاکتیکی ، آمادگی ذهنی ، روحی و روانی هم بسیار حائز اهمیت است. ایجاد انگیزه در همه بازیکنان قطعا با اتخاذ یک روش یکسان میسر نیست و از هم اکنون باید نیازهای انگیزشی هر یک از بازیکنان را شناسایی و بر اساس آن از ابزارهای انگیزشی مناسب استفاده کرد.

 

انتهای پیام/
علی عیسی‌زاده انتخابی جام جهانی 2022 قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر