کد خبر: 1115626 A

مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید شرایط تمدید قرارداد سرمربی این تیم از سوی باشگاه فراهم شده است.

اکبر محمدی در گفتگو با ایلنا درمورد برنامه‌های فصل آتی باشگاه پیکان گفت: ابتدا جا دارد روز خبرنگار را به سخت‌کوشان و افراد مربوط به این حوزه تبریک بگویم. برای این فصل در ادامه برنامه فصل قبل‌مان دنبال این هستیم که جایگاه مان در جدول رده بندی ارتقا پیدا کند و امیدواریم که با حضور مهدی تارتار و تقویت تیم‌مان نیم نگاهی هم به کسب سهمیه آسیایی داشته باشیم. این با هدف‌گذاری فصل قبل ما متفاوت است و برای این کار حمایت مدیریت ارشد گروه آقایان مقیمی و عبدالحسنی را پشت سرمان داریم. البته هیات مدیره ما هم اینگونه بوده که همواره از ما حمایت کرده و به غیر از فوتبال سعی کردیم که در رشته‌های دیگر هم توسعه‌‌ای داشته باشیم.

تارتار در پیکان ماندنی است؟ محمدی در پاسخ به این سوال گفت: صحبت‌های مثبتی با هم داشتیم و امیدواریم که امسال هم بتوانیم در خدمتشان باشیم. بالاخره برای مربیان همیشه پیشنهاد وجود داشته و با توجه عملکرد موفق‌شان طبیعی است که پیشنهاد داشته باشند. ما با هم توافق و تفاهم کردیم و امیدواریم که بتوانیم قراردادمان را امضا کنیم و از طرف ما همه چیز مهیاست و باقی مسائل به ایشان برمی‌گردد.

مدیرعامل باشگاه پیکان درباره بودجه این تیم در سال گذشته گفت: فصل اخیر ما ۱۳ میلیارد تومان برای قرارداد بازیکنان بودجه داشتیم. این را مقایسه کنید با تیم‌های دیگر که برای یک نیم فصل یک بازیکن تنها ۵ میلیارد تومان دریافت می‌کند. به غیر از تیم‌های صنعتی مثلاً قرارداد یک بازیکن پرطرفدار برای همین فصل ۲۰ میلیارد تومان بوده است. فکر می‌کنم که با کمترین هزینه عملکرد درخشانی داشتیم و امیدواریم که فصل آینده هم با این رویکرد جلو برویم و نگاه مان به دستاوردهای باشگاه پیکان در بخش آکادمی است. ما امسال بیش از ۱۳ بازیکن از آکادمی در تیم بزرگسالان داشتیم. تمایل داریم با همین رویکرد چهره‌های جدیدی به فوتبال کشور اضافه کنیم و میانگین سنی لیگ را پایین بیاوریم. میانگین سنی تیم ما این فصل ۲۳ سال بود.

محمدی در پاسخ به این سوال که با این اوصاف آنها به دنبال نقل و انتقالات پرسروصدا نیستند، گفت: به هیچ وجه. ما نه سیاست‌مان بمب ترکاندن است و نه می‌توانیم چنین کاری انجام بدهیم چون پول آنچنانی نداریم و منابع ما به شدت محدود است و حتی باید به فکر درآمدزایی هم باشیم. به همین خاطر نمی‌توانیم به سمت بمب‌ها برویم و بمب‌های فوتبال ایران بسیار گران هستند.

محمدی در‌خصوص اینکه آیا امکان دارد با فروش بازیکنان و لژیونر شدن تنها درآمدزایی کنند، گفت: نه، ما چند بازیکن باآینده و جوان داریم که قراردادهای بلندمدتی دارند ولی خودمان به آنها نیاز داریم. در حال حاضر هم پیشنهادی هم ندارند و بنابراین افرادی که قراردادشان تمام شده اگر علاقه داشتند با آنها ادامه می‌دهیم و آنهایی هم که قرارداد داشته باشند به امید خدا ماندنی هستند. 

عضو سابق کمیته جوانان فدراسیون فوتبال درمورد حضور مهدی مهدوی کیا در تیم امید ایران همینطور گفت: مهدوی کیا در حوزه فوتبال انسان باشخصیت و فکوری است که آغاز کارش از تیم‌های پایه نشان دهنده درایت او بود. از یک مکان خوب و استانداردی این فعالیت را آغاز کرد و به نظرم با توجه به سابقه‌ای که داشته می‌تواند این دانش خود را منتقل کند. او چند سالی هم مدیر تیم جوانان بود و با فضای فدراسیون فوتبال آشناست. امیدوارم با توجه به اینکه در ایران تیمداری می‌کند، در این مسیر موفق باشد و برایش در تیم ملی امید هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

انتهای پیام/
مهدی مهدوی کیا مهدی تارتار پیکان پیکان تهران اکبر محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر