کد خبر: 1113710 A

ورزشکاران کاروان ایران در رقابت‌های المپیک توکیو فردا در بخش کشتی آزاد و فرنگی و همچنین در بخش کاراته رقابت می‌کنند.

به گزارش ایلنا، ایران پایان سیزدهمین روز بازی‌ها را با طلای محمدرضا گرایی فرنگی کار کشورمان جشن گرفت و فردا پنجشنبه در ۲ رشته کشتی آزاد و کاراته رقابت‌های خود را دنبال می‌کند.

همچنین جوان اول وزنه‌برداری ایران با ثبت رکورد مجموع ۴۴۱ کیلوگرم و ضرب مدال نقره در المپیک توکیو به یک دهه ناکامی ایران در دسته فوق سنگین پایان داد و بعد از گرایی چهارمین مدال کاروان را کسب کرد. 

در انتظار دومین طلای کشتی

حسن یزدانی دارنده مدال طلای جهان و المپیک در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم بازی‌های المپیک توکیو در مبارزه با حریف روسی با ارایه کشتی حساب شده توانست او را شکست دهد و به فینال راه یابد. 

 فینال یزدانی فردا ساعت ۱۵: ۱۰ به وقت تهران برگزار می‌شود تا ایران سومین مدال طلا را کسب کند

آزادکاربابلی در تلاش برای کسب دومین برنز 

رضا اطری آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم امروز در مرحله نیمه نهایی بازی‌های المپیک توکیو مقابل حریف نامدار روسیه‌ای که زیر پرچم کمیته ملی المپیک این کشور راهی توکیو شده است، مغلوب شد و به مبارزه رده‌بندی رفت. 

اطری فردا برای کسب مدال برنز باید با برنده دیدار میان توماس گیلمان از آمریکا و غلام جان عبداله‌‍یف از ازبکستان مبارزه می‌کند. 

مصاف ٢ نماینده ایران در وزن‌های ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور نخست با کایل دیک دارنده ۲ طلای قهرمانی جهان از آمریکا کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده کشتی میان محمدحبیب گادژی ماگمدوف دارنده طلای قهرمانی اروپا از بلاروس و گندری گارزون (کوبا) می‌رود. 

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع در دور نخست با الکساندر خوتسیانویسکی دارنده مدال برنز جهان از اوکراین کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان جاهید براهال از الجزایر و اگزون شالا از کوزوو می‌رود. گنو پتریاشویلی قهرمان جهان از گرجستان در گروه زارع حضور دارد. 

دور مقدماتی رقابت‌ها ساعت ١١ به وقت ژاپن ٦: ٣٠صبح، نیمه نهایی ساعت ۱۳: ۴۵ دقیقه و فینال ساعت ١٣: ٤٥ دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود. 

کاراته و‌ نخستین حضور در المپیک

نخستین روز رقابت‌های کاراته فردا از ساعت١٧ به وقت ژاپن و ۱۲: ۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز می‌شود و بهمنیار رقابت خود را در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم زنان آغاز می‌کند. 

سراب اوزچلیک از ترکیه، ون تزویان از چین تایپه و ایوت گورانوا از بلغارستان حریفان نماینده ایران هستند. کاراته‌کای اهل روسیه و شاگرد حسین روحانی به دلیل مثبت شدن تست کرونا از حضور در مسابقات بازماند تا این وزن با ۹ نفر برگزار شود. 

با توجه به چهار نفره بودن گروهی که بهمنیار حضور دارد، شانس او برای صعود برای مرحله نهایی و کسب مدال بسیار بالا است. کاروان ایران تاکنون ٢ مدال طلا و یک برنز و یک نقره کسب کرده است. 

انتهای پیام/
المپیک کاراته حسن یزدانی المپیک توکیو توکیو ۲۰۲۰ المپیک توکیو 2020
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر