کد خبر: 1109337 A

شناگر گینه استوایی در رقابت هایا لمپیک تاریخ سازی کرد.

به گزارش ایلنا، مسابقات المپیک بیست بیست توکیو درحالی به خاطر ویروس کرونا با یک سال تاخیر درحالی برگزاری است که مسابقات المپیک همواره با اتفاقات و رخداد های جالب توجه ای همراه بوده است.

 در تاریخ المپیک و در رقابت های شنا یک نام جاودانه است. حتی جاودانه تر از مایکل فلپس ماهی طلایی آب های المپیک که بیش از هر ورزشکار دیگری در تاریخ المپیک طلا صید کرده. نام او در تاریخ المپیک جاودانه شده. اریک موسامبانی همان شناگر المپیکی است که اول به او سیر خندیدند بعد ایستاده تشویقش کردند. 

رقابت شنای ۱۰۰ متر بازیهای المپیک سیدنی ۲۰۰۰ اتفاقی تلخ و شیرین داشت. در این ماده ورزشکاری به نام اریک موسامبانی از گینه استوایی شرکت کرد که این حضور باعث شد او تبدیل به پدیده سیدنی شود.

اریک نتوانسته بود سهمیه المپیک را بگیرد و با وایلدکارت به المپیک سیدنی رفت. اولین نکته این بود که در دور انتخابی در کنار دو شناگر دیگر از نیجریه و تاجیکستان ایستاد که آن دو در‌‌ همان شروع رقابت خطا کردند و دیسکالیفه شدند. به این ترتیب بود که اریک به تنهایی در دور انتخابی مسابقه داد.

نکته دوم اینکه اریک صدمتر را یک دقیقه و ۵۲ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه در میان خنده بسیاری از تماشاگران و البته گزارشگران تلویزیونی طی کرد؛ یعنی تقریبا دوبرابر رکورد معمول. رکورد شنای صدمتر در آن زمان ۴۷ ثانیه و ۸۴ صدم ثانیه و همین آمار لقب کند ترین شناگر تاریخ المپیک را به او داد.

او در مصاحبه خود گفت:‌ در پانزده متر آخر قصد داشتم مسابقه را ادامه ندهم چرا که دیگر کم آورده بودم ولی هنگامی که تشویق تماشاگران بعد از تلاش های خود را دیدم تصمیم گرفتم تا خط پایان ادامه دهم.

 

انتهای پیام/
المپیک شنا اریک موسامبانی المپیک 2000 المپیک 2000 سیدنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر