کد خبر: 1108260 A

قایقران المپین ایران گفت: اگر من هم چندین بار با این ورزشکاران در مسابقات مختلف شرکت می‌کردم، در خط آغاز مسابقه شگفت زده نمی‌شدم.

نازنین ملایی نماینده تیم ملی قایقرانی(روئینگ) کشورمان در مسابقات المپیک توکیو در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مسابقات‌مان خوب بود. حریف آمریکایی‌‌ام قهرمان است و رقیب دیگرم هم از بلاروس بود که آن هم ورزشکار خوبی است و در مسابقات اروپایی توانسته با طلا کسب سهمیه کند و دیگر رقیبانم هم از پاراگوئه و نیجریه و ... بودند. ما برنامه ریزی‌مان این بود که در این دوره از رقابت‌ها به فینال راه پیدا کنم که بعد از اینکه مسابقات شروع شد و چارت نفرات حیط بندی‌ها مشخص شد، طبق صحبتی که با مربی‌‌ام آقای افشین فرزام داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که این نفرات را باید در این مسابقات مقدماتی بگیریم و اگر قرار است به فینال مسابقات راه پیدا کنیم باید در دور مقدماتی یک سری رقیب ها را شکست دهیم. خداراشکر توانستیم این کار را انجام دهیم و برای اولین بار در تاریخ روئینگ ایران به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کنیم و امیدوارم بتوانیم در مسابقات بعدی و طی روزهای آینده هم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

قهرمان روئینگ کشورمان در ادامه درباره مسابقه فردایش گفت: مسابقه بعدی من فرداست. شرایط مسابقه به علت رعایت یک سری پروتکل‌های بهداشتی که باید رعایت می‌شد بدون تماشاچی بود اما ازدحام وجود داشت. ما نتوانستیم زیاد بمانیم و به همراه مربی‌ام اعلام کردیم اگر مکان دارد زودتر برویم چون وجود ورزشکاران و افراد دیگر باعث شد، ریسک نکنیم و زود برگردیم. درکل مراسم افتتاحیه بسیار زیبا بود احساس باشکوهی داشتم اما شرایط باعث شد پس از مسابقه به هتل برگردم. اما حضور ما به عنوان یک نماینده از ایران غیر قابل وصف بود. امیدوارم نتایج خوبی کسب کنم و دل مردم عزیزمان را شاد کنم.

وی در ادامه درباره شرایط تمرینی قبل از اعزام به المپیک تصریح کرد: من در پیست هزار متر تمرین کرده‌ام در صورتی که مسابقه در پیست دوهزار متر است و رقبایم در شرایط استاندارد و مطلوب تمرین داشته‌اند. من از ناحیه کمر مشکل داشتم و سه هفته قبل از مسابقات کسب سهمیه و حتی در زمان دوره تمرینی بعد از کسب سهمیه و مجددا دو الی 3 هفته قبل از مسابقات المپیک، کمر دردم شدید شد. تمریناتم به اجبار سبک‌تر شد و شرایط سختی وجود داشت. با همه این شرایط سخت توانستیم خودمان را به المپیک برسانیم. الان هم امکانات کشورهای دیگر را نداریم اما رقابت با سایر کشورها جای خوشحالی دارد و قطعا اگر شرایط‌مان در حد کشورهای دیگر نه صرفا کشورهای صاحب نام حتی اگر 50 درصد آن‌ها هم ارتقا پیدا کند، قطعا در مسابقات المپیک حرفی برای گفتن داریم.

ملایی درخصوص شرایط کرونا و تعویق به وجود آمده در مسابقات المپیک بیان کرد: شرایط دشوار بود. مشکلات زیادی وجود داشت و با شیوع ویروس کرونا نتوانستیم 6 ماه درست تمرین کنیم. با مشکلات کمر دردم مواجه شدم و بعد از مسابقات کسب سهمیه که برگشتیم ما مشکل اردو داشتیم که توانستیم به الیگودرز برویم که آنجا باد شدید مانع تمرین خوبمان شد و پس از مسابقات کسب سهمیه هم بخاطر شرایط کرونا و اقدام دیری که صورت گرفت ما نتوانستیم اردوی برون مرزی برویم و مجبور شدیم در دریاچه آزادی با پیست 1000 متر تمرین کنیم. در همان مدت هم من همچنان کمر درد شدیدی داشتم و هرروز فیزیوتراپی می‌رفتم؛ این مسایل سخت در راه رسیدن به المپیک برایمان وجود داشت.

ملایی خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانم نماینده شایسته‌ای برای کشورم باشم و پرچم کشور عزیزم را بالا ببرم و به همه مسئولین کشورمان این مسئله را ثابت کنم که قایقرانی و رشته روئینگ توانایی کسب نتیجه خوب و مدال را در المپیک دارد تا نگاه خوبی به این رشته شود. رشته روئینگ 14 سال وارد کشور شده و طی این مدت توانسته نتایج خوبی را کسب کند. در حالیکه کشورهای دیگر مثل هنگ کنگ و چین و حتی ژاپن بعد از چندین سال این نتایج را کسب می‌کنند. امیدوارم پس از کسب نتیجه این مسئله ثابت شود و امکانات و شرایط فراهم شود. این رقابت‌ها باعث پیشرفت ما می‌شود و نتایج ما را بهتر می‌کند. تمام کسانی که در المپیک شرکت می‌کنند بالای صد بار رقابت‌های مختلف را چه در کشورشان و چه در سطح قاره تجربه می‌‌کنند. امیدوارم این امکانات برای ماهم فراهم شود و در دوره‌های بعد در مسابقات المپیک کشورهای دیگر را شگفت زده کنیم. 

گفتگو از: محدثه بخشی

انتهای پیام/
قایقرانی روئینگ نازنین ملایی المپیک توکیو۲۰۲۰
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر