کد خبر: 1107104 A

سرمربی تیم فوتبال فولاد می‌گوید هنوز برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان رقابت ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، جواد نکونام در نشست خبری پس از دیدار مقابل پیکان اظهار داشت: می‌دانستیم که برنامه پیکان برای رسیدن به گل، استفاده از ضربات ایستگاهی و اوت دستی است. ما این نکات را خوب کنترل کردیم، اما در یک اشتباه که بازیکن جوان تیم‌مان انجام داد، گل خوردیم و شرایط یک مقدار سخت شد. می‌دانستیم وقتی پیکان به گل برسد، خوب دفاع می‌کند.

او ادمه داد: در نیمه اول می‌توانستیم حداقل یک گل بزنیم. خط دفاعی و دروازه‌بان پیکان خوب عمل کردند. در نیمه دوم هم به فشارمان ادامه دادیم ولی از موقعیت‌هایمان استفاده نکردیم. روی ارسال‌ها و جاگیری‌ها کم‌دقت بودیم. در نهایت یک گل خیلی خوب و کارشده به ثمر رساندیم. برای بردن بازی ادامه دادیم ولی نتوانستیم نتیجه‌ای بهتر از تساوی بگیریم. تیم ما خوب بازی کرد. هیچ تیمی به اندازه ما پیکان را تحت فشار نگذاشته است. این یکی از بازی‌های سخت پیکان بود. می‌دانستیم پیکان خوب بازی می‌کند. جلوی این تیم بازی کردن و موقعیت ساختن سخت است. مقداری در ضربات آخر کم‌دقت بودیم. به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم. تلاششان را کردند. پیکان هم تیمی نیست که راحت به هر تیمی ببازد و منسجم و مرتب بازی می‌کند. دو بازی مانده و ادامه می‌دهیم تا به امید خدا بهترین جایگاه را به دست بیاوریم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا به کسب سهمیه امیدوار است یا خیر هم گفت: جنگ برای سهمیه هنوز ادامه دارد و تا روز آخر تمام تلاشمان را می کنیم تا هر اتفاقی رخ داد، شرمنده نباشیم. ما امسال سال سختی را داشتیم. باور کنید خیلی از تیم ها اگر جای ما بودند، شاید در لیگ در رقابت 5 تا تیم بالای جدول نمی ماندند، اما بچه های ما خیلی زحمت کشیدند. پنجره بسته، نبود بازیکن و کرونا تیم ما خیلی آسیب دید. برای ریکاوری بازیکنان هم در اهواز مشکل داریم چون هوا گرم است. تیم من کار بزرگی کرده و این روند را تا روز آخر ادامه می دهد. تمام تلاش خود را می کنیم که سهمیه بگیریم و اگر هم نشد دنبال بهترین نتیجه هستیم. در جام حذفی نیز خیلی جدی به راهمان ادامه می دهیم.

نکونام درباره احتمال جدایی اش از فولاد در پایان فصل گفت: فکر می کنم در سه سال اخیر که در باشگاه بزرگ فولاد کار کردم، کار من انجام شده است. پارسال در قرارداد من این بود که تیم در 7 تیم اول باشد، اما با کمک همه بچه ها، مدیرعامل، هیأت مدیره، مدیر کارخانه فولاد و دیگر اعضای تیم توانستیم سوم شویم و به جام باشگاه‌ها برویم. من تمام تلاشم را برای این تیم کردم و آنچه که برای فوتبال خوزستان انجام می دادم، انجام دادم. اگر ببینم سال بعد می توانم تیم را قهرمان کنم، می مانم و اگر نتوانم، نمی مانم. نمی توانم بعد از سه سال با پنجره بسته بمانم و مبارزه کنم که در کورس سهمیه باشیم. اگر این شکل باشد، ترجیح می دهم که یک تیم دیگر بروم و از صفر شروع کنم. باید از نظر بودجه تقویت شویم چون الان از این نظر تیم پنجم یا ششم لیگ هستیم. ما بازیکن ۴۰_ ۵۰ میلیونی هم در تیممان داریم. اگر بمانم، باید از روز اول فولاد مدعی قهرمانی باشد. اگر هم نمانم هر مربی ای هم جای من بیاید، بستر برایش فراهم است.

انتهای پیام/
جواد نکونام فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر