کد خبر: 1106941 A

دبیر سازمان تیم های ملی کاراته گفت: زمان کمی برای آماده سازی بازیکنان تا مسابقات جهانی کاراته در پیش داریم.

به گزارش ایلنا و به نقل از رادیو ورزش؛ مازیار فرید خمامی دبیر سازمان تیم های ملی کاراته در گفت و گو با برنامه جهان ورزش (ویژه ورزش های رزمی) درباره حضور ۴۶ کاراته کا در اردوی تیم های ملی کاراته در ۲ بخش بانوان و آقایان بیان کرد: در ابتدا برای کاروان ورزش ایران به خصوص المپین های کاراته در المپیک توکیو آرزوی موفقیت دارم. مسابقات جهانی هر ۲ سال یکبار برگزار می شود و مسابقات قهرمانی کشور را همیشه بهمن و اسفند ماه برگزار می کردیم اما به واسطه ویروس کرونا, با درخواست کادر فنی بازیکنانی که در سال ۱۳۹۸ در قهرمانی کشور, جایگاه در رنکینگ و عملکرد کاراته وان مالزی, ازبکستان و ... شرایط خوبی داشتند در اردوی تیم ملی با انجام تست کرونا شرکت کردند. بازیکنان همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هم در مسابقات انتخابی شرکت می کنند.

او افزود: افرادی که از اردو خط می خورند می توانند در مسابقات انتخابی تیم های ملی شرکت کنند. این افراد خط خورده هم رنکینگ های خوبی دارند و این شانس را دارند تا باز هم خود را در انتخابی با قرارگیری روی سکو محک بزنند.

فرید خمامی درباره برگزاری این مسابقات پیش از المپیک عنوان کرد: تیم ملی نقاط قوت خوبی دارند و نقاط ضعفی هم در انتخابی های المپیک از سوی بازیکنان مشهود بود. باید ۶ ماه زودتر این انتخابی ها برگزار می شد و الان ۳ ماه تا رقابت های جهانی آماده سازی بازیکنان واقعا کار سختی است. زمان را از دست داده ایم و به سختی می توانیم کار را دنبال کنیم. فعلا ملاک اصلی مسابقات قهرمانی کشور است. باتوجه به حضور بازیکنان در اردو این شائبه به وجود آمد که این اردو آخرین مرحله برای حضور بازیکنان در تیم ملی است اما همچنان در رقابت های انتخابی این بازیکنان شانس ملی پوش شدن را دارند.


برنامه جهان ورزش ویژه ورزش های رزمی روزهای سه شنبه از رادیو ورزش ساعت ۹ به صورت زنده پخش می شود.

 

انتهای پیام/
تیم ملی کاراته فرید خمامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر