کد خبر: 1106623 A

صحبت‌های خواندنی مدافع استقلال از کارگزار تا مصدومیت

مدافع تیم استقلال تهران امشب میهمان برنامه فوتبال برتر بود.

به گزارش ایلنا، عارف غلامی در برنامه فوتبال برتر حضور پیدا کرد و درباره مسائل مختلف صحبت کرد. مشروح صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید:

از مردم خوزستان شروع کنم که همیشه مورد کم لطفی قرار گرفتند و همه ما در قبال وضعیتی که دارند مسئول هستیم و تا جایی که از دستمان بر می‌آید باید به آنها کمک کنیم که از این شرایط خارج شوند.

عارف و عصا

چون دو صحنه بود که زانوی من ضربه خورد. در صحنه اول فکر نکنم تشدید داشته باشد اما در صحنه دوم بعد از بازی متاسفانه با ام ار آی متوجه شدم مصدوم شدم. در برخورد دوم احساس کردم در زانویم پارگی به وجود آمد. در حساس ترین بازی ممکن نمی توان شما کنترل کنید.

کیفیت بازی دربی

بازی بدون هوادار مسلما برای هواداران سخت است و بازی جام حذفی هم شرایط خاص خودش را دارد. بچه‌ها در این بازی‌ها محتاط هستند. فکر کنم این شرایط عادی بود. ترس از باخت؟ نه، احتیاط بیشتر بود.

بیانیه‌های قبل از بازی

همیشه ضعف در تصمیم گیری ها باعث می‌شود که قبل از بازی حساس این مسائل کیفیت فنی بازی را کاهش بدهد و ما هم تحت تاثیر قرار می‌گیریم. بازیکنان هم تحت تاثیر این مسائل قرار می‌گیرند.

چندمین دربی؟

این پنجمین دربی من بود. دو برد در جام حذفی که حساس ترین هستند و دو مساوی و یک باخت. اولین دربی من دومین بازی در ترکیب استقلال بود.

استراماچونی

کمتر کسی که فکر می‌کرد که با حضور ایشان شرایط خوبی داشته باشم. یادم است روزی که می‌خواستم شماره پیراهن انتخاب کنم، گفتم شماره پنج، آقای فتحی گفت فکر نمیکنی سنگین باشد، گفتم من این شماره را می‌خواهم و از روز اول را تصمیم گرفتم که بهترین عملکرد را داشته باشم.

قرارداد

من اول فصل قراردادم را دوساله تمدید کردم و یک سال دیگر قرارداد دارم. من روی مسائل مالی زیاد بحث نکردم و روی مسائل دیگر صحبت می‌کردیم.

مدیرعامل و مدیریت

فکر می‌کنم باز هم برمی‌گردد درباره تصمیم گیری درباره استقلال که شما بهتر می‌دانید از تعداد مدیران و مربیان و روسای آکادمی و ... هر کسی که در باشگاه مسئولیت داشته حداقل چهار پنج تغییر داشتیم که مهم‌ترین درمورد بازیکن بوده و در فصل نقل و انتقالات تغییر زیاد داشتیم. در باشگاهی که یک برنامه اصولی بخواهد داشته باشد ضربه می‌زند. باشگاه استقلال چندین سال رفت و آمد آنقدر غیر اصولی و زیباست که شبیه به پارک شده است. هر تغییری بهتر نشده که بدتر هم شده است. همه کسانی که می‌آیند از شرایط آگاه هستند ولی باز هم می‌آیند. حکایت تیم ما شده که گرگ می‌درد چوپان می‌برد و گله هم هیچی...

فرهاد مجیدی

آقای مجیدی در حال بغض بودند که این صحبت‌ها را مطرح می‌کردند. شما اگر نتایج خوبی می‌خواهید باید آرامش داشته باشد. الان ما هر کدام از اعضای تیم به غیر از فوتبال چندین کار دیگر هم انجام می‌دهند. همه چیز. هماهنگی بیرون از زمین. همه چیز روی دوش بازیکنان و کادرفنی است. خدا می داند که چه اتفاقی می‌افتد. کمتر از ۴۰ روز دیگر بازی آسیایی داریم و پس از آن هم نیمه نهایی جام حذفی است.

صحنه مصدومیت

یک موقعیت خطرناک برای حریف پیش آمد و اگر یک ضرب پاس می‌داد موقعیت صد در صد گل می‌شد. آمدم تعادل حریف را بهم بزنم که پایم گیر کرد و این اتفاق پیش آمد. من قبلاً پای راستم رباط داده بودم. در هفده سالگی رباط پای راست داده بودم. دکترها چک کرده‌اند و رباط پای چپم الان صد در صد پاره است.

کدام پست؟

هر سه پست را بازی می‌کنم و هر پستی که سرمربی بخواهد بازی می‌کنم. 

پنالتی

من قبل از پنالتی خیلی امیدوارم بودم و مطمئن بودم که برنده می‌شویم چون ما خیلی خوب برنده می‌زنیم و خداراشکر که برنده شدیم. مهدی خیلی جاها گل کاشت اما متاسفانه اینجا پنالتی خراب شد.

کری خوانی

قطعا بازیکنان دو تیم و هر کسی که مسئولیت در این دو تیم دارد نسبت به این هواداران هم مسئول است و ما می‌توانیم این جو را بیشتر کنترل کنیم. یکسری تصمیم از مسئولان بالا دست گرفته می‌شود که شما احساس می‌کنید حق‌تان خورده می‌شود. طبیعی است در فوتبالی که این اندازه هوادار دارد و اکثرا هم فوتبالی هستند، تصمیماتی را از مسئولان دیدیم که بیشتر در مورد آن صحبت می‌کردیم. قبل از اینکه هوادار یا بازیکن یک تیم باشیم همه ما ایرانی هستیم و با هم خواهر و برادر هموطن هستیم. باید یکسری خط قرمز در نظر بگیریم که یک فکری به حال این وضعیت شود چون زننده است که یک هواداری مسائلی را ببیند و فوتبال برای همه است.

در همین حال و هوای دربی خیلی کری خوانی وجود داشته است. من نمی‌خواستم اسم بیاورم ولی اتفاقاتی افتاده است. نمی دانم می‌توانم قضاوت کنم ولی یکسری اتفاقاتی افتاده که همین مسائل پشت سر هم تکراری می‌شود.

اوایل هفته به امید خدا جراحی را انجام می‌دهم و اگر بشود می‌خواهم چند ماهی را خارج از ایران عمل کنم و هم آنجا ریکاوری کنم. رباط قبلی پنج ماه و ده روز طول کشید تا خوب شوم. امیدوارم هیچ ورزشکاری هیچ مصدومیتی نداشته باشد. 

فرهاد مجیدی

خیلی وقت است که این شرایط وجود دارد و همه از هوادار خردسال تا مسن می‌دانند. فکر می‌کنم سه بحث وجود دارد. هم اسپانسر، هم مدیریت و هم کادر فنی و آقای مجیدی. از سوی باشگاه یک شکل و از سوی مدیریت یک حرف زده می‌شود. فقط کادرفنی و بازیکنان پشت هواداران ایستادند. من امسال یک فرهاد مجیدی دیگری را دیدیم. در تیم امید و پارسال همکاری کرده بودیم اما امسال کاملا در شرایط سخت دوام آوردند. هر کس دیگری که بود به خاطر آبروی خودش هم که بود می‌رفت. در مورد این پاداش‌ها هم از جیب خودشان به باشگاه پرداخت کردند و از لحاظ فنی من نمی‌توانم زیاد نظر بدهم اما تغییر بسیار زیاد در روند ایشان دیدم.

قرارداد

خودم روی سی و پنج درصد هستم. یکی از مشکلاتی که هست این است که درصدهای پرداختی متفاوت است. درصدها فرق دارد و همین یک مسأله است.

از این شرایط بازیکنان و کادرفنی و هواداران ضربه می‌‌بینند. مسئول اول ورزش ایران یک تصمیم خیلی درست و حرفه‌ای بگیرند که نمی‌دانم در دولت جدید قرار است اتفاق بیفتد یا چه کس دیگری بخواهد چنین تصمیمی بگیرد. 

بعد از دربی باید از برد حساس لذت ببرید ولی این فوتبال این به مدیر فوتبالی و ورزشی نیاز دارد. جهنم هر کسی جایی است که حرفش را نفهمند، الان ما جایی هستیم که کسی حرف ما را نمی‌فهمد. این بحث برای چندین ماه است و کسی نمی‌فهمد که شما یک هفته قبل از دربی نباید اگر شرایط خوبی نیست بخواهید دو یا سه درصد پرداختی داشته باشید. من غیر از تقدیر و قسمت این مصدومیت را نمی‌بینیم ولی این موضوعات روی روح و روان بازیکن تاثیر گذار است. وقتی یک بازیکن هیچ دغدغه‌ای نداشته باشد با یک بازیکنی که هر روز یک اتفاق می‌بیند و خیلی از موضوعات دیگر، ما هم مشکلات خودمان را داریم ولی به امید زنده‌ایم و به امید خدا این مشکلات برطرف شود.

صحبت بچه‌های تیم استقلال

خیلی شفاف و صادقانه بچه‌ها حرف زدند. از عصبانیت می‌توانید بفهمید که شرایط خیلی سختی را تحمل کردند و فکر می‌کنم بازیکنانی که تعهدی که به باشگاه و قرارداد بدون اینکه باشگاه به این قرارداد تعهد داشته باشد عمل کردند.

کارگزار

یکسری مسائلی مطرح شده است که مستند هم هست ما از های وب تا نیم فصل راضی بودیم که شرایط خوب بود بعد از نیم فصل اما شرایط تغییر کرد. فکر کنم بعد از صحبتی که آقای جهرمی کردند اسپانسر ما به عنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت ارتباطات فشاری وارد شد که رفتارشان عوض شد. روابط بین های وب و تیم حسنه بود ولی بعدش همه چیز به یکباره عوض شد. این اتفاقات افتاد ولی امیدوار بودیم که کارگزار شرایط را درک کند. اگر گفتند که آقای مجیدی باید برکنار شود خیلی غیر حرفه ای است و آقای مجیدی هم که یکی از بزرگان تیم محسوب می‌شوند نمی‌گویند که کسی را برکنار کنند تا بمانند. فقط این روابط بد بین کارگزار و بازیکنان تیم نیست و با باشگاه و همه چیز خیلی پیچیده شده است. این شرایط باید درست شود. می‌گویند آقای میری خیلی استقلالی هستند و خیلی دوستدار این تیم هستند به نظرم اتفاقاتی که افتاد از سوی یک استقلالی غیرقابل هضم است.

کمک به پرسپولیس

اگر مطمئن نبودم این افرادی که درباره ‌شان صحبت می‌کردند قطعا واکنش نشان می‌داند. امیدوارم که این مشکلات زودتر برطرف شود. این درباره استقلال است و مشکلات شخصی نیست و بحث وزیر ارتباطات شد و خیلی می‌‌توان پاسخ دید که وزیر یک کشور مسئولیت در قبال همه مردم دارد و هواداران تیم‌های پرطرفدار هم مردم این کشور هستند. رئیس جمهور هم می‌تواند طرفدار یک تیم خاص باشد اما اینکه شما به عنوان وزیر یکسری صحبت‌ها را مطرح کنید خوشایند نیست. آدم باید در برد جنبه داشته باشد و در باخت هم جنبه داشته باشد. نباید سعی کنید که یک تیم پرطرفدار با این اندازه هوادار را اذیت کنید.

علیرضا فغانی

مباحثی که قبلاً اتفاق افتاده با احترام به همه داوران در این مسائل گم بود، ما یک داوری در سطح کلاس جهانی از آقای فغانی دیدیم. من به عنوان یک بازیکن لذت بردم، خیلی خوب داوری کردند. اگر دیگر داوران بودند شاید این بازی سوت می‌زدند ولی ایشان دستور به ادامه بازی می‌داد.

بحث کارگزار

بحث ما در فوتبال است. مثلاً اگر قرارداد بود کمکی به قشر طرفدار تیم رقیب بود بحثی وجود نداشت، امیدوارم که این مشکلات حل شود.

پیگیری مصدومیت

آقای مجیدی و پزشکان تیم بودند؛ از باشگاه  هم پیگیری شده و تماس گرفتند. باشگاه هزنیه‌ها را پرداخت می‌کند و ما اول باید حقوق را پرداخت کنند.

حرف پایانی

اول از خانواده‌ام و همه مربیان و همه دوستانی که در کنارم بودند تشکر کنم. از بچه‌های تیم تشکر می‌کنم و هواداران و کادرفنی که انرژی خیلی خاص به من دادند. مصدومیت در چنین بازی‌ای ماندگار شد و برای من خالی از لطف نبود. امیدوارم این انرژی به تیم برگردد. بچه ها قطعا تلاششان را می‌کنند که یک جام را به هواداران با تمام سختی‌ها بدهند. از آقای علی نامداری تشکر می‌کنم، یکی از استقلال دوستانی که کمک‌های زیادی به تیم کردند و ما از این آدم‌ها بیشتر نیاز داریم که در کنار استقلال حضور داشته باشند و برای هر باشگاه بزرگی در ایران این یک شکل غیرحرفه‌ای دارد که اینگونه کمک کنند ولی امیدوارم هر کسی که مدیر است اسمش اصلا مهم نیست، مدیرعامل و شخص اسپانسر مهم نیست و این اهمیت دارد که همه با هم یکدل باشند و اتفاقات مثبت را برای تیم رقم بزنند و امیدوارم این دوستانی که هستند و برای ما تلاش کردند این تلاش را ادامه بدهند و باشگاه ثبات داشته باشد.

انتهای پیام/
استقلال تهران عارف غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر