کد خبر: 1106306 A

پس از ارتقای مدال های «نواب نصیرشلال» و «کیانوش رستمی» که در بازی های المپیک لندن مدال برنز و نقره گرفته بودند، مابه التفاوت پاداش این مدال آوران در خرداد و تیرماه سال جاری پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک در آذرماه سال گذشته بر اساس تصمیمات کمیسیون انضباطی IOC تصمیم به تخصیص مجدد مدال‌ها و دیپلم‌های افتخار بازی‌های المپیک 2012 لندن گرفت و این خبر نخستین بار در پاییز 1399 اعلام شد.

بنابراعلام IOC، پس از مثبت شدن تست دوپینگ حریفان این دو وزنه بردار کشورمان، مدال کیانوش رستمی از برنز به نقره و مدال نواب نصیرشلال از نقره به طلا تغییر یافت و روز گذشته (26 تیرماه 1400) کمیته بین‌المللی المپیک، مدال‌های طلا و نقره را در توکیو به کمیته ملی المپیک ایران تحویل داد تا پس از بازگشت کادر سرپرستی به ایران این مدال ها تحویل رستمی و نصیرشلال داده شود.

گفتنی است که با تخصیص مدالهای جدید، مجموع مدالهای طلای ایران در المپیک 2012 لندن به هفت و مدالهای نقره به پنج مدال افزایش یافته و کاروان ایران از نظر مجموع مدال ها از رده هفدهم جدول به جایگاه دوازدهم صعود کرد تا یک  رتبه تاریخی را ثبت کند.

از مجموع هفت مدال طلای کاروان ایران در بازی های المپیک لندن، سه مدال طلا توسط سعید محمدپور در وزن 94 کیلوگرم، نواب نصیرشلال در وزن 105 و بهداد سلیمی در وزن +105 کیلوگرم، همچنین دو مدال نقره از مجموع پنج مدال نقره کاروان ایران توسط کیانوش رستمی در وزن 85 کیلوگرم و سجاد انوشیروانی در وزن +105 کیلوگرم به دست آمده است.

انتهای پیام/
وزنه برداری ورزشی کیانوش رستمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر