کد خبر: 1105722 A

قایقران المپیکی ایران گفت: اگر واقع‌بینانه بررسی کنیم، کسب مدال در المپبک کمی دور از دسترس است.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون قایقرانی، علی آقامیرزایی در گفت‌وگو با میزان، درخصوص شرایطش در فاصله نزدیک به دو هفته تا آغاز مسابقات قایقرانی آب‌های آرام در المپیک توکیو اظهار داشت: پس از کسب سهمیه المپیک در ماده کایاک ۱۰۰ متر در مسابقات انتخابی المپیک در تایلند، در حال حاضر در هشتمین هفته از اردو‌ها برای حضور در المپیک قرار دارم. در این هفته‌ها فشار تمریناتم با نظر کادر فنی بالار فته تا در روز مسابقه به آمادگی صد در صدی برسم. از نظر جسمی و ذهنی شرایط بسیار خوبی دارم و تمام تمرکز روی تمرینات است.

قایقران المپین ایران درمورد گرمای شدید هوا در دریاچه آزادی و عدم اعزام به مسابقات برون مرزی برای دوری از این شرایط سخت آب و هوایی خاطرنشان کرد: پس از کسب سهمیه، رییس فدراسیون قایقرانی تمام تلاشش را کرد تا در چین و مجارستان اردو بزنیم، اما نشد. همین اواخر هم قرار بود راهی آذربایجان شویم، اما این اعزام را هم از دست دادیم. از سوی دیگر باتوجه به اینکه کمتر از یک ماه تا المپیک مانده بود تصمیم بر این شد تا اردو را در تهران ادامه دهیم، زیرا جابجایی محیط در حین تمرینات می‌تواند روی رکورد‌ها و عملکرد قایقران تاثیر بگذارد.

وی درباره هدفش در المپیک توکیو اظهار کرد: همه برای مدال راهی المپیک می‌شوند، اما اگر واقع‌بینانه بررسی کنیم، کسب مدال در المپبک کمی دور از دسترس است. اصلی‌ترین هدفم اینست که بتوانم به جمع ۸ قایقران نهایی فینال A صعود کنم. البته در قایقرانی عوامل محیطی مانند باد، موج، طوفان و … در نتایج تاثیر دارد.

این قایقران آب‌های آرام درباره نقش و تاثیر فدراسیون در کسب سهمیه المپیک در ماده کایاک اظهار کرد: از فروردین ماه سال گذشته که مسابقات به دلیل کرونا لغو شد، تمریناتم را زیر نظر اقلیمی و در منزل شخصی و همچن تالاب انزلی اجام می‌دادم. در آن زمان سهرابیان به من یک قایق داد تا در شهر خودم و بدون دغدغه تمرین کنم. هرچند رقیب تمرینی نداشتم، اما بازهم شرایط خوب بود. به نظرم اگر این اواخر اردو خارج از تهران برگزار می‌شد خیلی بهتر بود. خوشبختانه کمبود خاصی نیست.

آقامیرزایی ذر پایان در خصوص بازی‌های آسیایی گفت: باتوجه به اینکه در مسابقات کسب سهمیه توانستم در رده نخست آسیا بایستم، امیدوارم پس از المپیک بتوانم در بازی‌های آسیایی به مدال طلا برسم و هدفم کسب عنوان قهرمانی در این بازی‌هاست.

انتهای پیام/
فدراسیون قایقرانی المپیک توکیو۲۰۲۰
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر