کد خبر: 1105516 A

بازیکنان شرایط سخت را کاملا درک کرده اند

پیشکسوت آبی پوشان می‌گوید باریکنان نباید به خاطر برد دربی مغرور شوند.

به گزارش ایلنا، ستار همدانی پیشکسوت آبی پوشان می‌گوید با وجود اینکه پیروزی بزرگی در مسابقه دربی به دست آوردند و راهی نیمه نهایی جام حذفی شدند اما نباید مغرور شوند و از فینال حذفی سال گذشته درس بگیرند تا عملکرد خوبی برای رسیدن به جام داشته باشند.

 بازی دربی چطور بود؟

در مجموع و به لحاظ فنی دربی خوبی را بین سرخابی‌ها شاهد نبودیم و روند بازی به نوعی بود که هر دو تیم شانس پیروزی داشتند. هر دو تیم از یکدیگر و از شکست واهمه داشتند و این باعث شد تا احتیاط را در دستور کار قرار دهند و این احتیاط بیش از حد بود.

قبول دارید دو تیم محتاط بودند؟

تراکم بازیکن در مرکز زمین نشان از این ایده‌های احتیاط‌آمیز می‌داد؛ که البته شاید به دلیل حذفی بودن این دربی و حساسیت مازاد آن بتوان تا حدودی این شیوه را درک کرد. از همین رو در اکثر دقایق بازی شاهد پاس‌های اشتباه زیادی بودیم و کمتر دیده شد تعداد پاس‌های صحیح یک تیم دو رقمی شود.

عملکرد بابک مرادی چطور بود؟

بعد از ورود بابک مرادی به ترکیب استقلال جناح چپ این تیم تحرک بیشتری پیدا کرد و زوج مرادی-قایدی با همکاری اسماعیلی وزنه را در کارهای تهاجمی به سود آبی پوشان سنگین کردند، اما این سنگین شدن وزنه به اندازه‌ای نبود که سرنوشت بازی را تغییر دهد.

ضربات پنالتی را چطور ارزیابی کردید؟

زدن پنالتی تمرکز بالایی می‌طلبد و نقش دروازه‌بان‌ها هم بسیار مهم است. استقلالی‌ها در مجموع تمرکز بهتری نسبت به حریف داشتند. در ضربه آخر پنالتی هم روی عبدی فشار بالایی بود چون می‌دانست اگر پنالتی گل نشود تیمش شکست می‌خورد. همین فشار تمرکز را از او گرفت و البته از سید حسین حسینی هم نگذریم وی بهترین واکنش خود را در این بازی نشان دهد.

دلیل نتایج موفق اخیر را در چه می‌بینید؟

یکی از دلایل موفقیت استقلال در این روزهای بحرانی و شرایط بدی که آبی ها داشتند، وحدت و همدلی بود که بین بازیکنان به وجود آمد. آنها شرایط سخت را کاملا درک کرده و با تمام وجود برای موفقیت استقلال و شاد کردن هواداران بازی کردند و در آخر هم توانستند یک برد خوب را به دست آورده و شادی را در بین هواداران به وجود آورند. درست است که آبی ها توانستند این بازی حساس را با پیروزی به پایان برسانند . مطمئنا این دیدار در تاریخ بازی های دو تیم ثبت خواهد شد اما آنها باید از امروز و با شروع تمرینات این بُرد را فراموش کرده و خود را آماده دیدار بعدی جام حذفی کنند.

ادامه مسابقات را برای استقلال چطور پیش بینی می‌کنید؟

این بازی تمام شد و رفت و قانون نانوشته‌ای در فوتبال می‌گوید تیم پیروز حق خوشحالی کردن بیش از حد متعارف ندارد و باید خیلی سریع به شرایط مسابقه بازگردد. متاسفانه فصل گذشته هم بعد از حذف پرسپولیس از جام حذفی، بچه‌ها فینال را باختند و قهرمان نشدند تا یک تجربه تلخ به قیمت از دست رفتن یک جام به دست آید. کادر فنی و بازیکنان و البته کادر مدیریتی مجموعه باید این تجربه را مد نظر داشته باشند تا بار دیگر بعد از کار بزرگ حذف پرسپولیس، جام حذفی از دست نرود.

انتهای پیام/
دربی استقلال ستار همدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر