کد خبر: 1105275 A

سرمربی تیم ملی بسکتبال از عملکرد رسانه ها انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، مهرلن شاهین طبع کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران  در آیین رونمایی از لباس تیم ملی در مسابقات المپیک 2020 توکیو گفت: طى سه سال و نیم گذشته، عملکرد بسیار خوبى داشتیم و در بازى‌هاى آسیایى که با کسب نایب قهرمانى همراه شد، در مسابقات، انتخابى کاپ آسیا، مسابقات جام جهانى و مسابقات انتخابى المپیک نیز به خوبى عمل کردیم. راه سختى را پشت سر گذاشتیم و بازیکنان با جان و مالشان همراه تیم ملى بودند و در طول این مدت نوسانات تیم ملى بسکتبال ایران را تحمل کردند.

وی افزود:  برخى‌ها رفتارى را داشتند که در شان بسکتبال ایران نبود اما نشان دادیم که با کار گروهى و تلاش مى‌توانیم به همه چیز برسیم. ما هر زمان مسابقات تدارکاتى خوبى را پشت سر گذاشتیم عملکرد بهترى نیز از خود نشان دادیم و تلاش خود را کردیم تا به شرایط استانداردترى نسبت به تیم‌هاى قدرتمند برسیم.

شاهین‌طبع گفت:  در تقابل با آمریکا، فرانسه و جمهورى چک در مسابقات المپیک باید با ثبات نسبى حرکت کنیم. صد در صد از کیفیت کارى که انجام داده‌ایم راضى نیستم و مى‌توانیم تغییراتى انجام دهیم و عملکرد بهترى از خود نشان دهیم. مسلما سرعت تیم‌هاى اروپایى و مهارت فردى و تفکر کار گروهى آن‌ها در مدت زمان اندک دست یافتنى نیست، اما با برنامه‌ریزى هیچ چیز دست نیافتنى نیست.

او ادامه داد:  توقع منطقى باید داشته باشیم و رقابت با کیفیت‌ترى را تجربه کنیم. کسانى که اسم بازیکن دو رگه را بر زبان مى‌آورند نهایت تبعیض نژادى را در مورد آنها قائل هستند؛ ما بازیکنان ایرانى داریم که در خارج از کشور زندگى مى‌کنند و در لیگ‌هاى معتبر حضور دارند، باید بدانیم که تیم ملى خیریه نیست و کیفیت این بازیکنان را در لیگ‌هاى خارجى مى‌بینید. باید اجازه دهید شایسته سالارى داشته باشیم اما بازیکنى که پاسپورت ایرانى دارد و از خارج مى‌آید شرایط متفاوتى را تجربه مى‌کند و در حالى که سه تن از بازیکنان تیم ملى از باکیفیت ترین‌ها هستند، انتقادات ناروایى مطرح مى‌شود.

وی افزود : ترکیه از بازیکن آمریکایى استفاده مى‌کند، صربستان بازیکن خارجى دارد و متاسفم براى کسانى که از تهران خارج نشده‌اند اما از بازیکنان تیم ملى بسکتبال انتقاد مى‌کنند. چرا در مورد مربیان خارجى صحبتى نمى‌کنید در حالى که مربیان داخلى له مى‌شوند؟ به جایى رسیده‌ایم که ماموریت من تقریبا تمام شده است، اما از برخى بازیکنان تیم ملى ناراحت هستم و باید همبستگى بیشترى داشته باشیم.

شاهین طبع با انتقاد شدید از عملکرد برخى رسانه‌ها گفت: هر دو هفته یکبار تهیه کنندگان صدا و سیما تغییر مى‌کنند و کاسبى راه انداخته‌اند. ما هرگز با شانس به المپیک صعود نکردیم در حالى که چین با 30 میلیون دلار به المپیک نرفته است، ما از هیچ سخت افزارى برخوردار نیستیم، اما در عین حال باید ضعف‌هاى فنى خود را تا جایى که امکان دارد برطرف شود.

انتهای پیام/
المپیک بسکتبال تیم ملی بسکتبال ایران مهران شاهین طبع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر