کد خبر: 1103174 A

تصمیمات بد، توهین نژادپرستانه و انتقاد از بازیکنان باتجربه

گرت ساوتگیت پس از ناکامی در فینال اروپا مسئولیت شکست مقابل ایتالیا را برعهده گرفت.

به گزارش ایلنا، همه چیز برای انگلیس در یورو خیلی خوب شروع شد اما همانطور که در ابتدا خیلی شیرین بود، پایان به تلخ‌ترین شکل ممکن پیش رفت. هری مگوایر و هری کین دو پنالتی اول خود را مقابل ایتالیا به ثمر رساندند و علاوه بر این، جوردن پیکفورد به خوبی ضربه پنالتی آندره بلوتی را مهار کرد.

وقتی همه چیز برای انگلستان خیلی خوب به نظر می‌رسید، وضعیت چرخید. مارکوس راشفورد، جیدون سانچو و بوکایو ساکا همگی ضربات پی در پی را از دست دادند و این اجازه را به ایتالیا دادند تا قهرمان اروپا شود.

تصمیمات گرت ساوت گیت مبنی بر حضور سه بازیکن زیر 24 سال و آخرین بازیکن یعنی ساکا تنها با 19 سال سن در ضربات پنالتی انتقادات زیادی را به همراه داشته است. ساوت گیت پس از باخت برای پذیرفتن تقصیر این شکست حاضر شد. سرمربی انگلیس گفت: "این مسئولیت من است. من پسرانی را انتخاب کردم که قصد داشتند پنالتی هایشان را بگیرند. من به آنها گفتم که هیچ کس تنها نخواهد بود، ما به عنوان یک تیم برنده هستیم یا باختیم."

در واقع ساوت گیت فقط در دقیقه 119 مسابقه با در نظر گرفتن ضربات پنالتی راشفورد و سانچو را وارد زمین کرد. مسئولیت سنگین پنالتی پنجم بر دوش ساکا افتاد. این نوجوان توسط ساوت گیت انتخاب شد، وی گفت که آن‌ها در تمرینات اینگونه پیش رفته بودند. 

انتقاد از بازیکنان باتجربه

بسیاری از افراد در مورد شخصیت برخی دیگر از بازیکنان تیم سوال می‌کنند؛ از جمله روی کین ملی پوش سابق ایرلند. او گفت: "اگر شما [جک] گریلیش یا [رحیم] استرلینگ هستید، نمی‌توانید اجازه دهید یک بچه جلوتر از شما برود. شما باید جلوتر از بچه بروید و بگویید، گوش کن، من قدم می گذارم".

توهین نژادپرستانه

سه بازیکنی که پنالتی را از دست دادند پس از بازی مجبور شدند با توهین نژادپرستانه در شبکه‌های اجتماعی کنار بیایند؛ شکلک‌های میمون و نظراتی مانند "از کشور من خارج شوید" یا "به نیجریه برگردید" برای بازیکنان ‌ارسال شده است. اتحادیه فوتبال انگلیس شب گذشته بیانیه‌ای را در محکومیت این رفتار منتشر کرد، در حالی که نخست وزیر انگلیس یعنی بوریس جانسون نیز علیه این اظهارات صحبت کرده است.

منبع: مارکا

انتهای پیام/
تیم ملی فوتبال انگلیس یورو 2020
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر