کد خبر: 1102775 A

سرمربی انگلیس معتقد است او مسئول شکست این تیم در فینال است.

به گزارش ایلنا، انگلیسی ها نتوانستند در ومبلی برنده فینال یورو ۲۰۲۰ شوند تا این آتزوری باشد که برای دومین بار در تاریخ خود به این جام دست پیدا می کند. ساوتگیت پس از بازی گفت:

طبیعتا بسیار ناراحت هستیم. در وهله اول فکر می کنم به این بازیکنان باید آفرین گفت. آن ها هر چه در توان داشتند، به کار گرفتند. در مقاطعی از مسابقه خیلی خوب بازی کردیم و در مقاطعی از آن نتوانستیم توپ را به خوبی کنترل کنیم؛ به ویژه در ابتدای نیمه دوم. ولی نمی توان بازیکنان را متهم کرد. کار کردن با آن ها لذتبخش بود و آن ها توانستند از گذشته فراتر بروند. ولی خب، طبیعی است که امشب شب دردناکی برای ما در رختکن است. 

ساوتگیت در مورد میزان اعتماد به نفس خود پس از رسیدن بازی به ضربات پنالتی هم گفت:

ما به خوبی مهیای پنالتی ها شده بودیم و شروع خوبی هم داشتیم. متاسفانه نتوانستیم ضربات را گل کنیم.  

ساوتگیت پیامی هم برای بوکایو ساکا، وینگر ۱۹ ساله آرسنال که پنالتی سرنوشت ساز را خراب کرد داشت:

مسئولیت این با من است. من پنالتی‌زن ها را بر اساس عملکردشان در تمرینات انتخاب کردم و کسی سر خود پنالتی نزد. ما با هم برنده شدیم و این ناکامی در راه پیروزی هم به همه ما بر می گردد. تصمیم در مورد پنالتی ها اما با من بود و مسئولیتش با من است.  

ساوتگیت در بخش دیگری از سخنانش گفت:

این تیم خاطرات حیرت انگیزی برای مردم کشور رقم زد ولی خب، هضم کردن نتیجه مسابقه امشب برای ما به شدت دشوار خواهد بود. باید هم ناراحت بود چون فرصت کسب چنین جام هایی در زندگی خیلی محدود است. اما با نگاهی به عملکرد تیم، بازیکنان باید به کاری که انجام دادند افتخار کنند. 
انتهای پیام/
انگلیس یورو تیم ملی انگلیس یورو 2020 ساوتگیت فینال یورو فینال یورو 2020
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر