کد خبر: 1101619 A

رفاقت ۳۰ ساله‌ای که فراز کمالوند از آن صحبت می‌کرد، امروز با هم رو به رو می‌شوند اما برای یک رقابت سرنوشت ساز نه برای دیدار صمیمی.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دوستی قدیمی که روی نیمکت استقلال به رشد و پیشرفت این تیم پس از تغییرات عمده در کادرفنی کمک کرده بود با یک پیشنهاد لیگ برتری برای فراز کمالوند فاصله دار شد و امشب در ورزشگاه دستگردی دوباره شکل می‌گیرد اما این بار برای یک رقابت سرنوشت ساز که اگر بیشتر از یک جنگ تمام عیار نباشد، کمتر از آن نیست.

شوک جدایی

یک روز پس از پایان عملیات سخت استقلال‌ در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا و صعود از گروه مرگ، خبر انتقال کمالوند به سایپا در نقش سرمربی شوک بزرگی به این تیم وارد کرد. بعد از اینکه راه فراز و فرهاد جدا شد، از آن به بعد استقلال و سایپا نیز در دو دیدار به میدان رفتند که استقلال ابتدا مقابل ذوب آهن و سپس مقابل پرسپولیس تن به شکست داد. نارنجی پوشان هم با سرمربی جدید ابتدا مقابل تیم قعر جدولی ماشین سازی به تساوی رسیدند و سپس مقابل پیکان تن به شکست ۲ بر یک دادند تا دستاورد آن‌ها تنها یک امتیاز از ۶ امتیاز باشد.

مسیر فرهاد

استقلال پس از اینکه از حواشی فاصله گرفت با هدایت مجیدی بعد از شکست مقابل پرسپولیس، در جام حذفی ابتدا ذوب آهن را کنار زد و تابه امروز شکستی در لیگ هم نداشته است. پیش از شکست تراکتور در هفته گذشته، استقلال صنعت نفت آبادان، پدیده و گل گهر سیرجان را از پیش رو برداشت و سپس مقایل آلومینیوم اراک متوقف شده بود. مسیر آبی پوشان رو به پیشرفت بود که اکنون آنها با ۶ امتیاز کمتر از سپاهان امیدوار هستند که قبل از رویارویی با این تیم در بازی هفته پایانی، تمامی امتیازات پیش رو را کسب کرده(سایپا، نساجی و نفت مسجد سلیمان) تا دست کم این فصل به نایب قهرمانی دست پیدا کنند و از بابت کسب سهمیه صعود مستقیم به فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خیالشان راحت شود.

مسیر فراز

راه رفیق قدیمی مجیدی مانند او هموار و دلچسب نبوده است. او در همین مدت کوتاه تا جایی وضعیت را ناامید کننده دید یک مرتبه استعفا کرد و با مخالفت باشگاه به فعالیتش ادامه داد. طی ۶ هفته‌ای که او بازگشت به لیگ برتر را تجربه کرده تنها یک مرتبه و آنها با برتری دو بر یک مقابل فولاد خوزستان، طعم سه امتیاز را چشیده است؛ سه شکست و دو تساوی اکنون با هدایت کمالوند این تیم ۲۳ امتیازی را یکی از مدعیان سقوط به همراه ماشین سازی تبدیل کرده؛ این دلیل دیگری آن سوی میدان خواهد بود که رفاقت دست کم برای امروز رنگ و بوی یک جنگ تمام عیار را داشته باشد و مردی که تلاش کرد برای کمک به استقلال از تمایلات رنگی خود بگذرد، این بار با تمام وجود تلاش کند تا تیمش را نجات بدهد.

انتهای پیام/
فرهاد مجیدی لیگ برتر فوتبال فراز کمالوند استقلال تهران سایپا تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر