کد خبر: 1101318 A

خوزه مورینیو سرمربی آاس رم امروز در این باشگاه معارفه شد.

به گزراش ایلنا، خوزه مورینیو سرمربی آاس رم امروز در این باشگاه معارفه شد و در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان سرمربی آاس رم حاضر شد. مورینیو در کنفرانس خبری معارفه خود گفت:

می خواهم از هواداران به خاطر استقبال گرمشان تشکر کنم. با توجه به این که من هنوز هیچ کاری انجام نداده ام، استقبال آن ها باورنکردنی بود. از باشگاه و خانواده فریدکین تشکر می کنم، نحوه استقبال آن ها از من فوق العاده بود و من تحت تاثیر قرار گرفتم. من با خانواده فریدکین صحبت کردم و آن ها پروژه مشخصی دارند، آن ها باید آینده ای را برای این باشگاه بسازند. کلمه زمان گاهی در فوتبال وجود ندارد اما این دفعه وجود دارد و بسیار مهم است. رمی ها امروز موفقیت نمی خواهند، بلکه آن ها پروژه ای پایدار برای آینده می خواهند تا با اشتیاق روی آن کار کنند. به همین دلیل است که من اکنون اینجا هستم.حال وقت آن است که با کادر فنی ام، کار خود را آغاز کنیم. شهر رم فوق العاده و زیبا است اما من به خاطر شهر اینجا نیستم و به تعطیلات نیامده ام. من مجبور شدم سه بار شماره تلفنم را تغییر دهم چون شما همیشه آن را به دست می آورید. شوخی به کنار، بازگشت به ایتالیا باورنکردنی است. من دلتنگ ایتالیا بودم اما کارهای زیادی برای انجام وجود دارد. شما می دانید که من وقتی کار می کنم زیاد خوب و مهربان نیستم، من باید از باشگاه دفاع کنم.

چگونه ذهنیت باشگاه را تغییر می دهی؟

اولین قدم شناخت گروه و تیم است. قبل از شناختن بازیکنانم، نمی توانم چیزی را تغییر دهم. اصولی وجود دارند که قابل بحث نیستند. امروز اولین جلسه تمرینی ماست و می خواهم که بازیکنان بلافاصله نحوه کار ما را بفهمند و درک کنند. من همیشه از همه می خواهم صد درصد باشند.

با بازیکنانی مانند دوناروما یا سرخیو راموس صحبت کردی تا آن ها را برای آمدن به رم متقاعد کنی؟

باور کنید یا نه، من با کسی صحبت نکرده ام.

این بزرگ ترین چالش دوران حرفه ای تو است؟

چالش بعدی همیشه مهم ترین چالش است، در نتیجه بله. وقتی در مورد فوتبال ایتالیا صحبت می کنیم، در واقع در مورد فینالیست های یورو صحبت می کنیم و بیشتر بازیکنان آتزوری در سری آ بازی می کنند. اگر لیگ ایتالیا به عنوان یک لیگ سطح بالا در نظر گرفته نمی شود، این وظیفه ماست که این موضوع را تغییر دهیم و باید کار بیشتری انجام دهیم. من برای رم کار می کنم اما به صورت غیر مستقیم، برای فوتبال ایتالیا نیز کار می کنم.

ادین ژکو؟ فصل بعد او کاپیتان خواهد بود؟

من مجبور نیستم به شما بگویم که در باشگاهم چه کاری انجام می دهم. من چنین اطلاعاتی را با شما به اشتراک نمی گذارم. مدیران باشگاه اولین کسانی خواهند بود که از این چیزها مطلع می شوند.

از سال 2010 که اینتر را ترک کردی، چه چیزی تغییر کرده است؟

من سرمربی رم هستم و نمی خواهم چیز دیگری باشم. کارهای زیادی است که باید اینجا انجام شود و من به جز چند ساعتی که نیاز به خواب داشته ام، 24 ساعت است که این پست را تحویل گرفته ام. اگر در طول این زمان، ما می توانیم چیزی به فوتبال ایتالیا دهیم، پس این فوق العاده است. اتفاقات زیادی رخ خواهد داد و من همه کار می کنم تا از بازیکنانم دفاع کنم اما من کسی نیستم که به دنبال دردسر باشد، من وقتی برای این چیزها ندارم. من اکنون تجربه بیشتری دارم، در نتیجه از نظر احساسی ثبات بیشتری دارم اما از باشگاهم دفاع خواهم کرد.من سه جام در منچستریونایتد کسب کردم و این به عنوان یک فاجعه تلقی شد. من به فینال جامی رسیدم که اجازه پیدا نکردم با تاتنهام در آن حاضر شوم و این به عنوان یک فاجعه تلقی شد. آن چه که برای من یک فاجعه می دانند، برای دیگران موفقیت بزرگی محسوب می شود. حرفی ندارم که بگویم. در سه باشگاه اخیرم، من در چلسی یک جام کسب کردم، در منچستریونایتد سه جام و با تاتنهام نیز به یک فینال رسیدم، در رده ششم قرار گرفتیم و به لیگ اروپا صعود کردیم. آن چه که برای من یک فاجعه می دانند، چیزی است که دیگران هرگز به دست نیاورده اند. اشتباه از من است. رم به من تعلق ندارد بلکه به هوادارانش تعلق دارد و من فقط یکی دیگر از هواداران رم هستم. دوست ندارم عبارت رم مورینیو را بشنوم اما اگر می خواهید، می توانید در مورد لاتزیوی ساری یا یوونتوس الگری صحبت کنید. شما همیشه در مورد جام ها صحبت می کنید، ما در مورد پروژه و کار صحبت می کنیم. قول جام دادن کار آسانی است اما حقیقت جور دیگری است. ما در مورد پروژه و پیشرفت تیم صحبت می کنیم. مالکان یک موفقیت تنها را نمی خواهند، آن ها می خواهند به موفقیت برسند و موفق بمانند که این کار سخت تری است. برنده شدن و نداشتن پولی برای پرداخت دستمزدها، کار آسانی است اما ما می خواهیم پایدار باشیم و دیدگاه مشابهی داریم. ما کار خواهیم کرد و به جام ها دست پیدا می کنیم.

برنامه ات برای زانیولو چیست؟

ما نیاز داریم که درک کنیم و با بازیکن در تماس باشیم. اینجا تیم بسیار فنی ای حضور دارد که اشتیاق زیادی برای کار دارند. بازیکنان زیادی از منطقه امن خود خارج شده اند تا به این باشگاه بیایند و با ما کار کنند، کارهای زیادی باید انجام شود. زانیولو استعداد خارق العاده ای دارد، درست مانند بسیاری از بازیکنان دیگر این تیم. ما سابقه مصدومیت های او را می دانیم و نیاز داریم که بهترین برنامه را برای او و دیگران پیدا کنیم.

برنامه تاکتیکی ات برای رم چیست؟

ما ایده ای داریم اما باید روی آن کار کنیم. باید بفهمیم که چگونه می توانیم هر بازیکن را در جایگاه و پست مناسب خود قرار دهیم و هر بازیکن کجا احساس راحتی می کند. فوتبال تغییر زیادی کرده است و اکنون تصمیم گیری در مورد یک سیستم واحد، کار سختی است. امروزه شما باید بتوانید تغییر ایجاد کنید و گزینه های بیشتری داشته باشید. بازیکنان اکنون تاکتیک پذیر تر هستند.

مقایسه شدن تو با آنتونیو کونته در اینتر؟ رونالدو باید نگران بازگشت تو باشد؟

 سرمربیانی در تاریخ باشگاه هستند که هرگز نباید آن ها را با سرمربی دیگری مقایسه کنید. برای رم، کاپلو یا لیدهولم را با سرمربیان دیگر مقایسه نکنید. در مورد اینتر، هرگز سرمربیان دیگر را با من یا هررا مقایسه نکنید چون نمی توانید چنین کاری انجام دهید. رونالدو نباید نگران من باشد زیرا من در پس دفاع وسط بازی نمی کنم. اگر در این پست بازی می کردم، او را می زدم اما متاسفانه، به اندازه کافی خوب نیستم و برای بازی مقابل او زیادی پیر هستم.

رم را در سه سال آینده چطور می بینی؟

در حال جشن گرفتن.

 

انتهای پیام/
فوتبال اروپا سری آ ایتالیا خوزه مورینیو آاس رم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر