کد خبر: 1101101 A

اولین جلسه کمیته امور استانهای فدراسیون برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اولین جلسه کمیته امور استان‌های فدراسیون در مرکز ملی فوتبال برگزار شد.

در این نشست شهاب‌‍الدین عزیزی‌خادم ریاست فدراسیون فوتبال، طهمورث حیدری عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته امور استان‌ها، احمدرضا براتی عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته تدوین مقررات و تطبیق قوانین، جواد ششگلانی رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی، علی طاهری رئیس هیات فوتبال استان اصفهان، منصور بیک‌وردی رئیس هیات فوتبال استان البرز، حسین جعفرزاده رئیس هیات فوتبال استان خراسان شمالی و خانم فاطمه علیپور دبیر کمیته حضور داشتند. در همین رابطه رئیس کمیته امور استان‌ها درباره موارد مطرح شده در اولین جلسه این کمیته توضیحاتی به سایت فدراسیون فوتبال ارائه داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

طهمورث حیدری رئیس کمیته امور استان‌ها درباره جزئیات اولین جلسه کمیته امور استان‌ها گفت: با هماهنگی‌های انجام شده در این نشست قرار شد که جلسه هم‌اندیشی روسای هیات‌های فوتبال استانی کل کشور به میزبانی هیات فوتبال آذربایجان غربی در شهر ارومیه برگزار شود و این مطلب به اطلاع استان‌ها رسید. این اولین نشست هم‌اندیشی هیات‌ها با مدیران فدراسیون بعد از انتخابات خواهد بود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد:با توافق صورت گرفته هم‌چنین قرار است از این پس احمدرضا براتی عضو هیات رئیسه که ریاست کمیته تدوین مقررات و تطبیق قوانین را بر عهده دارند در جلسات ما شرکت داشته باشند تا موارد حقوقی و مدیریتی مربوط به هیات‌های استانی با شرایط بهتری پیگیری شوند. در همین جلسه هم بحث و تبادل نظر درباره اصلاح اساسنامه هیات‌های استانی به خوبی با حضور ایشان و عزیزی خادم انجام شد. به این ترتیب در آینده‌ای نزدیک اساسنامه جدید هیات‌های استانی آماده خواهد شد. به هر حال نباید فراموش کرد که با توجه به اصلاح اساسنامه فدراسیون، فیفا تاکید دارد که اساسنامه و آئین‌نامه‌های دیگر فوتبال ایران هم باید منطبق بر اساسنامه مورد تایید آنها نوشته شوند.

طهمورث حیدری هم چنین عنوان کرد: یکی دیگر از موارد مورد بحث در اولین جلسه کمیته امور استان‌ها بررسی و اصلاح جدول ارزیابی عملکرد استان‌ها و آیین نامه داخلی آنها بود. ما سعی می کنیم با دقت و شرایط بهتری عملکرد هیات‌های استانی را پیگیری و بررسی کنیم و اتفاق بزرگ برای فوتبال کشور این است که برای اجرای پروژه‌ها و اداره فوتبال هیات‌ها به عنوان یک بازوی موثر اجرایی همواره با قدرت و آمادگی کامل کنار فدراسیون فوتبال باشند. این بالا رفتن موج همدلی و انگیزه برای انجام امور قطعا اتفاقات مثبتی را در فوتبال ایران رقم خواهد زد.

حیدری درباره آسیب شناسی صورت گرفته درباره مشکلاتی که هیات‌های استانی با آن رو به رو هستند هم صحبت کرد و گفت: در این نشست درباره موارد زیادی صحبت شد. اعضای محترم کمیته درباره چالش‌ها و مشکلاتی که هیات‌های استانی با آن رو به رو هستند به چند مورد بسیار مهم اشاره کردند. گلایه‌هایی از برخی از جریان‌ها و افراد وجود داشت که در حضور رئیس محترم فدراسیون بیان شد. تا جایی که زمان اجازه داد سعی کردیم نگاهی جامع به شرایط هیات‌های استانی داشته باشیم. منتهی آسیب شناسی و تقویت استان‌ها کاری است که به مروز زمان و با کمک همه جامعه فوتبال و استان‌ها انجام شود. البته درباره بحث حق عضویت و خروج بازیکنان استان و موارد این چنینی هم بررسی‌هایی انجام شد که جزئیات نهایی شده بعضی موارد مطرح شده آن نیاز به تصویب در هیات رئیسه فدراسیون دارد.

وی افزود: تیم ملی فوتبال ایران همواره اولویت اصلی فوتبال ملی هر کشور به حساب می آید. در همین ماه‌های اخیر هم تمام فکر و تمرکز اصلی مدیریت فدراسیون روی مسابقات حساس تیم در بحرین بود که با زحمات فدراسیون و تلاش کادر فنی و بازیکنان غیور تیم ملی از این مرحله بسیار سخت به خوبی با موفقیت عبور کردیم و استرس و خطر بزرگ از فوتبال ایران دور شد. آقای عزیزی خادم البته همیشه تاکید دارند که در کنار موفقیت تیم ملی، فوتبال در تمام استان‌ها هم باید به خوبی توجهات ویژه توسعه پیدا کند و به نوعی این یکی از اولویت‌های بسیار مهم ایشان در کنار موفقیت‌ تیم ملی است. از این جهت رسیدن به این اهداف با کمک هیات‌های استانی و حمایت رئیس محترم فدراسیون امکان پذیر است.

رئیس کمیته امور استان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌های مهم خود اعلام کرد: به دنبال همین بحث تقویت استان‌ها، رئیس فدراسیون در هیات رئیسه برای طرحی مصوبه گرفت که بر اساس آن پنج درصد درآمد فدراسیون به هیات‌های فوتبال استانی کم برخوردار و سه درصد به هیات‌های برخوردار احتصاص داده شود . این یک قدم بزرگ برای توسعه فوتبال به حساب می آید و قطعا نگاه حمایتی فدراسیون فقط به این مورد ختم نمی شود و در قالب چندین پروژه بزرگ باید شاهد تحولات اساسی برای توسعه فوتبال در استان‌ها و سطح کشور باشیم. البته هیات های استانی هم برای حمایت از فدراسیون و تیم ملی فوتبال اعلام آمادگی کرده اند. البته نگاه آقای عزیزی خادم این است که شرایط به شکلی پیش برود که با تجازی سازی ساختار فوتبال ایران، هیات های استانی هم بتوانند در یک ساز و کار شفاف و مناسب به استقلال مالی خوبی برسند که با توجه به ظرفیت‌هایی موجود در فوتبال ایران رسیدن به این جایگاه نشدنی نیست و همه باید به آن اهمیت بدهیم.

طهمورث حیدری در ارتباط با بحث برگزاری انتخابات چند هیات فوتبال استانی هم این توضیحات را ارائه داد و گفت: در رابطه برگزاری انتخابات بعضی از هیات‌های استانی مشکلاتی وجود دارد که در حال بررسی و رفع آنها هستیم. البته وارد جزئیات نخواهیم شد اما همه چیز را زیر نظر داریم تا با هماهنگی و شرایط مناسب مجامع استانی را برگزار میکنیم . البته مجمع استان همدان در انتهای ماه جاری انتخاباتش برگزار خواهد شد. به زودی درباره انتخابات هیات فوتبال زنجان، قم، مازندران و ... هم اطلاع رسانی انجام خواهد شد. مجامع سالانه هیات های استانی هم طبق برنامه ریزی که دبیرخانه کمیته امور استان‌ها انجام خواهد داد برگزار می شود. البته شرایط خاص کرونایی در کشور هم تاثیر مستقیمی روی برگزاری بعضی از مجامع هیات های استانی داشته و ما نمی‌توانیم بدون مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اقدام به برگزاری مجامع داشته باشیم.

رئیس کمیته استان‌ها در پایان تاکید کرد: استان‌هایی که در سطح کشور و بخش بانوان تیم‌داری داشته باشند از سوی رئیس محترم فدراسیون فوتبال حمایت مالی خواهد شد که لیست ان در دست تهیه و تحویل به رئیس محترم میباشد. آقای عزیزی خادم همواره تاکید داشته اند که به فوتبال بانوان هم به اندازه آقایان باید توجه شود و توسعه فوتبال بانوان هم اتفاقی است که هیات‌های استانی می توانند نقش بسیار مهمی روی آن داشته باشند. هم چنین جلسه هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیات‌های استانی هم بنا شد با میزبانی استان اصفهان وبا هماهنگی نایب رئیس محترم بانوان فدراسیون و رئیس محترم هیات فوتبال استان اصفهان برگزار شود.

رئیس کمیته استان‌ها در پایان تاکید کرد: استان‌هایی که در سطح کشور و بخش بانوان تیم‌داری داشته باشند از سوی رئیس محترم فدراسیون فوتبال حمایت مالی خواهد شد که لیست ان در دست تهیه و تحویل به رئیس محترم میباشد. آقای عزیزی خادم همواره تاکید داشته اند که به فوتبال بانوان هم به اندازه آقایان باید توجه شود و توسعه فوتبال بانوان هم اتفاقی است که هیات‌های استانی می توانند نقش بسیار مهمی روی آن داشته باشند. هم چنین جلسه هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیات‌های استانی هم بنا شد با میزبانی استان اصفهان وبا هماهنگی نایب رئیس محترم بانوان فدراسیون و رئیس محترم هیات فوتبال استان اصفهان برگزار شود.

 

انتهای پیام/
فدراسیون فوتبال ایران طهمورث حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر