کد خبر: 1101044 A

مشاور امور راهبردی و پژوهشی رییس فدراسیون در خصوص برنامه های راهبردی این فدراسیون نکاتی را مطرح کرد که از مهمترین این برنامه ها می‌توان به توسعه منابع انسانی و تدوین سند شورای راهبردی اشاره کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، محمود عبایی، مشاور امور راهبردی و پژوهشی رییس فدراسیون فوتبال گفت: برنامه راهبردی را با شهاب الدین عزیزی خادم از حدود یکسال گذشته تدوین کردیم که اینجانب مسئولیت راهبری این پروژه را بر عهده دارم. البته در زمان ریاست علی کفاشیان نیز به عنوان دبیر شورای تدوین سند ملی فوتبال فعالیت داشته ام. در واقع پس از انتخابات و حضورمان در فدراسیون، قصدمان بر این است که سند راهبردی ملی فوتبال را به روز رسانی کنیم.

وی ادامه داد: در بخش پژوهشی، تدوین استراتژی، نیازمند انجام پروژه های پژوهشی است و بدون استناد به اطلاعات علمی نمی توانیم اقدامی کنیم. به غیر از تدوین سند راهبردی که نیاز به پژوهش دارد، بحث طرح توسعه فوتبال ملی نیاز به انجام پروژه های پژوهشی و مطالعاتی دارد. بر همین اساس برای تدوین طرح توسعه فدراسیون نیاز به طرح های مختلف برای بهبود عملکرد، اصلاح فرایندها، تدوین دستورالعمل ها و پروتکل ها نیاز به پژوهش داریم. پس از انجام بررسی های مقدماتی متوجه شدیم بخش پژوهشی فدراسیون فعال نبوده و در چارچوب طرح استراتژیک، بخش های پژوهشی را فعال می کنیم.

مشاور امور راهبردی و پژوهشی رییس فدراسیون فوتبال در ادامه یکی از مهمترین نکات کلیدی در امر موفقیت را بحث توسعه منابع انسانی دانست. وی در این باره گفت: بحث توسعه منابع انسانی یکی از راهبردهای ما برا ی تحقق چشم انداز" توسعه منابع انسانی و سرمایه انسانی" است. در واقع توسعه منابع انسانی بدان معنا نیست که افزایش تعداد نیروهای شاغل در فدراسیون و مراکز وابسته را در دستور کار داشته باشیم، بلکه بهینه کردن منابع انسانی، ارتقا مهارتها و قابلیتها و دانش آنها در حوزه های تخصصی بوده که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع حدود 15 پروژه در توسعه منابع انسانی در دستور کار داریم که در حال تدوین است.

یکی از این پروژه ها، آموزش زبان انگلیسی در تمام رده های فدراسیون متناسب با مسئولیتهای اعضای کمیته ها، دپارتمان ها و کارمندان فدراسیون است. با توجه به اینکه فدراسیون نهادی مرتبط با ساختارهای بین المللی اعم از فیفا، ای اف سی و کشورهای مختلف است، به ویژه افرادی که در سرخط هستند باید این مهارت را داشته باشند. ادامه همکاری کارکنان فدراسیون منوط به طی کردن دوره های دانش افزایی، مهارت افزایی و موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی است.

وی ادامه داد: باید بررسی وضعیت موجود داشته باشیم تا مهارت کارمندان را بدانیم در چه سطحی بوده و با یکی از موسسات زبان انگلیسی در حال گفتگو هستیم تا پس از به نتیجه رسیدن، اقدامات بعدی را برای برگزاری دوره آموزش انگلیسی انجام دهیم. در واقع اولویت ما این است که در محل فدراسیون فوتبال این دوره ها تشکیل شود کما اینکه بخشی از کلاس به صورت برخط نیز برگزار خواهد شد. در مرحله بعدی آموزش زبانهای اسپانیش، فرانسه، عربی برای نیروهای مرتبط است.

عبایی ادامه داد: پروژه های دیگری هم در حوزه مدیریت، ساختار و بهبود عملکرد داریم که نتیجه همه پروژه ها، ارتقاء بهره بری منابع انسانی فدراسیون فوتبال است. چون هدفمان داشتن یک فدراسیون فوتبال دانش بینان است و همه فعالیتها، هدف گذاری‌ها، برنامه ریزی ها و عملکردها منطبق با اصول و استانداردهای علمی و بین المللی است، طبق آن پیش می رویم. بر همین اساس در چارچوب دانش بنیان کردن فدراسیون فوتبال پروژه‌های توسعه منابع انسانی را در دستور کاری خود قرار داده‌ایم که اولین موضوع در بحث توسعه همانطور در بالا اشاره کردم، بحث زبان انگلیسی کارکنان بود و تا پایان تیرماه سال جاری استارت آن را خواهیم زد.

وی در پاسخ به این سوال که در بخش تخصصی تر مانند داوران، بین الملل و روابط عمومی چه برنامه ای دارید؟ گفت: در حال بررسی وضع موجود هستیم و بر اساس داده هایی که از وضعیت موجود می گیریم دوره‌های گوناگونی برای بخش‌های مختلف برگزار می‌کنیم. کمیته آموزش فدراسیون فعال شده و در حوزه تقویت مدرس، مربی، تقویت داوران، دوره های گوناگونی را برگزار خواهد کرد که تمامی این موارد در چارچوب توسعه منابع انسانی در حال اجرا است.

دکتر عبایی ادامه داد: در رده‌های ساختاری و سازمانی نیز نقاط ضعف و قوت مسئولین را بررسی کرده و متناسب با آنچه از شرایط موجود به دست می‌آوریم، اقدام خواهیم کرد. حتما در حوزه روابط بین الملل، روابط عمومی، دانش های جدید در حوزه ارتباطات و ... کلاس‌های آموزشی را برگزار خواهیم کرد.

مشاور امور راهبردی و پژوهشی رییس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: موضوع دیگری که بحث مستقل و مهمی است همایشی بود که در تاریخ 8 تیر ماه برگزار شد. در این همایش تمامی روسای کمیته ها و دپارتمان ها حضور داشتند. در واقع ماموریت این جلسه ایجاد وفاق و راهبری سند ملی فوتبال بود و قرار شد به طور منظم روسای کمیته ها و دپارتمان ها نشستهای مختلفی را برگزار تا این بحث را به سرانجام برسانیم.

بر همین اساس کارگروه شورای راهبردی و تدوین استراتژی و طرح توسعه را تشکیل داده تا اعضای کمیته ها، روسای دپارتمان ها و کارشناسان طی 22 هفته، وضع موجود خود را طبق مدل SWOT مطرح کنند. در همین راستا خواسته هایی که داریم را در جلسات مطرح و تحلیل شرایط می کنیم و وضع موجود همه کمیته ها و دپاتمان ها، فرصت ها، تهدید ها، ماموریت ها و بخش های مختلف را کاملا بازنگری می‌کنیم تا به اهداف خود برسیم.

عبایی افزود: 4 ماهی نیاز بود که مسئولین کمیته ها و دپارتمان ها با ادبیات و گفتمان فدراسیون جدید فوتبال آشنا شوند و سپس کارهای خود را بررسی و گزارش دهند. پس از برگزاری جلسات و به نتیجه رسیدن با مشارکت آنها، به سمت تدوین راهبردها رفته و ماتریس راهبردها را استخراج کرده و مشخص می‌شود مجموعا استراتژی فدراسیون برای دستیابی به ویژن ها به عنوان مثال تهاجمی، تدافعی، محافظه کارانه و یا تلفیقی و یا ترکیبی است که بعد از این فرایند استخراج و اقدامات لازم در خصوص آن صورت خواهد گرفت‌. تک تک کمیته ها و بخش ها را به شکل شفاف تری شناخته و نیازها و امکاناتشان را ارزیابی کرده و شرایط را مهیا می‌کنیم تا ارتقا پیدا کنند و به هدفمان که همانا اجرای راهبردی توسعه منابع و سرمایه انسانی است، محقق شود.

وی گفت: کار دیگری که در حوزه پژوهش داریم این است که به زودی شورای عالی پژوهشی فدراسیون فوتبال را راه اندازی می‌کنیم. ساز و کارهای تعیین اولویت های شواری پژوهشی را مشخص می‌کنیم و منابع موجود پژوهشی در دانشگاهها را جمع آوری خواهیم کرد. در پژوهشکده و دانشگاههایی که رشته تربیت بدنی، روانشناسی ورزشی مدیریت ورزشی و حقوق ورزشی دارند، منابع را گردآوری کرده و با ارتباطات تشکیلاتی و سازمان یافته‌ای که با هیاتهای فوتبال استانها و شهرستانها خواهیم داشت، وضعیت موجود را بررسی و نیازها را استخراج کرده و الولیت بندی می‌کنیم. اگر پاسخ این پرسش ها از منابع موجود بود که از آن استفاده خواهیم کرد.

ممکن است برخی استانها نیازهای پژوهشی داشته باشند که جستجو می کنیم اگر در منابع پژوهشی که در گذشته تدوین شده پرسش و پاسخ داده شده، اطلاعات را جمع آوری کرده و بهینه می‌کنیم و به متون قابل استناد علمی برای دستور کار تبدیل می‌کنیم و اگر موضوعی موجود نبود، اولویت ها را تعریف کرده و از طریق فراخوان در سامانه فدراسیون اطلاع رسانی خواهیم کرد تا پژوهشگران، دانشگاهها، اندیشکده ها و دانشکده ها پروپوزال‌های لازم در این زمینه را بگیرند و اقدام کنند. پس از آن در شورای پژوهشی پروپوزال هایشان بررسی خواهد شد و اگر استانداردهای لازم را داشته باشد قرارداد لازم در این زمینه بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم سال جاری شاهد جهش چشمگیری در امر پژوهشی خواهیم بود، به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: به امید خدا فدراسیون فوتبال در بخش پژوهشی در نیمه دوم سال با یک جهش چشمگیری روبه رو خواهد بود که این برنامه ها با راهبردی عزیزی خادم در حال برنامه ریزی است. در حوزه آموزش، پژوهش و تدوین راهبرد برای توسعه فوتبال ملی اقدامات ارزنده ای خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که در بخش تیم های ملی آقایان و بانوان چه برنامه هایی برای پیشبرد اهداف دارید؟ گفت: با کمیته فنی فوتبال در حال بررسی هستم. نیاز ها و انتظارات را در شرایط کاملا عینی نه انتظاری بررسی می‌کنیم. در واقع تشخیص در میدان عمل و ارتباط با نیروهایی که مشغول به کار هستند اعم از کادر مربیگری، سرمربی، سرپرستی و مدیر تیم های ملی صورت می‌گیرد.

باید نشست های مختلفی را در این زمینه برگزار کرد و طبق نیاز ها و شناخت ها بر اساس وضع موجود اقدام کنیم. شاید من اولین فردی بودم در کشور که پروژه های منظم روانشناسی علمی را وارد فوتبال کردم. حدود 20 سال پیش در باشگاه سایپا این طرح را به اجرا گذاشتیم و با زنده یاد پروفسور دکتر پریدخت دادستان که چهره ماندگار روانشناسی در ایران بودند و در کشورهای مختلف پروژه روانشناسی ورزش را انجام داده بودند، طرح فوق را پیاده کردیم.

وی افزود: در واقع از طریق روان سنجی و تست های بسیار استاندارد در سطح بالای علمی 10 تا 12 فاکتور اعضای تیم را استخراج کرده و با سیستم های نرم افرازی آنها را آنالیز کرده و مشورتهای فوق العاده هوشمندانه و شگفت انگیزی به سرمربیان وقت باشگاه ارائه دادند اما متاسفانه در برهه ای این طرح به انجام نرسید.

در مکانهای دیگر این پروژه توسط بنده دنبال شده و یکی از گفتگوهای بسیار کلیدی و راهبردی که با رئیس فدراسیون داشتم بحث استفاده از روانشناسی ورزشی در فوتبال بود. این موضوع بسیار مهم است که کار خوب را باید خوب انجام داد. خیلی ها می‌گویند که از روانشناس باید استفاده شود اما اینکه چگونه از روانشناس استفاده کنیم یک مسئله مهم است.

دکتر عبایی ادامه داد: امی ژآکه سرمربی وقت تیم ملی فرانسه که تیم را قهرمان جهان کرد، کادر همکاران روانشناسان همراه تیمش 19 نفر بودند. این نیست که قبل از بازی فردی که خوش بیان و خوش زبان است را در کنار تیم آورده و با بازیکنان و یا کادر گفتگو داشته باشد و صحبتهای انگیزشی کند و بگوید کار تمام شد.

باید دقیق پیش رویم و از وضعیت خلقی، روحی روانی و سابقه رفتاری بازیکنان و کادر فنی تیم ها اطلاعات دقیق داشته باشیم و براساس پروفایل های مربوطه تشخیص های درست بدهیم و در نهایت روش های بهبود عملکرد را داشته باشیم. برای هر بخشی متخصصان فردی و تخصصی لازم است. شاید فردی باید اعتماد به نفس‌‌اش تقویت شود یا شخص دیگری اختلالات خلقی داشته باشد که متخصصان باید بیایند بررسی کنند تا به نتیجه برسیم.

وی در پایان گفت: با شهره موسوی، رییس کمیته بانوان جلسه ای داشته و ایشان به ضرروت این موضوع تاکید داشتند که حتما از روانشناسان در تیمهای بانوان استفاده شود. قرار شد برخی از عناصر مجرب دانشگاهی را معرفی کنیم تا در بخش بانوان زودتر این اقدام صورت گیرد. چرا که آمادگی و نیاز بیشتری در این بخش وجود دارد. رئیس بانوان و مربیان ملی همراه و آماده این موضوع هستند. باید اغنا سازی و همراه سازی اتفاق بیفتد تا بتوان یک مجموعه جدید را به کادر تیم ها یا بخش های دیگر اضافه کرد.

بدون شک در سه ماه آینده از پروژه های فدراسیون رونمایی خواهیم کرد. در واقع ابعاد نظری برنامه راهبردی را تدوین کرده و پیش نویس آن آماده است که در همایش کمیته‌ها و روسای دپارتمان‌ها در 8 تیر ماه ارائه شد. با همکاری کمیته ها این ابعاد نظری را تصویب خواهیم کرد و سراغ راهبردها و جدول پروژه ها می رویم. همچنین از جدول پروژه‌های انجام شده یا در دست اقدام نیز در زمستان رونمایی می‌کنیم که در طی 4 سال آینده برای تقویت فوتبال ملی چه برنامه های ویژه‌ای برای زیر ساخت‌ها طراحی می شود و در زمان مقرر، برنامه آن جدول اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/
فدراسیون فوتبال فدراسیون ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر