کد خبر: 1099391 A

سرمربی فرانسوی هدایت تیم کریستال پالاس را در لیگ برتر انگلیس برعهده گرفت.

به گزارش ایلنا، پاتریک ویرا سرمربی فرانسوی با قراردادی 3 ساله تا ژوئن 2024 به عنوان سرمربی جدید کریستال پالاس معرفی شد. باشگاه کریستال پالاس نوشت: " کریستال پالاس خوشحال است که انتصاب پاتریک ویرا را به عنوان سرمربی جدید خود برای سه فصل آینده را تأیید می‌کند.

ویرا که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان نسل خود شناخته می‌شود، در دوران موفقیت آرسن ونگر با کسب سه عنوان قهرمانی در لیگ برتر و چهار جام حذفی نقش اساسی در موفقیت آرسنال داشت. او 396 بار برای باشگاه شمال لندن بازی کرد و برای شش سال متوالی در تیم سال مسابقات لیگ برتر انگلیس قرار داشت.

بعد از جدایی از آرسنال، این هافبک یک فصل را در یوونتوس سپری کرد، قبل از بدست آوردن سه قهرمانی در سری آ و دو قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا در اینترمیلان و همچننی منچستر سیتی (یک قهرمانی در جام حذفی) جایی که او در سال 2011 یک دوره بی نظیر را به پایان رساند.

در عرصه ملی، ویرا در طول 12 سال بیش از 100 بازی برای تیم ملی فوتبال فرانسه انجام داد که شامل چندین دوره کاپیتانی بود و در سال 1998 موفق به کسب جام جهانی و در سال 2000 قهرمانی اروپا در یورو شد.

ویرا با پایان دوران حرفه‌ای، کار خود را در مربیگری از آکادمی منچستر سیتی آغاز کرد و دوره چهار ساله کارآموزی را در مدیریت آغاز کرد. او سیتی را به مقصد آمریکا ترک کرد و در فصل 2016 هدایت تیم نیویورک سیتی را پذیرفت که پیش از حضور او رتبه هفدهم را کسب کرده بود. او در فصل اول آنها را به مقام دوم کنفرانس شرق رساند و تیم در مجموع مقام چهارم را کسب کرد.

فصل آینده، جایگاه دوم دیگری در کنفرانس شرق تضمین شد و تیم ویرا به عنوان نایب قهرمانی لیگ را به پایان رساند. ویرا بعداً به فرانسه بازگشت تا در سال 2018 باشگاه نیس را هدایت کند و در فصل اول خود مقام هفتم را کسب کند - یک مکان بالاتر از فصل قبلی. در فصل 2019/20، تیم ویرا در یک دوره محدود در جایگاه پنجم قرار گرفت و در این مرحله سهمیه لیگ اروپا را بدست آورد.

پاتریک ویرا درباره امضای قرارداد با کریستال پالاس گفت: "من واقعاً هیجان زده‌ام که این فرصت را دارم به لیگ برتر برگردم و این باشگاه بزرگ فوتبال را هدایت کنم، چون فصل جدید را با هم آغاز می‌کنیم. 

این یک پروژه بسیار جذاب برای من است، زیرا من با رئیس و مدیر ورزشی در مورد جاه طلبی و برنامه‌های آنها برای کل باشگاه، از جمله آکادمی صحبت کردم. این باشگاه بعد از سال‌ها حضور در لیگ برتر بازیکنان خوبی در رده پایه دارد و امیدوارم بتوانیم پیشرفت‌های بیشتری داشته باشیم و باشگاه را به جلو سوق دهیم.

من همچنین بسیار لذت می‌برم که جو هواداران باشگاه را در سلهارست پارک و خارج از خانه ایجاد می‌کنم و می‌دانم که این موضوع می تواند برای تیم مهم باشد."

photo_۲۰۲۱-۰۷-۰۴_۱۶-۳۶-۵۱

انتهای پیام/
لیگ برتر انگلیس کریستال پالاس پاتریک ویرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر